Shumė pėrdorues tė iPhone 6S dhe 6S Plus kanė raportuar problem me baterinė e telefonit tė tyre, duke thėnė se gjatė mbushjes sė baterisė, telefoni nuk po e shfaq nivelin aktual tė pėrqindjes me bateri.

Apple ka thėnė se e ka parė dhe e ka pranuar kėtė si problem, i cili thotė se ndodhė kur pėrdoruesi e ndryshon zonėn kohore apo kur koha nė telefon ndėrrohet manualisht.

Por Apple ka thėnė se ėshtė duke punuar nė rregullimin e kėtij problemi, dhe njėra ndėr zgjidhjet ėshtė edhe ristartimi i telefonit.
Pritjet janė qė Apple ta zgjidh kėtė problem nė versionin e ardhshėm tė softuerit tė saj.