Acer shpreson tė “marrė” popullaritetin e disa preje modeleve mė tė vlerėsuara tė laptopėve tė hollė, sikurse ai i Dell XPS 13 dhe MacBook Air.

Pėr kėtė, Acer e ka lansuar modelin e ri tė laptopit tė saj S 13, i cila peshon njė dritė 1.14 kilogram dhe do tė fillojė nė njė ofertė agresive prej vetėm 699 dollarėve, kur i njėjti tė dalė nė shitje nė muajin maj.

S 13 ėshtė vetėm 0.57 inē i hollė dhe pėrdor skaje tė prera mirė rreth me njė touchpad qė jep njė pamje tejet elegante.

Dizajni i laptopit mbėshtjellet nga alumini, por me njė litografi tė veēantė pėr tė siguruar cilėsi dhe njė kontroll tė fortė.

Aspire S 13 do tė mbėshtetet nga gjenerata e gjashtė e procesorėve tė Intel, me opsionet Core i3, Core i5 apo Core i7 CPU. Laptopi vjen nė cilėsinė full HD IPS, me 8GB RAM dhe deri nė 512GB SSD.