Receta Gatimi

Histori Dashurie!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 3 FillimiFillimi 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 21 deri tek 40 prej 51
  1. #21
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    NJE HISTORI DASHURIE E VERTETE ( dhe shum e bukur ! )
    Ish nje vajz e vogel,e brisht,e sinqerte. . .kish 1 familje te mrekullueshme e bente 1 jet te qet. . .njeher ne fb me 1 djal zuri miqesi.u ben shum te afert,e paster ish ajo shoqeri. . .kalonin shum bukur e bashk shum koh shpenzonin.flisnin per cdo gje,njeri tjetrin keshillonin. . .dalngadal kjo miqesi u kthye ne dicka me shum.dhe pse kurr s'ishin par,as live s'kishin bisedu. . .kaluan disa kohe kaloi rreth 1 vit.sa qė me padurim vendosen te takohen 1 dit. . .kur vajza e pa,e veshtroi e deshperuar.ajo se dinte qe djali kish qen i PARALIZUAR. . .ai e shihte me sy te dashuruar. e sikur i lutej:"me fal qė mė par ste kam treguar". . .megjithate vajza,per momentin si kushtoi rendesi.dhe pse mbeti e shtangur se si kish then gjė ai. . .ato minuta shum shpejt kaluan.te dy nga njeri tj u mrekulluan. . .kur shkoi ne shtepi,vajza rrinte e mendonte.pse sma tha te verteten,shum gjera imagjinonte. . .e kur folen serish ajo e pyeti menjeher:"pse nuk me tregove te verteten qe ateher?". . .kisha frik se do te te humbja,iu pergjigj i deshperuar.a do ta pranoje lidhjen me 1 te paralizuar?". . .vajza filloi te qante,pse duhet te jesh keshtu o shpirti im?a mundesh me u ngrit ne kemb apo ske sherim?. . .
    Per dit me radh vajza i mbushte mendjen te kurohej,derisa nje dit djali vendosi te vizitohej. . .kaluan disa muaj,vazhdonin seancat.vazhdonte dhe lidhja e tyre qe se ndanin dot distancat. . .ajo ishte gjithnje aty,me perkushtim e embelsi.me ndihmen e doktoreve e dashurin e vajzes,djali arriti te ece si cdo njeri. . .karrigia me rrota mbeti pjes e se shkuares,mbeti thjesht ender e keqe qe shkoi.tani jeton realitetin e ri, perkrah vajzes qe dashuroi. . .perkrah vajzes qe kurr se brakisi, dhe pse mund ta bente shum leht,perkrah vajzes qe e deshi pa kushte, e do e pranonte sido qe te jete. ....

  2. #22
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    shum e bukur

  3. #23
    i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
    Anėtarėsimi
    Feb 2011
    Vendndodhja
    Shkoder
    Postime
    869
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    po shum e dhimbshme
    por , ajo vajza po ta donte vertet , do kish ber perpjekje qe ai ta linte drogen , jo te ikte ashtu
    100% me ty labe.

