Si tė shpėtoni verėn ‘e keqe’? (video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Ide Si tė shpėtoni verėn ‘e keqe’? (video)

  Receta Gatimi
  Festat e fundvititi po afrohen dhe sigurisht nė shtėpinė tuaj mund tė keni shishe vere qė i keni ruajtur prej kohėsh pėr kėto ditė tė veēanta tė fundvitit.

  Por kur tė ndodh tė hapėsh njė shishe ndonjėherė pėrballesh me erėn e rėndė tė squfurit, dhe keni menduar se vera nuk vlen. Por tashmė ka njė truk pėr tė shpėtuar shijen e saj.

  Ju duhet vetėm njė monedhė dhe asgjė mė shumė. Gjithēka qė duhet tė bėni ėshtė ta lani mirė kėtė monedhė dhe ta hidhni nė gotėn tuaj tė verės, duke e lėnė pėr disa minuta. Hiqeni monedhėn dhe ‘voila’, kjo ishte. Videoja shpjeguese ėshtė postuar nė YouTube nga Reactions, mė 7 dhjetor. Skuadra shpjegon se vera ndonjėherė ka njė njė erė tė keqe pėr shkak tė procesit tė saj kimik qė quhet reduktim.

  Nė procesin e prodhimit tė verės, kufizohet kontakti i lėngut me oksigjenin gjatė fermentimit. Nė kėtė kohė, ky proces reduktues nis prodhimin e tiolit, tė cilat janė molekulat e squfurit pėrgjegjėsi pėr erėn qė ngjan si njė gomė e djegur, apo njė vezė e prishur.

  / Top Channel

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Spo e laj nje monedhe per ta futur ne vere hahaha! Nese vera eshte e ruajtur prej kohesh, me mire ta hapesh disa ore perpara se te konsumohet dhe ska nevoje per monedha nese eshte bere udhull, jepjani maces

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si ta shpėtoni telefonin e rėnė nė ujė?
  Nga olsii nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-02-2012, 08:11 PM
 2. Pėr kėngėn mė tė keqe nė botė, 30 milionė klikime nė YouTube
  Nga gjendar nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 10:00 PM
 3. Kardashian dhe dita mė e keqe e jetės
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 01-02-2011, 07:40 PM
 4. Lidhje e keqe nė internet? Rifreskoni IP adresėn
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2009, 10:27 AM
 5. Femra me e keqe si shofere!
  Nga Gend nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-05-2009, 01:28 PM

Etiketat pėr kėtė Temė