Detyr ne programim C++


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e PropG
  Anėtarėsimi
  Dec 2015
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Detyr ne programim C++

  Receta Gatimi

  Shkruani program i cili llogarit sa dite ka ne mes dates 1 dhe dates 2 qe jenen nga tastiera:
  -Jepen dy vlera, psh.06/01/2013 dhe 14/11/2015;

  Rezultati:
  Psh. Prej dates 06/01/2013 deri me date 14/11/2015 sa dit ka ?
  Jam ne fakultet dhe e kam per detyr kete, nese ka mundesi dikush te me ndihmoj.

 2. #2
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  1,042 dite

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e PropG
  Anėtarėsimi
  Dec 2015
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Nuk esht qesharake... Me duhet programi, nese ka dikush mundesi ju lutem me ndihmoni.

  - - - Updated - - -
  Kodi:
  DateTime a = new DateTime();
        DateTime b = new DateTime();
        Console.Write("Shkruani Datėn prej kur doni te filloni numrimin e diteve: \t");
        a = Convert.ToDateTime(Console.ReadLine());
        Console.Write("shkruani daten deri kur:\t" );
        b = Convert.ToDateTime(Console.ReadLine());
        var c = (b - a).Days;
        Console.WriteLine("Janė gjithėsej: " + c.ToString() + " ditė ndėrmjet datės " + a.ToString("dd/MM/yyyy") + " dhe " + b.ToString("dd/MM/yyyy"));
        Console.ReadLine();
  Ket pyetje kam postu edhe ne forum tjeter, kjo pergjigje ishte ne C#, a mendoni se me disa modifikime do te vlej edhe ne C++, dhe a vlen edhe per muajin shkurt, duket pat parasysh se ndryshon xho 4 vjet :/
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 10-12-2015 mė 09:27 PM. Arsyeja: perdor code

 4. #4
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  nuk e postova per tu tallur bro por une nuk merrem me programim
  shpresoj ndonje antar tjeter te ndihmoj

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Jeni munduar ti lexoni ato shkrime qe beni ne leksion?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Liber per programim Java
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 03-11-2018, 10:27 PM