Pishina me e madhe ne Bote!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Pishina me e madhe ne Bote!

  Ne San Alfonso ,Kil, eshte pishina me e madhe ne bote: rreth 1.013 metra dhe shtrihet mbi nje siperfaqe prej 8 hektaresh. Ne disa pika arrin thellesine deri ne 35 metra (foto nga Reuters)

  Ja dhe fotot:

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pishina me e madhe ne Bote!

  Boo, sa e papame kjo!

 3. #3

  Pishina me e madhe ne bote...

  E lundrueshme dhe e thelle deri ne 35 metra, ja pishina per Gines

  Pishina me e madhe e botes? Ajo ka nje vaske eshte e gjate 1.013 metra dhe shtrihet ne nje siperfaqe prej 8 hektaresh. Pra behet fjale per nje pishine te madhe sa per 6000 te tilla standarte. Pishina qe konsiderohet me e madhja e planetit eshte inaguruar kete jave ne San Alfonso del Mar ne afersi te Algarrobo, rreth 90 kilometra nga Santiago ne Kili. Pishina ka nje kapacitet prej 250 mije metrash kube uje te kripur. kjo veper ka hyre ne librin e rekordeve Gines.

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Verdalle
  Postime
  1,306
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Re: Pishina me e madhe ne bote...

  Gjigande altino..........

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Shum e bukur

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  sa e vogel un tja nis me not nga fillimi deri ne funde dua nja 2 jave

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e vogel te doket kjo ty Majdi ehhehehe un do i kisha per 4 jav hehehehe

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  e vogel eshte ca ta shikosh fundin me dylbi

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Italianėt bėjnė salsiēen mė tė madhe nė botė
  Nga gjendar nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2011, 10:46 PM
 2. Gatuhet qoftja mė e madhe nė botė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 09:46 PM
 3. Torta mė e madhe me djathė nė botė
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 19-03-2009, 02:15 PM
 4. Goja me e madhe ne bote
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-07-2008, 12:01 AM
 5. Skulptura prej akulli me e madhe ne bote
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-12-2007, 05:31 PM