Dallimi midis x32 bit dhe x64 bit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12

  Dallimi midis x32 bit dhe x64 bit

  Receta Gatimi

  Kur klikojmė tek ikona e Kompiuterit metė djathten e pastaj properties dalin tė dhėnat e PC.Tek System type lexojmė; 32-bit Operating System,x64-based processor .Cfarė kuptojmė me kėtė shėnim?Faleminderit.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Dallimi kryesor ndėrmjet 32 dhe 64 bit ėshtė se sistemi i 32 bit ka 4GB (gigabajt) e hapėsirės pėr trajtimin qė do tė thotė se sistemi i 32 bit ka njė limit prej 4GB RAM pėr njė proces tė dhėnave, ndersa njė 64 bit sistem operativ ka 64 bit hapėsirė pėr tė adresuar dhe mbėshtetet nė 16 hexabytes RAM tė dhėnave tė procesit.

  Me sa di une

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ndryshimi qėndron se si procesori (CPU) manipulon informacionet.
  Sigla x64 nuk do tė thotė qė procesori eshte 64bit, por eshte lloji i arkitekturės se CPU.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dallimi mes tė varfėrve dhe tė pasurve
  Nga labja nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-02-2012, 11:31 PM
 2. Dallimi mes burrave dhe grave (Video)
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 02:08 PM
 3. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 06-07-2010, 01:55 PM
 4. Edhe une midis jush..
  Nga petrit8 nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-03-2009, 09:35 AM
 5. dallimi mes lodhjes dhe plogshtis
  Nga milano nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2008, 09:34 AM