Instagram shton indikatorin qė tregon nėse njė pėrdorues ėshtė online


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Instagram shton indikatorin qė tregon nėse njė pėrdorues ėshtė online

  Receta Gatimi  Nė njė postim nė blog, Instagram njoftoi sot njė tipar tė ri: njė pikė tė gjelbėr statusi qė tregon kur njė pėrdorues ėshtė aktiv nė aplikacion. Nėse jeni duke lundruar nė Instagram, mund tė shihni njė pikė tė gjelbėr pranė fotove tė profilit tė miqve, tė cilėt gjithashtu janė duke e pėrdorur Instagramin nė atė moment.

  Pika do tė shfaqet nė pjesėn e mesazheve direkte tė aplikacionit, por edhe nė listėn e miqve tuaj kur ju tė ndani njė post me dikė. Instagram sqaron se “Ju do tė shihni statusin vetėm pėr miqtė qė ju ndjekin ose njerėzit me tė cilėt keni biseduar nė Insta Direct”.

  Ju mund tė ēaktivizoni informacionin e statusit nė butonin ” Gjendja e aktivitetit” nė menunė e Cilėsimeve tė aplikacionit, ku ėshtė caktuar si aktiv. Para shfaqjes sė kėtij tipari, Instagram ofroi njė tjetėr tipar qė tregonte se para sa kohėsh dikush ishte aktiv duke e pėrshkruar si “ Active Now” ose “Active 3m ago”, sipas PCW.  Ky tipar gjithashtu shfaqet nė zonėn e mesazheve direkte.

  Kjo lėvizje e Instagram nuk mund tė thuhet se pėrbėn ndonjė ndryshim tė madh apo se pėrdoruesit do tė jenė shumė tė ngazėllyer pėr kėtė funksion. Dukshėm Instagram po ecėn nė hapat e zgjedhur nga Facebook duke zbehur kėshtu edhe qetėsinė qė shumė pėrdorues kanė arritur ta gjejnė vetėm nė Instagram.

  Futja e ndryshimeve tė mėdha nė mėnyrė graduale ėshtė e njėjta lojė qė Facebook luan gjithmonė me produktet e saj, duke bėrė ndryshime tė lehta tė dizajnit qė ndryshojnė sjelljen e pėrdoruesit derisa njė ditė tė kuptojnė se nuk po pėrdorin tė njėjtin aplikacion qė kanė dashur, por gjithsesi nuk mund tė heqin dorė nga pėrdorimi i tij.

  (BalkanWeb)

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  qe kur u ble nga Facebook, keto gjera ishin mese te pritura!

  Nuk po arrij ta kuptoj logjiken mbrapa kesaj? Video Chat me Messenger, WhatsApp dhe tani edhe Instagram? Perse nuk mund te jene te gjitha te shkrira ne 1 App?

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Nuk i dihet por ndoshta mund te shkrihen ne nje platofme te vetme ne te ardhmen, fundja te treja nje pronar kane.

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  pikerisht qe kane te njejtin pronar them!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Instagram Stories i bėn njė vit, me 250 milionė pėrdorues
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-08-2017, 11:08 AM
 2. Facebook Messenger arrin nė 900 milionė pėrdorues, shton funksione si tė SnapChat
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-04-2016, 01:28 PM
 3. Instagram shton funksionet Fade dhe Color
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-04-2015, 11:37 AM
 4. Instagram tani ka 100 milion pėrdorues aktiv
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-02-2013, 06:14 PM
 5. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 10-08-2009, 06:08 PM