Cili Ad Blocker eshte me i mire?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,348
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Cili Ad Blocker eshte me i mire?

  Receta Gatimi

  Shpesh reklamat bėhen tė mėrzitshme nėpėr faqet e internetit, madje disa prej tyre mund tė cojnė edhe nė faqe tė padėshiruara.
  Pėr tu mbrojtur nga kėto reklama duhet njė bllokues reklamash shumė i mirė, tė cilin mund ta instalojmė nė shfletuesin e internetit.

  Nė videon e mėposhtme ėshtė bėrė njė krahasim ndėrmjet tre bllokuesve tė ndryshėm:

  Adblock Plus vs Adguard vs uBlock Origin  Vėrehet se "Adblock Plus" i cili ėshtė bllokuesi i reklamave mė i zakonshėm nė shfletuesit e internetit paraqitet shumė dobėt.

  Linket pėr shkarkim:

  Adblock Plus
  Kodi:
  https://adblockplus.org/
  Adguard
  Kodi:
  https://adguard.com/en/welcome.html
  uBlock Origin
  Kodi:
  https://github.com/gorhill/uBlock

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  votoj per uBlock Origin

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,516
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin
  votoj per uBlock Origin
  e ke provuar Adguard? Une qe kur kam degjuar per te (tash e 2 vite) jam duke e perdorur dhe nuk e nderroj me as1 tjeter!

 4. #4
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  e ke provuar Adguard? Une qe kur kam degjuar per te (tash e 2 vite) jam duke e perdorur dhe nuk e nderroj me as1 tjeter!
  po , para 3 vjetesh

  perdorja Ad-Muncher
  pastaj AdGuard


  por ngaqe tani i perdore si portable/live dhe e vetmja qe me punon pa probleme eshte uBlock Origin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cili eshte WEB BROWSER me i mire?
  Nga kristimcs nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 02-02-2015, 03:43 PM
 2. Cili eshte Komplimenti me i Mire qe keni Marr deri Me Sot?
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 01-10-2014, 10:45 PM
 3. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-03-2013, 12:29 AM
 4. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 07-03-2013, 01:32 AM
 5. Gmail vs Outlook.com: Cili ofron njė shėrbim mė tė mirė
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2012, 04:05 PM