Si te instaloje windows 8 tek Asus S3000C


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e nigji
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Rubiku, Lezhƫ, Albania, Albania
  Postime
  192
  Reputacioni
  0

  Si te instaloje windows 8 tek Asus S3000C

  Receta Gatimi

  Tek laptopi Asus S3000C kisha te instaluar windows 7, para dy ditesh me nxjerr nje difekt Futet vet ne bios dhe nuk startorn ne windows, kete pune e bene gjithmone tani sa ta ndezesh.
  Kush mund te me ndihmoje cfar mund te ndryshoj qe te instaloj windows 8 pasi ky laptop eshte me stampen e windows 8.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Pasi te kesh shkarkuar dhe montuar File .ISO nje nje DVD te Windows 8 ose 8.1 (per shakrimin e win 8 mund te shohesh ne forum) pastaj hidhi nje sy ne YouTube ke plot video si mund te instalosh Windows,nje shembull e ke me poshte:


 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e nigji
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Rubiku, Lezhƫ, Albania, Albania
  Postime
  192
  Reputacioni
  0
  Nuk me nje as DVD dhe as USB per te bere Boot.

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Atehere shko tek ndonje prefesionist,pasi kjo nuk mund te shpjegohet online,mund te kete ndonje nevoje per konfigurim ne BIOS.

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e nigji
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Rubiku, Lezhƫ, Albania, Albania
  Postime
  192
  Reputacioni
  0
  PO pa tjeter konfigurim ne BIOS kerkon, por . . . .

  - - - Updated - - -

  E zgjidha, faleminderit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. PC nga Asus me Windows 8 dhe Android
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-06-2012, 07:21 PM
 2. Asus me Windows 8 RT
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-06-2012, 02:55 PM
 3. Vjen Asus Eee Pad
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-04-2010, 02:08 PM
 4. Sė shpejti smartbook nga Asus
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-11-2009, 09:57 PM
 5. Laptop me veshje dru (Asus)
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 02:08 PM