  4. #24
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Para se te filloj te tregoj histotrin time po ju flas pak per veten,,une jam 35 vjec,jam i martuar,kam 2 femij,jetoj ne jug te shqiperis,etj etj etj.....historia time nuk ka tragjedi brenda saj por ka shum ndjenj shum dashuri shum pasion edhe pse ne kete mosh edhe pse ne kete pozicion edhe pse mund te quhet dashuri e ndaluar...duke qen perdorues i rregullt i internetit para dy vjetesh fati me sjell ne jeten time qe te njihem me nje vajze me te vogel se mua e cila jetonte ne emigrim dhe ishte me origjin nga veriu i shqiperis...nga plogeshtia,boshlleqet dhe vuajjtet qe me kishte krijuar jeta deri ne ato momente kur kam njohur kete njeri sikur gjithcka filloi gradualisht te shuhej dhe te ringjallej nje jete e re brenda meje,filloi gradualisht si nje miqesi e mire e cilter e sinqert dhe pa asnje lloj interesi,flisnim shum rreth njeri tjetrit duke arritur deri ne ate pik sa po tregonim gjith brengat dhe gjith te fshehtat qe nuk i kishim fol me asnje njeri deri me ateher,,,filloi te krijohej nje simpati e dyanshme dhe cdo dite e me shum qe kalonte prania e njeri tjetrit behej me e nevojshme me e dashur dhe shum dritheruese here here ne varesi te bisedave qe beheshin ...a me falni nuk ju bera te plot biografin e saj,ajo ishte e martuar si une sic ju thash me origjin nga veriu i shqiperis dhe me nje te kalaur shum te hidhur dhe shum te dhimbshme....sa per te patur nje ide te vogel rreth te kalaures se saj mund tju them se ka vuajtur shum largimin nga jeta e saj te dy personave shum te rendesishem ne jeten e cdo kujt te babait dhe te vellait,largimin e dy meshkujve te vetem qe kishte ne ate jete dhe ku gjente mbeshtetjen,dashurin,forcen,mbrojtjen dhe vete jeten qe jetojme,,vazhdimi i jetes se saj sidomos pas ikjes se te vellait ka qen e mbushur plot me vuatje dhe dhimbje edhe pse kishte nenen e saj gjithmon afer dhe te pandashme,,,
    po te flisja akoma do me duhej shum kohe qe te perblidhja historin e saj dhe ate qe ajo ka kaluar dhe ndoshta nuk do ishte mire qe te flisja per gjithcka ajo me ka fol por sa per te kuptuar dhe ju qe mund te lexoni imagjinoni si mund te jet vazhdimi po ju le te vazhdoni vet me tej me imagjinaten tuaj.....per veten time nuk do flas dhe shum sepse nuk kam pat ne jet vuajtje te tilla thjesht jeta time bashkshortore ishte shum e vaket shum pa kuptim dhe gjithmon e shtir pa asnje lloj kenaqesie brenda saj ..rrjedhoj e kesaj ka qen nje gabim i imi qe kam ber ne te kalauren duke fal nje veprim tradhetie dhe duke vazhduar jeten me nje njeri qe nuk me ka dash dhe nuk me deshi kurr.....po e le pas te kalauren dhe po flas per vazhdimin e historis time me kete njeri qe kam njohur dhe qe me ndryshoi gjithcka ne jeten time ....sic ju thash ne flisnim shum gjat dites, kishte dite te vecanta qe flisnim dhe 8-9 ore rrjesht dhe do duhej dicka shum e rendesishme qe te na shkepuste nga komunikimi...ky komunikim vazhdon akoma dhe sot e kesaj dite qe po shkruaj por me nje dnryshim se jan rralluar shum oret ato jan kthyer ne minuta dhe kjo jo per faj te saj por jeta sjell ndryshime dhe si rrjedhoj e atyre vjen pastaj dhe pamundesia per te qen me shum afer ....megjithat duhet te pranoj qe ka dhe faktor te tjer qe kan ndikuar pa dashur te vecoj ndonje prej tyre ....per te mos e vonuar shum ate qe dua tju them, une u dashurova pas ketij njeriu, cdo dite e me shum qe kalonte lidhesha me te per te mos dashur kurr te zgjidhesha,jeta me mori nje tjeter kuptim,dita filloi te behej me e bukur me ekendshme, zgjohesha me qellimin qe do veja ne pune dhe do ndihesha afer saj edhe sikur te mos ishte aty,ikja naten kur mbaroja pune dhe e merrja me vete ne krevat,flija me te ne mendje ne trup ne gjithcka timen,isha cmendur pas saj megjithat nuk eshte se po e jepja shum veten me shum e bluaja perbrenda ,,,,derisa gradualisht ne filluam te shfaqnim ndjenjen kundrejt njeri tjetrit me menyra nga me te ndryshmet dhe nga me pasionantet...ai njeri per mua u be si perendi,mezi prisja te vinte ta shikoja te flisja ta perqafoja edhe pse nga largesia ti puthja buzen ti prekja trupin,me mjaftonte vetem te isha afer saj dhe nuk doja asgje tjeter ne
    Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 28-10-2011 mė 01:33 PM. Arsyeja: korigjime

