Cfare eshte open dns?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Cfare eshte open dns?

  Receta Gatimi

  cfar eshte kjo gje. kam ven nje ruter per te ber log in paisjet ne rrjetin tim wifi me fb ose email. qe nga ajo dite ne disa website me thote qe eshte bllokuar dns per keto web edhe te perdor open dns si mund ta zgjidh kete problem.

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Kodi:
  https://use.opendns.com
  Kodi:
  https://support.opendns.com/forums/21618374

  google dns
  Kodi:
  https://developers.google.com/speed/public-dns/
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 28-05-2016 mė 06:24 PM.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fitness: Cfare eshte dhe per cfare sherben?!
  Nga labja nė forum Fitness dhe Wellness
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-08-2014, 02:34 PM
 2. Ēfarė ėshtė Open Source
  Nga Lirenti nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-02-2013, 10:29 PM
 3. Ēfarė ėshtė Open Office?
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 13-09-2009, 08:28 PM
 4. Ēfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben BitTorrent
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 03:38 AM
 5. Ēfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben eMule?
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 03:32 AM