Debati i vazhdueshėm nė lidhje me jetėn private dhe enkriptimin e mesazheve, bėri qė aplikacioni nė pronėsi tė Facebook – WhatsApp ta enkriptojė shėrbimin e saj.

Por tani Facebook ėshtė duke e aplikuar tė njėjtėn masė edhe nė shėrbimin e saj tė famshėm – Messenger.

Shėrbimi i mesazheve tė Facebook do tė marrė disa karakteristika tė reja tė privatėsisė, duke pėrfshirė kėtu edhe mesazhet vetė-shkatėrruese, tė ngjashme me ato qė ka Snapchat.

Karakteristika e tillė tashmė ėshtė nė Snapchat dhe Telegram, por sė fundi do tė jetė edhe nė Messenger, nė pėrditėsimin dhe versionin 68.0 pėr iOS.