  5. #25
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    ............une prisja nje emsazh prej saj por nuk e pata dhe keshtu nuk jam nis, vetem kur me ka marr ne telefon dhe me ka pyet ku jam?kam qen dhe disi i tensionuar ne ato moemnte dhe mund te them dhe me nerva sepse me dukej sikur po shkonin shum per keq punet gje qe nuk e doja, kur i kam then qe nuk jam nis ajo nuk donte ta besonte dhe pas pak kohe e ka kuptuar tamam qe une nuk isha nis dhe mund ta imagjinoni se si eshte ber ajo ne ato momente qe priste qe te me takonte dhe une nuk isha aty ...nuk e kam dash me veten, aty mendova se erdhi fundi se gjithcka ishte shuar pasi kemi fol nuk kemi gjet dot nje mendim te perbashket secili kishte bindjen dhe sigurin e vet per ato qe thoshte dhe keshtu qe nuk folem shum rreth atij takimi por ajo qe une po kuptoja ishte qe ajo kishte pesuar nje zgjenjim tjeter prej meje dhe po ndjenja fuqit te me linin dhe fjalet te me mbaronin, kam qare shum dhe kam pat nje perjetim shum te keq te asaj situate ...nuk mund ta lija te me kalonte keshtu kjo situat por me duhej ta vija ne kontrroll me patjeter duke sakrifikuar gjithcka vetem e vetem per te mos e humbur per te mos me ikur asnjeher .kisha kaq kohe me te dhe nuk i kisha ber asnje dhurat gje te cilen nuk mund ta mbaja dot peng brenda vetes,sikur po ndjeja te me ikte nga duart kjo qenie kaq e mrekulluehsme dhe e pafajshme per gjithcka i kam shkaktuar deri me tani, dhe keshtu kam vajt kam ble nje dhurat simbolike sepse nuk mundja dot te blija dicka te vecant dhe te shtrenjt dhe u bera gati per te shkuar tek ajo per ti treguar qe drejt saj do shkoja gjithmon me deshiren me te madhe qe nuk do venitej asnjeher kjo ndjenj timja per te qe do sakrifikoja gjithcka per te patur sado pak moemnte ne krahet e saj,e kam takuar vetem 5 min brenda te ciles i kam dhen dhuraten time qe me ka heq nje breng te madhe nga brenda sepse nuk do doja te mbaronte ajo dashuri pa asnje kujtim sado te voglin pa dicka materiale qe kur te shikohej te te kthej kujtimet e te kalaures ,brenda ketij 5 minutshi i kam marr dhe nje puthje dhe i kam then te largohet edhe pse deshira ka qen e paimagjinueshme per ta perfshir me krah dhe per te mos e leshuar te iki askund por ta mbaja aty vetem per vete...bera rreth 700 km per te shkuar tek ajo dicka rreth 12 ore vajtje ardhje dhe me besoni o njerez kam udhetuar me hijen e saj keto 12 ore pa i ndjer fare as oret as kilometrat dhe as lodhjen qe me kishte kapit,,,tani ajo eshte kthyer ne shtepin e saj ne emigrim dhe vazhdojme te flasim por jo si me pare,te gjith bejme gabime ne kete jete por dua tju siguroj qe asnjeher gabimet e mia nuk kan dal nga mendja apo zemra ato kan ardh gjithmon si pasoj e jetes qe jetojme dhe e kushteve qe ajo na afron,te vetmen gje qe nuk do beja ne kete bote do ishte te lendoja kete njeri ta beja te vuante, nuk kam menduar ne asnje moment qe te luaj me ndjenjen e saj,dhe une do jem perseri afer saj edhe sikur neser te mos jemi bashk, une do shkoj pa dijenin e saj dhe do ulem do e veshtroj nga larg duke len dhimbjen te me pushtoj lotet te me rrembejne dhe shpirtin te me digjet..kan qen disa fjal te saj qe me kan vrar shum kur mi ka then tani pasi eshte kthyer ,asaj i dukej sikur mua po me bente shum te vuaja dhe sikur po me behej penges per jeten time te perditshme duke mos me len qe te mendoja shum ne kete drejtim ,dhe me ka then <<qe do doja qe te mos ishe ne kete