Pėrderisa Pixel nga Google ėshtė njė laptop premium dhe i kushtueshėm, Chromebook 13 i ri nga HP ėshtė njė model premium i laptopit por me kosto tė pėrballueshme.

Chromebook 13 ka njė dizajn gjithė-metalik nė pėrmasat qė e bėjnė atė 12.9mm tė hollė, ekranin me 13.3-inē nė Quad HD si dhe procesorin Intel Core M.

Tė gjitha kėto karakteristika mbresėlėnėse dhe shumė mė tepėr janė nė dispozicion nė njė pajisje qė bazohet nė Chrome OS qė kushton gjysmėn e asaj qė paraqet ēmimi i Pixel.

Kjo pajisje ka ekranin nė cilėsinė Quad HD + (3200 × 1800) IPS, procesorin e Intel Core M, B & O Play, dhe jetė tė baterisė me 11.5 orė.

HP Chromebook 13 del nė shitje kėtė javė me njė ēmim qė fillon prrej 499 dollarėve.