Basha: Protesta, mesazh i mbėshtetjes pėr PD-nė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Komente Basha: Protesta, mesazh i mbėshtetjes pėr PD-nė

  Receta Gatimi  Kryetari i Partisė Demokratike, Lulzim Basha, theksoi nė njė konferencė pėr shtyp njė ditė pas protestės sė opozitės, se “vėrshimi i shqiptarėve ishte mesazh i qartė i mbėshtetjes pėr PD-nė dhe pėr planin e saj pėr largimin e krizės politike dhe ekonomike qė ka pushtuar vendin”.

  “Qytetarėt dhe biznesi kėrkojnė zgjidhje. Dje nė shesh ishin tė dhunuarit, tė cilėve u janė prishur shtėpitė dhe bizneset; ishin studentėt, tė cilėt pėrjetuan mashtrimin e qeverisė qė premtoi akses nė arsim, por mbylli dyert e universiteteve, duke kaluar ligjin klientelist pėr arsimin e lartė; ishin tė pėrndjekurit, tė cilėt u riposhtėruan nga Edi Rama, i cili ringriti simbole tė diktaturės; ishin pronarėt, tė cilėt nuk pranojnė dot kurrė ligjin e ri tė shpronėsimit; pensionistėt, tė cilėt nuk shohin rritje pensionesh prej dy vitesh; tė papunėt, tė cilėve u janė shtuar radhėt nga tkurrja e ekonomisė; ishin socialistėt e zhgėnjyer nga fakti qė familjen e tyre politike e kanė nė dorė njė grusht kriminelėsh; ishte njė popull i tėrė dhe i falenderoj nga zemra”, tha Basha, i cili nėnvizoi se “Partia Demokratike nuk distancohet sot nga aktet e dhunės sepse ka qenė dhe ėshtė e distancuar”.

  “Ėshtė falė PD-sė qė dje ai zemėrim popullor u pėrmbajt, zemėrim qė mund tė merrte pėrpara jo njė kryeministri, por 10. Gurėt nuk ishin nė skenarin tonė. Ndėrhynė strukturat tona qė gjithēka u normalizua. Nuk u prek asnjė fije floku e asnjė polici dhe jam krenar pėr kėtė. Institucioni ėshtė policia”, tha Basha.

  Kreu i PD-sė shtoi se “protestat do tė vazhdojnė pa pushim” dhe se “mosbindja civile sapo ka nisur”.

  Nė lidhje me gjobėn qė Bashkia e Tiranės i ka vendosur Partisė Demokratike pėr dėmet e shkaktuara gjatė protestės, Basha tha: "Bashkisė do i ēojmė njė kastravec".

  / Top Channel

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  para se ti ja faturoje qeveri RAMA <<duhet te boje llogari <me qeverisejn e PD << qe do te thote qe kriza e ekonomike nuk u krijua tani por u krijua me kalimin e viteve << dhe fal ekonomise INFORMALE <<< per fat te keq ne kete vende politika vazhdone te kete shum difekte te renda <<<<< shpesh her partite e medha per te konsiliduar ose per te unifikuar partin organizojne protesta te dhunshme kundrejte qeverise < per te bindur pjesen tjeter qe e ndjek neper mjet TELE duke dhe perfytuar dhe nga mangesit e qeverise dhe krizes ekonomike < ne nje fare mynyre mund ta quajm manipulim te elektorati<<<<<< por te shikojme ose ti degjojme me kujdes ne mitingje politikane nuk japin asnje zgjidhje per krizen politike por flasin vetem per te ardhur ne pushtet << dhe kjo ndodhi dhe ne protesten e djeshme << qe nuk dha asnje resultat <per vec njerzeve te deshperuar <<<

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. “Eklipsi, mesazh i Zotit”
  Nga vaaldr1n nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-03-2015, 11:50 AM
 2. Nje mesazh..
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 17-07-2012, 10:11 AM
 3. Nis protesta e PS para kryeministrisė
  Nga labja nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 09:40 PM
 4. Protesta ne Tirane
  Nga argent nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 26-01-2011, 09:07 PM
 5. Protesta masive kundėr Berlusconit
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2009, 05:53 PM

Etiketat pėr kėtė Temė