Asus mė nė fund e ka lansuar modelin e ri Asus E403SA VivoBook pas paralajmėrimit fillestar tė cilin e ka bėrė nėntė muaj mė parė.

Laptopi 14 inēėsh ėshtė duke e bėrė tė mundur qė sistemi i ri portative tė jetė nė dispozicion gjatė gjysmės sė dytė tė vitit 2015 pėr njė ēmim prej 299 dollarėsh.

Pėr fat tė keq kjo nuk u realizua dhe sistemi i ri i Asus E403SA VivoBook ėshtė me ēmim prej 399 dollarėsh dhe ėshtė i pajisur me ekranin 14 inē nė FHD, rezolucionin prej 1920×1080 pikselėve, procesorin e Intel – Pentium N3700 quad-core tė mbėshtetur nga 4 GB RAM.

Brenda ka 128 GB memorie eMMC sė bashku me lidhjen pa tela nga tė dy 802.11ac WiFi dhe Bluetooth 4.0. Karakteristika tė tjera tė laptopit pėrfshijnė njė 1 x USB Type-C, 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0 port sė bashku me njė lidhje HDMI dhe njė lexues i dobishėm i kartės SD.