Apple e ka lansuar linjėn e re tė laptopėve MacBook Retina nė madhėsinė e ekranit prej 12”. Modelet e reja vijnė me procesorin e ri dhe tė pėrmirėsur bashkė me ngjyrat e reja, duke pėrfshirė edhe ngjyrėn trendi Rose Gold.

Linja e pėrditėsuar e laptopėve 12” Retina MacBook vjen me gjeneratėn mė tė re tė procesorėve tė Intel, grafika tė pėrmirėsuara, mė shumė memorie dhe bateri tė pėrmirėsuar qė mundėson mė shumė jetėgjatėsi.