Pas zėrave tė javėve tė fundit, nė Twitter vjen dhe algoritmi i shumėkontestuar, qė ndryshon radhėn e postimeve.


Tashmė ai nuk do tė jetė mė nė rend kronologjik, por i bazuar nė rėndėsinė, siē ndodh me postimet nė Facebook. Por megjithatė kompania ka marrė nė konsideratė protestat e pėrdoruesve, tė cilėt janė kundėr asaj qė cilėsohet se denatyrim i mikroblogut. Megjithatė kjo e re do tė jetė opsionale.

Nėse pėrdoruesit do tė dėshirojnė tė shohin nė krye tė faqės postimet mė interesante mes atyre tė publikuara nga personat qė ndjekin, duhet tė zgjedhin aktivizimin e kėsaj mėnyre. Tė paktėn nė njė moment tė parė.

Mė pas, shpjegon Twitter nė blogun e vet, renditja sipas rėndėsisė do tė vendoset automatikisht dhe do tė vijė nė timeline tė tė gjithėve. Por pėrdoruesit mund ta ē’aktivizojnė pėr tė parė postimet mė tė fundit.

/ Top Channel