pune dhe te dija qe nuk me prisje me para pc>>, kullat binjake nuk kan qen gje fare para atyre qe ran mbi koken time sepse ajo kurr ska per ta kuptuar se sa shum me ndihmonte dhe sa pjese e rendesishme ishte ne jeten time...une smund ta kuptoja dot jeten pa prezencen e saj , nuk mund ta kuptoja dot pa pranin e saj ,pa ato momente pritjeje qe beja, edhe pse ishin te lodhshme dhe shpehs here stresuese asnjeher nuk me kan ven posht,per mua vetem nje moemnet duhej qe te me ikin te gjitha edhe lodhja edhe stresi dhe gjithcka tjeter ,vetem te shikoja qe me erdhi ne linj ai zog i bukur, vetem kur fliste me sillte buzeqeshjen pa le kur e shikoja qe me pushtonte te gjithin...ca te them o njerez ndonejehr nuk mund te me kuptoni dot sic duhet , duhet te jeni sado pak brenda nje dnjenje per ta kuptuar me mire .....tani pas gjit sa kam then ne flasim por sic ju dhash jemi shum te rezervuar dhe nuk e di se ku do arrij , te dy mbajme nje distanc dhe nuk shprehemi per asgje ,jemi kthyer ne khoen e kalaur te asaj shoqerie e miqesie te sinqert e te pastert dhe i kemi len te gjitha ne heshtje ...pas atyre fjaleve qe me tha une po perpiqem qe te gjej nje pune tjeter dhe te shkeputem nga kjo qe jam akatualisht ,nuk i kam then asgje sepse nuk dua qe te duket si nje presion kundrejt fjaleve qe ka then ajo por po e le te vij ora e duhur per ti then qe po largohem nga kjo pune,nuk e di cfare eshte me e mire per tu ber ne kete rast por edhe sikur te largohem nga kjo pune une nga ai njeri nuk largohem dot ...joooooooooooooooooooo nuk ebej dot, e kam te pamundur te shikoj jeten pa ate prezent , do me mjaftonte te flisja sado pak ta ndjeja afer te degjoja qe eshte mire qe jeton mire me fmailjen e saj qe nuk ka probleme jete dhe gjithmon jam i gatshem te sakrfikohem per ate njeri nuk e di ndoshta ju tingellojne si fjal boshe por ndoshta jeta ju sjell dhe juve ndonejehr ne te till pozicion per te me besuar plotesisht ...nuk di te them me shum tani jan aq shum per te then por edhe po ti them sdo me kuptoni dot ndaj me mire ta mbyll duke ju pershendetur juve qe po me lexoni dhe duke ju falenderuar njekohesisht per kohen qe harxhuat duke lexuar historin time FALEMINDERIT DHE ZOTI JU SJELLT SHUM DASHURI NE JETEN TUAJ ..POR(KUJDES)MOS E LINI NJE NJERI QE DASHURONI PER NJE QE JU PELQEN,UNE SKAM PER TA BER KURRRRRRRRRRRRRRRRRRR.................
    MOS E PLAGOS NJE ZEMER TE PA FAJ DHE SHUM TE DASHURUAR, SE JU DENON I MADHI ZOT QE JU KA KRIJUAR....tani po te flas ty zemra ime ..nuke di ne vall ndonje dite do mundesh te lexosh shkrimin tim por dhe sikur te mos e lexosh ato qe nuk po mundem dot te ti them tani me fjal une po i shkruaj ketu dhe le te ngelen te gdhendura nekete faqe qe ti lexoj gjith jeten time ...mos harro asnjeher qe je dashuria ime e vetme por dhe e ndaluar ...te DUA me gjith forcen e shpirtit dhe te zemres ,ke per te ngel tek mua e skalituar ashtu sic une te kam njohur dhe ashtu sic une po te mbaj gjithmon larg gjithckaje qe mund te demtoj ty imazhin apo dashurin qe kam per ty...je plazma me e bukur me e mrekullueshme ne kete bote per mua edhe pse ste pata fat te te kem ne jeten time ne vazhdim une do te ruaj shum me shum se cfare rruhet nje thesaR, per mua nuk ka thesar me te cmueshem se ty dhe se kjo ndjenj qe ti me bere te shijoj dhe te perjetoj ....
    TE DUA SI I CMENDURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR...DO JEM GJITHMON TENDI PERJETESISHT


