Facebook Messenger ėshtė duke shtuar disa funksione tė reja, ndėrsa baza e pėrdoruesve tė saj ėshtė duke u rritur vazhdimisht.

Rrjeti social ka njoftuar se shėrbimi i saj i famshėm i komunikimit tashmė ka arritur nė 900 milionė pėrdorues aktivė mujor, nė tė gjithė botėn.

Sipas David Marcus, drejtuesit tė Messenger thuhet se shėrbimi i Facebook ėshtė duke marrė funksione tė reja, tė ngjashme me ato tė SnapChat.

Ne po fillojmė me lansimin e Messenger Codes, Usernames, dhe Links (me url-nė m.me/[yourusername] URL) qė do tė jenė nė dispozicion pėr njerėzit dhe bizneset, pėr ta bėrė edhe mė tė lehtė lidhjen mes njerėzve.

Kjo veēori do tė duhet tu ndihmojė pėrdoruesve tė lidhen mė shpejt me miqtė dhe kompanitė qė ata i pėlqejnė.

Marcus gjithashtu deklaroi se mbi 1 miliard mesazhe ēdo muaj janė dėrguar nė mes tė konsumatorėve dhe bizneseve.