Profili i famshėm @evleaks sapo postoi njė foto tė plotė frontale tė Galaxy Note8. Ne kemi parė disa rrjedhje qė sugjeruan se Note8 do tė kishte njė kornizė mė tė madhe lartė se nė pjesėn e poshtme, por kjo nuk ka shumė kuptim.

Pamja nė tė cilėn po hedhim njė vėshtrim duket tė jetė njė paraqitje zyrtare e telefonit. Megjithėse gjithēka qė kemi ėshtė njė foto e pėrparme, e cila duket shumė si S8 Galaxy, qoshet duket pak mė katrore- tipike pėr Note.

Blass thotė se pamja ėshtė e modelit Midnight Black tė fabletit. Ne e dimė se tė gjitha versionet e Galaxy S8 vijnė me korniza tė zeza, kėshtu qė ne mund tė supozojmė me siguri se do tė jetė i njėjti rast me Note 8. I vetmi ndryshim nė tė gjithė ngjyrat e Galaxy S8 nė paraqitjen e frontit ėshtė sfondi dhe ēfarė mund tė bėni nė skajet e ekranit.

Ndėrsa kemi njė ide mjaft tė mirė pėr atė qė do tė duket si pjesa e pėrparme e telefonit, ne jemi tė etur tė shohim se ēfarė do tė ketė mbrapa Note 8. Ne mund tė shohim njė konfigurim tė dyfishtė kamerash nė Galaxy Note8, edhe pse ne kemi parė tė njėjtėn gjė nė lidhje me Galaxy S8.

Galaxy Note8 do tė shpallet mė 23 gusht nė New York City. Telefoni do tė paketojė ose njė Exynos 8895 ose Snapdragon 835 CPU + 4GB RAM. Pėrndryshe, pritet njė ekran 6.4 inē Infinity me raport tė pamjes 18.5: 9. Ne gjithashtu presim rezistencėn ndaj ujit IP68 dhe funksionalitetin S-Pen.