    Ah kjo zemer e perveluar,
    me tere forcen e dashuruar,
    ah kjo zemer kaq bujare,
    sot nuk eshte aspak krenare...

    Mos te tera dot si thame,
    mos shume fjale harruar lame,
    mos valle shume ne enderruam,
    jo...s,kuptoj se ku gabuam?

    Pse shkelqimi eshte shuar,
    pse trishtimi ka fituar,
    pse kjo zemer eshte trazuar,
    kam nevoje per te kuptuar?

    Dime pergjigjet....mire i dime,
    dhe ne vargje kerkoj ndihm,
    kerkoj pse_te per ngushellim,
    se nuk desha zi ne fatin tim

    Nje kujtim mjafton dot valle,
    per te patur kaq shume mall,
    pse nuk rresht dot vall se menduar,
    ēfare me mbeti pa zbuluar, pa kuptuar?

    Lotova mes frikes dhe shpirtit te vrare,
    asgje me s,shikoja,cdo gje me ish thare,
    mendova sa shume ty dhimbje te njoha,
    dikur kur ne krahet e tua me mall u hodha,

    Nje shpirt nje dite me foli...."Te lutem ti ik,
    mos vuaj kaq shume,mos rri ti me frike,
    keshtu eshte kjo jete,te lutem lufto,
    ste njoha te tillin...ti jeten vazhdo,

    Tu luta kur ika,lufto ti per mua,
    te vetme te lashe,por ty prape te dua,
    te ndjek hap pas hapi,po me ty nuk jam,
    sot jam i vdekur po ty prane te kam....

    "Pse me le te vetem,cfare te bej pa ty,
    se duroj te vuaj,pse mos jemi dy?
    Bota eshte mizore,mua me denoj,
    me dha nje dite shpresen,dhe prape ma mohoj.


    Te lutem me prek te ndjej si dikur,
    te ndjej sa me doje dhe spushoje kurre,
    me merr ti me vete se shume sot po vuaj,
    pse nuk me pranon,te lutem ma thuaj?

    Me merr ti te lutem,dua qe te vij,
    ne krahet e tua dua une te rri,
    te degjoj sa embel prane meje kendon,
    te degjoj une fjalet ku shpirti gezon

    Me mungon ti teper,me teper se dje,
    te lutem afrohu,ti vetem mos fle,
    me jep dashurine qe me dhe dikur,
    mos me ler te behem i ftohte si nje gur

    kjo pra eshte ajo semundja shekullore,
    te ndjesh ne thellesi per ate qe dot se morre
    keto njerez te dashur jan poezite e mija,
    me keto gjeje qetesine qe ma vodhi dashuria
    Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 28-10-2011 mė 01:32 PM. Arsyeja: sipas kerkeses

  6. #26
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    Ky qenka roman

  7. #27
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    @ti je engjelli im , se pari , faleminderit qe ke ndar kte histori kaq te dhimbshme me neve
    se dyti , dije se me ke borxh ca pika lot !
    vertet shum shum shum prekse......me vjen shum keq qe e do kaq kaq shum , dhe nuk ke mundesi ta shijosh kte dashuri
    kur e takove , sduhet ta kishe len kurr te ikte
    dhe poezia esht shum e bukur
    me vjen keq qe po vuan kaq shum.......por kur e di qe nuk do e kesh kurr , mos e ushqe me kte dashuri......ti meriton te jesh i qet...jo kshu !!

  8. #28
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    ahhhhhhh te faleminderit o mikja ime edhe pse ste njof por prej disa gjerave ne jete nuk mundesh dot te shkeputesh leht dhe problemi im eshte se nuk dua te shkeputem edhe pse e di shum mire qe nuk do ekem kurrrr ......e kam shkruar diku qe kjo eshte nje dashuri e ndaluar dhe gjithmon e gjykuar nga ata qe nuk e kan provuar ndonjeher nejete por ja qe ndodh dhe me besoni qe eshte nje realitet prej te cilit nuk del dot .... vertet qe kam shkruar gjat por jan shum te pathena qe duhet shum kohe te shkruash dhe prap nuk arrin dot ....sa do doja te mos e leshoja kur e kam takuar por se beja dot, nuk e mbaja dot, ajo ishte timja ne shpirt por jo ne trup, jo ne letra, ne te vertet ajo i perkiste nje tjetri , nje familjeje , dy femijve te saj dhe une sdo e shkeputja kurr prej tyre asnjeher, nqs ka qen mekat qe e kam dashuruar ne kete pozicion qe ka qen ajo ateher po do epranoj qe kam mekatuar dhe le ta vuaj une dhe askush tjeter ne kete bote kete mekat....ajo sdo doja te cenohej ne asnje drejtim dhe ndaj nuk eshte e leht te te vij ne jete nje dashuri e ndaluar sepse je i rrethuar nga ligjet e njerzimit nga paragjykimet e botes nga syte e keqinj nga shpirtrat e eger dhe te pameshirshem , i vetmi ligj qe te mbron nekete rast eshte ligji i zotit ligji i zemres por edhe pse i fort nuk i perballon dot ligjet e mesiperme sidomos per ne shqiptaret qe gjithcka e vendosim mbi kanune zakone dhe mbi forcen duke len menjan llogjiken dhe ndjenjen, keshtu qe sdo beja kurr nje gabim qe te cenoja ate njeri do ishte njelloj sikur ti hapja varrin vetes ,,,,,, sa per borxhin qe te kam po do e pranoj dhe do mundohem te ta kthej ne buzeqeshje sa me shpejt sepse jeta nuk eshte vetem lot ajo ka dhe anet e mira dhe te bukura te saj , keshtu qe shpresoj qe te kem te tilla qe te ta laj dhe borxhin se sdo mundem ta mbaj dot per shum kohe ..do eci me kamat dhe kushedi sa do shkoj hahahahahahahahahahahahahahhaha ......te falenderoj edhe njerh dhe te uroj gjith te mirat ne jeten tende te perditshme ...dite te mbare

