Kur Apple e lansoi iPhone 6S ajo shfaqi tiparin e ri 3D Touch, ndėrsa tani duket se versini mė i ri i sistemit operativ mobil tė Google, Android N do ta ketė njė funksion tė njėjtė.

Android N do tė mbėshtesė ekranet e ndjeshme mbi tė cilat bėhet presion nė shtypje dhe do tė punojė nė njė mėnyrė tė ngjashme me 3D Touch tė Apple.

Nė kėtė moment ajo ėshtė quajtur ‘Launcher Shortcuts “dhe ėshtė nė dispozicion pėr zhvilluesin.

Phandroid kanė pėrpiluar njė video qė tregon se si funksion dhe si do tė punojė kjo veēori e re nė Android, pasi ajo do tė ndėrtohet nė OS nga prodhuesit qė pajisjet e tyre i bazojnė nė Android.