Samsung ka zbuluar dy edicione tė reja tė serise sė produkteve Samsung Notebook 9 pėr vitin 2016.
Dy versionet e reja tė Samsung Notebook 9 kanė ekran prej 15 dhe 13.3 inē dhe pritet tė jenė tė bartshme dhe tė lehta nė peshė.


Me dizajn tė qėndrueshėm, funksionalitet tė kėnaqshėm dhe ekran vibrant, seria e re e Notebook 9 ėshtė ideale pėr pėrdorim profesional dhe tė lėvizshėm.

Notebook 9 me ekran prej 13.3 inē do tė jetė laptopi mė i lehtė nė treg me njė peshė prej mė pak se 1 kilogram.

Jetėgjatėsia e baterisė sė versionit 15-inē thuhet se do tė arrijė deri nė 12 orė pune, ndėrkohė qė versioni 13.3-inē ofron jetėgjatėsi tė baterisė deri nė 10 orė pune.

Tipar tjetėr i veēant nė serine e re Notebook pritet tė jetė Security Cam, aplikacion qė mundėson ruajtjen e fotografive tė shkrepura me kamerėn e pajisjes, nė rast tė vjedhjes sė tyre.

Sa i pėrket sigurisė, Samsung ka shtuar edhe njė numėr aplikacionesh tjera si Pattern Log-in, Secret Screen dhe Report Block qė do tė mundėsojnė pėr pėrdoruesin mundėsi shtesė tė ruajtjes dhe sigurimit tė tė dhėnave, shkruan njoftimi i Samsung.
Seria e re e Samsung Netbook 9 pritet tė dal nė treg nė ēerekun e parė tė kėėtij viti.