  9. #29
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Nuk esht mekat te dashurosh......thj re ne dashuri me personin e gabuar
    ke shum te drejt ku ne nje far menyre fajson mentalitetin , apo paragjykimet shqiptare
    jam e sigurt se ne nje vend tjeter , ndoshta gjerat do te rridhnin ndryshe
    vetem kisha nje pyetje....kur ti e njohe ishe i martuar dhe me femij ? dhe ajo po ashtu ?

    nese ke deshir mund ti ndash poezit e tua me ne ( http://www.lirenti.com/showthread.ph...0%A6..../page2 )
    uroj qe koha te jet ajo qe te sheroj kte plag, qe lendohet sa her flet me te
    gjith te mirat dhe ti

  10. #30
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    po te dy kemi qen dhe jemi te martuar akoma sot e kesaj dite ...dhe nuk kam ren ne dashuri me personin e gabuar per kete te siguroj sepse ajo sme ka lenduar asnjeher gjat gjith kesaj periudhe dhe jam shum i sigurt qe ajo ka te njejten ndjenj per mua por jo te gjith njerzit jan njelloj , disa e shprehin sic e ndjejne disa e mbjane perbrenda dhe kan menyra te tjera per ta shprehur por qe gjithsesi nuk eshte se jan pozicione kaq te lehta per te ber gjithscka ashtu sic e deshiron ndaj dhe une e kuptoj shum mire dhe nuk e paragjykoj asnjeher ..... te te pyes per dicka nqs nje dote do me duhet ti fshij keto postime si mund ta bej ? a mund te me ndihmosh ?

  11. #31
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    kur thash " me personin e gabuar " , e kisha ne kuptimin qe , u dashurove me nje person , me te cilin smund ta jetoje kte dashuri...jo se gjykova ate ...
    per postimet , mund ti fshin vetem moderatoret , dhe admin
    por do te sygjeroja ti lije , ti lexonin dhe te tjeret

  12. #32
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    nejse faleminderit per bashkbisedimin nuk kam ndermend ti fshij por ja mendova ta dija se ndoshta nje dite mund te ndihesh te mos i kesh me te shkruara .......te uroj naten e mire dhe nje dite te bukur dhe te kendshme neser ..

  13. #33
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    DO TE DISH SA ME MUNGON......????????

    sikur kjo zemer te kishte fjal e te kishte goje,
    do ulej kembkryq dhe do fillonte te tregoj,
    per historin qe nga nje gjum i gjat e zgjoi,
    ne fakt nuk eshte histori po eshte ndjenj eshte dashuri...

    do tregonte per ate njeri qe e rrembeu nga kjo zbrazeti,
    per ate njeri qe fort e perqafoi dhe i dha ngrohtesi,
    se di sa do zgjas kjo jete se si do te shkoj ne te vertet,
    por dicka di me siguri,qe ti je e vetmja dhe e pazevendsueshmja dashuri...

    shum pak te kam pare,por sa shum te njoh,
    shum pak te kam prekur,por sa shum te ndjej,
    shum larg te kam,por sa afer te mbaj,
    shum deshira kam ,por ti je endrra e vetme qe shikoj....

    ndonejehr dhe jeta qe jeton te duket e pavlere,
    cdo gje qe te rrethon te duket si e mjer,
    nderkohe qe enderron per ate qe kaq shum deshiron,
    zoti te ve bllok dhe te thot <ske ku shkon>.....

    rri dhe mendon,syri te loton,zemra te gulcon,
    vall pse kjo jete kaq pak te ofron?
    cfare duhet te besh ,te pranosh burgimin perjete?
    apo vall ka ndonje shpres qe te marresh vendime vete?

