Ka pasur zėra se dizajni i iPhone 7 do tė vijė me njė dizajn tė ngjashėm me atė tė iPhone 6S dhe se modeli i ardhshėm i telefonit tė Apple do tė vijė vetėm me pėrmirėsime tjera tė pavėrejtshme, sikurse procesori i ri Apple A10 dhe iOS 10.

Tani, sipas drejtorit ekzekutiv tė Apple, Tim Cook thuhet se iPhone i ardhshėm i kompanisė do tė vijė me karakteristika tė reja pa tė cilat, sipas tij, nuk do tė mund tė jetojmė.

“Ne kemi inovacione tė mėdha qė po vijnė nė iPhone 7, dhe kjo do tė bėjė qė shumė njerėz tė ri tė kalojnė nė iPhone, dhe ata qė tashmė e kanė njė tė tillė ta marrin iPhone 7” ka thėnė Cook.

“Ne do tė ju japim gjėra pa tė cilat ju nuk do tė mund tė jetoni, dhe mė pas do tė pyeteni se si keni mundur tė jetoni pa ato” ka vazhduar mė tej Cook.