Rafre, telefoni i pastėr japonez


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Komente Rafre, telefoni i pastėr japonez

  Receta Gatimi  Mbrojtėset e papėrshkueshėm nga uji ėshtė lajm i vjetėr nė Japoni, pasi ēdo telefon qė prodhohet nė kėtė vend, prej vitesh parashikon dhe incidentet.


  Por deri tani kėto mbrojtėse nuk mbronin telefonat nga bakteret e shumta dhe papastėrtitė. Pėr kėtė ėshtė krijuar telefoni i parė sapun i cili ėshtė nė testim, Rafre.

  Ky telefon ėshtė dizenjuar tė pėrdoret nė tė gjitha llojet e mjediseve, pa patur frikė se mund tė bėhet pis, pasi mund tė lahet lehtė me sapun. Kompania Kyocera thotė se ai ėshtė ideal pėr tu pėrdorur nė kuzhinė, jashtė, apo dhe nė banjė. Si dhurate ka njė rosė gome ku mund ta mbėshtesėsh.

  Rafre ka njė panel me prekje qė punon edhe kur ėshtė i lagur, por kjo nuk tregon nėse ekrani ėshtė rezistues. Njė tjetėr e re qė mund ta ketė ndihmuar natyrėn e qėndrueshme tė Rafre ėshtė Kyocera’s Smart Sonic Receiver, teknologjia qė siguron audion pa folės. Dhe siē mund tė shihet kėta telefona janė dhe pėr prindėr me fėmijė qė telefoni mund t’ju bjerė orė e ēast.

  Ky telefon do tė ketė Android 5.1 dhe ka njė ekran prej 5 inē 720 piksel, dhe njė kamera 13 megapiksel si dhe njė bateri prej 3000 mAh brenda njė kornize tė hollė prej 10.1 mm. Telefoni do tė dalė nė shitje javėn e ardhshme me njė ēmim prej 465 dollarė.

  / Top Channel

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum interesant keta

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kush eshte me i paster?
  Nga Altin111 nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-01-2013, 01:33 PM
 2. Pėr frigorifer tė pastėr !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-04-2012, 09:41 PM
 3. Motori japonez me jashtėqitje njerėzish
  Nga labja nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 11:07 AM
 4. Elegancė e pastėr nga Gigabyte
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-02-2011, 04:24 PM
 5. Lexus lanson super-automjetin mė tė rrezikshėm japonez
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-10-2009, 07:44 PM

Etiketat pėr kėtė Temė