    ndoshta duhet te te kerkoj ndjes,
    per keto fjal qe leshoj e pyes,
    se pergjigjen qe te dy e dim,
    duhet te vrasim me cdo kusht vetmin.....

    ajo qe une ndjej dhe kuptoj nga gjithcka,
    eshte qe rreth e rrotull vetes asgje me nuk ka,
    gjith kjo bote eshte zvogeluar kaq shume,
    sa ne rrethin e saj jemi vetem TI e UNE...

    cdo momenet qe me kalon dicka prej teje me kerkon,
    nje her kerkon syrin te te shikoj,
    nje her kerkon zerin te ta degjoj,
    nje her me kerkon trupin te ta pushtoj,
    gjithmon me kerkon buzen te ta kafshoj.......

    mungesa tende me shkatron...
    mungesa tende me terbon...
    dhe syri gjithmon vajton....
    prania tende me gezon...
    prania tende me tjeterson...
    prania tende vetem me lumturonnnnnnnnn............................

    5 min sikur te te kem ne dite,
    me mjaftojne qe te me kthehet erresira ne drit,
    15 vjet i martuar me dike <<me dashuri>>,
    dhe ndihesh si askushi kur vete ne mbremje ne shtepi........

    e ja pra kjo eshte jeta qe jetojme,
    ngrem duart lart dhe cdo gje dorezojme,
    ulim koken posht dhe cdo gje pranojme,
    e vetmja gje qe ngelet eshte qe zemren te rrahi ta lejojme........

    jan dy zjarre te fuqishme qe mes tyre luftojne,
    njeri dergon flaken sa me shum te te perveloj,
    dhe tjetri leshon flaken sa me shum te te ngroj,
    mjer ai qe eshte ne mes,, dhe nuk e di se cila flak do e vdes........

    them per ate person qe eshte i mjer,
    sepse eshte si shiu qe nuk di ku do bjer,
    makar pika e shiut te kishte timon,
    se e dinte vet pastaj lulen e kujt lulezon.........

    por ja qe ZOTI ishte gje e zgjuar,
    e beri piken ashtu te vogel te urdheruar,
    qe te mos kishte fuqi te merrte rrugen e perpjet,
    dhe ti bente ligjet ashtu sic donte vet....................

    megjithat ZOTI nje shteg e ka lejuar,
    jo per njerzit e nderuar dhe te zgjuar,
    por per njezit qe vertet jan dashurruar,
    qe falen per kete ndjenj dhe kurr skan per ta harruar...............

    ndaj o zemra ime ashtu sic gjithmon te perqafoj,
    dy fjal ne veshin tend dua te ti leshoj,
    qe jeta ime ska me ndryshime dhe shum kuptime,
    ajo ka vetem nje kuptim dhe ti je lulja qe i jep bukurin............

    cfare do qe te sjell kjo jete,
    ajo pik e shiut qe do bjeri nga rete,
    edhe pse pa timon rrugen do e gjej vet,
    dhe ne prehrin tend koken do e mbeshtet..................

    ta dish qe kjo munges me ka ber te kuptoj,
    qe je surrati i vetem qe dashuroj,
    qe je njeriu i vetem qe adhuroj,
    dhe qe kurr ne kete jete nuk te leshoj...............


    kush te doj te besoj...
    kush te doj te degjoj....
    por une per nje qellim jetoj....
    kete njeri te mos e leshoj.....
    ketij njeriu cdo gje ti dhuroj.....
    te jem vetem per te dhe kurr te mos e ndroj....
    te jem vetem per te dhe perjet ta DASHUROJ ................


    NJE FJAL ESHTE SHUM PAK
    DY FJAL I BIE TE JEN ASPAK
    TRE FJAL NUK BESOJ SE MJAFTOJNE
    NDAJ NE PAFUNDESI SHPIRTI E ZEMRA IME DUAN TE TE FALENDEROJNE......

    PER ATE QE TI DITE TE ME DHUROSH,
    PER ATE QE TI DITE TE ME AFROSH,
    PER ATE QE TI DITE TE ME DASHUROSH,
    PER SYRIN QE MA LOTON,
    PER ZEMREN QE MA COPTON,
    PER BUZEN QE MA PERVELON,
    PER VESHIN QE ME ENDJE TE DEGJON,
    PER GJITHCKA TIMEN QE KAQ SHUM TE DESHIRON.............

