WhatsApp ėshtė njė hap mė afėr zėvendėsimit tė funksioneve kryesore tė telefonit tuaj mobil.

Njė publikim i ri nė media thotė se aplikacioni mė i famshėm nė botė pėr thirrjet me zė dhe mesazhet multimediale ėshtė pothuajse gati pėr tė futur edhe funksionin e voicemail nė shėrbim, si dhe mundėsinė e call-back nė aplikacion.

Detajet vijnė nga njė rrjedhje tė cilėn e ka siguruar Phone Radar, e cila ka pamje tė kėtij pėrditėsimi tė aplikacionit tė ri, por nuk do tė zbulojė se prej nga i ka marrė kėto tė dhėna.

Thirrjet zanore tashmė janė nė dispozicion nė tė gjithė aplikacionin e WhatsApp, por tiparet e reja do tė ju lejojnė tė regjistroni njė mesazh nė postėn zanore, nėse kontakti juaj nuk lajmėrohet gjatė kohės kur ju e bėni njė thirrje.