Samsung ka prezantuar Galaxy S8 dhe S8+ (Foto/Video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Samsung ka prezantuar Galaxy S8 dhe S8+ (Foto/Video)

  Receta Gatimi

  Kompania Samsung ka prezantuar sot perlėn e saj nė eventin “Unpacked” qė ėshtė zhvilluar nė New York, bėhet fjalė pėr telefonat e menēur Galaxy S8 dhe S8+.

  Njė nga ndryshimet mė tė mėdha qė ka sjellė ky model i ri, ėshtė interfejsi inteligjent i quajtur Bixby, transmeton Telegrafi.

  Bixbyn e kanė krijuar ekipi qė ka punuar nė Siri tė Apple, dhe ai dallon nga tė tjerėt pėr atė se mund tė funksionojė nė aplikacione tė pavarura (ato qė nuk janė tė Samsungut) duke pėrdorur zėrin e pėrdoruesit.

  Bixby kupton se si pėrdoret telefoni dhe mban nė mend fushat nė tė cilat ėshtė mė sė shumti i interesuar pėrdoruesi. Tė gjithė pėrdoruesit do tė mund tė aktivizojnė asistentin digjital, pėrmes butonave qė gjenden nė pjesėn anėsore tė telefonit. Bixby ėshtė i integruar edhe nė kamerė dhe kėshtu mund tė identifikojė atė ēfarė “sheh”.  Me njė fjalė, Bixby ėshtė asistenti digjital mė i avancuar qė ndonjėherė ėshtė krijuar, duke marrė parasysh faktin qė do t’ua lehtėsojė jetėn pėrdoruesve nė mbarė botėn.

  Ekrani i telefonit tė ri tė Samsung quhet “Infinite Display” dhe shtrihet nė ēdo kėnd tė telefonit, kėshtu qė Samsung Galaxy S8 (5.2 inē) dhe S8+ (6.2 inē) nuk do tė kenė linja kufizuese.

  Ekrani mė i madh do t’ju mundėsojė pėrdoruesve njė funksionim mė tė lehtė multitasking, duke punuar lehtė nė dy aplikacione nė tė njėjtėn kohė.

  Opsioni i ri Samsung DeX, paraqet zgjidhjen ideale duke e shndėrruar telefonin e juaj nė njė pajisje desktop, duke pėrdorur fuqinė e procesorit tė Galaxy S8 nė mėnyrė qė tė rritet produktiviteti.  Butoni “Home” tani gjendet nėn ekranin “Infinite Display” qė ėshtė i vendosur direkt nė ekran. Butoni i ridizajnuar “Home” do tė funksionojė siē dikur ishte si buton fizik, qė do tė vibroj nė prekje.

  Natyrisht, si ēdo model tjetėr i ri, edhe ky posedon harduerin dhe kamerėn e sofistikuar.

  Galaxy S8 vjen me procesorin me tė sofistikuar qė ėshtė 21 pėr qind mė i shpejtė nga modeli i kaluar.  Samsung Galaxy S8 dhe S8+, do tė jenė tė disponueshėm me skanerin e retinės sė syrit qė mundėson nivelin mė tė lartė tė sigurisė dhe tė ruajtjes sė tė dhėnave brenda telefonit. “Iris scanner” do tė detektojė fytyrėn dhe mundėsojė aktivizimin e shpejtė tė telefonit.

  Natyrisht se edhe nė kėtė model ekziston skaneri i gjurmėve tė gishtit i cili tani ėshtė nė vendosur nė pjesėn e pasme tė telefonit. Galaxy S8 dhe S8+, janė rezistent ndaj ujit dhe pluhurit dhe rėrės.  Kamera gjithashtu ėshtė pėrmirėsuar nė krahasim me modelin e kaluar qė kishte fituar njė numėr tė ēmimeve.

  Galaxy S8 dhe S8+ janė tė pajisur me kamerė ballore prej 8 MP F 1.7 me zoom automatik, dhe kamerėn nė pjesėn e pasme Dual Pixel prej 12 MP F 1.7. Ato janė shumė tė mira nė shkrepjen e fotografive, nė veēanti nė vendet ku mungon ndriēimi i mjaftueshėm.  Galaxy S8 dhe S8+ pritet tė dalin nė shitje nė Evropė mė 21 prill tė kėtij viti. Nė treg do tė jenė tė disponueshėm disa ngjyra, siq ėshtė e zeza, orkideja dhe ajo ngjyra e hirtė.
  - - - Updated - - -


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Video Tė gjitha karakteristikat e Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus nė video


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Samsung prezanton Galaxy S6 dhe S6 Edge (foto/video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-03-2015, 01:28 PM
 2. A ėshtė ky Samsung Galaxy S6? (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-12-2014, 09:46 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2014, 08:54 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2014, 11:40 AM
 5. iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3 (Video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 10:24 AM

Etiketat pėr kėtė Temė