  14. #34
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    mbetem pa fjal
    skam lexuar asnjeher poezi me kaq ndjenj brenda ( ndoshta dhe nga fakti qe e njoh historin tende )

  15. #35
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    kjo eshte 100% timja ndersa ajo me lart ka dhe strofa te marra nga te tjer por kete dhe shum te tjera i kam shkruar vet ne ca momente qe sdi ti shpjegoj se si te dalin vet vargjet ....asnjeher skam besuar se do isha ne gjendje te beja dicka te till por ja qe asnjeher sduhet ven vetja ne dyshim ..njeriu i ben te gjitha ateher kur duhet dhe jo kur ti thon ....

  16. #36
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    kam derguar pergjigje tek mesazhi tend por nuk e kam iden ne kan ardh apo jo se spo e marr vesh mire se ca behet une dergoj mesazh ajo me thot 0 mesazhe te derguara ,.. ndaj me trego ne kan ardh apo jo kur te futesh ne linj ...ciao

  17. #37
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    erdhi mesazhi...te falenderoj shum !! me ndihmove vertet

  18. #38
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Vertet ke shkruajt gjat por me ke lene te ngjitur ne ekran per disa minuta! Histori mjaft prekese por dhe fakti qe ka pas shume dashuri dhe ka ngel ashtu!
    Mos te vij keq ne ste uroj fat apo gje tjeter, se sdi si kete do te quaja te miren per ty!

    Kalofsh mire dhe postimet ske pse i fshin, je anonim dhe te till qendrojn dhe postimet.

  19. #39
    i/e rregjistruar Maska e anniii
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    5
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Pershendetje (( ti je engjelli im))!! Me preku shume kjo histori , e lexova me shume vemendje,,,,,,, nje gje dua te them edhe pse ai person ka kaluar aq shume ne jete do e quaja me fat te ket nje njeri si ty , kaq te perkushtuar dhe te sinqert kundrjet saja ,,,uroj edhe ajo ta vlersoj sic duhet

  20. #40
    i/e rregjistruar 10% Maska e ti je engjelli im
    Anėtarėsimi
    Sep 2011
    Postime
    14
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    pershendetje dhe ty mikja ime anniii ....ne fakt kam prova bindese qe ajo e vlereson prezencen time ne jeten e saj dhe gjithcka une mundohem ti dhuroj ti afroj dhe ti fal , me kaq eksperienc sa kam fituar gjate jetes mendoj dhe kam nje bindje qe ata njerez qe kan nje t ekalaur te hidhur me vuajtje dhe dhimbje te shumta gjat saj jan tipa me te veshtir se sa ne te tjeret qe kemi pat nje jet me teleht pa na dhembur shpirti shum , e kalaura e keqe tek nje njeri i till ndikon ne shum drejtime por te vecoj nje prej tyre e cila eshte besueshmeria qe kane ne pergjithsi sidomos kur behet fjal per qenien njeri ...dhe keshtu qe eshte dhe duhet te jet dhe per ju te tjeret nje detyre e vecant qe keta njerez te mos i ndrydhim me shum nga cfare ka ber jeta me ta por tu japim kurajo ti ngrohim me ngrohtesin tone dhe ti lem te lire se dhe dita qe ata do e fitojne besimin dhe do perzen gjithcka tjeter do vij duhet vetem durim dhe shum dashuri asgje tjeter , ne momentin qe ti e ndjen qe ka shum dashuri brenda ateher te mos ngurojme te japim gjithcka ndjejme sepse ndoshta nje dite mund te ikim me koken pas dhe te themi pse nuk i dhash te gjitha kur kisha mundesin .... te faleminderit per komentin dhe te uroj nje mbremje te kendshme dhe nje jete sa me te plotesuar ne cdo drejtim ...ciao

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 3 FillimiFillimi 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. Poezi dashurie...
    Nga erinda nė forum Chit Chat
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 17-10-2014, 11:46 AM
  2. Histori Dashurie
    Nga PinkPrincess nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 04-02-2013, 10:55 PM
  3. Austria Skandalizohet nga Nje Histori Dashurie
    Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-02-2012, 09:19 PM
  4. Histori dashurie shume e prekshme!
    Nga Erdi nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 19-02-2012, 08:46 PM
  5. Fraza Dashurie...
    Nga Erinaa nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 18-02-2012, 08:45 PM