Apple pėrfundimisht ėshtė duke e lansuar gjeneratėn e re tė iPhone. Dhe duke e ditė se sa shumė ėshtė folur pėr kėtė model tė telefonit nga Apple, mund tė thuhet se nuk ka shumė befasi.

Trupi i iPhone 7 ėshtė shumė i ngjashėm me iPhone 6s, por modeli i ri shkėlqen. Nė fakt, thuhet se Apple ka pėrdor robotė pėr rrotullimin e trupit tė telefonit me alumin, pėr ta bėrė modelin e ri tė telefonit tė tyre jashtėzakonisht me shkėlqim. Apple e quan kėtė variant Jet Black.
Por Apple e ka bėrė edhe variantin e zi tė iPhone 7, i cili e ka edhe logon e Apple me ngjyrė tė zezė, bashkė me versionet tjera standarde qė vijnė nė ngjyrė ari, rose gold, dhe variantin e argjendtė.

Home Button nuk do tė klikohet mė, edhepse do ta jep kėtė ndjenjė, sepse Apple e ka pėrdor teknologjinė e ngjashme me atė qė ėshtė nė kompjuterėt MacBook.
iPhone 7 do tė jetė rezistent ndaj ujit dhe pluhurit dhe ky model do tė jetė mė i forti qė Apple e ka bėrė ndonjėherė.- - - Updated - - -