Samsung lanson Galaxy Note9 (foto/video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Samsung lanson Galaxy Note9 (foto/video)

  Receta Gatimi
  Samsung Note 9 tani ėshtė njoftuar zyrtarisht dhe Matt Swider nga TechRadar ka pasur disa pėrshtypje mbi pajisjen. Kėtu janė mendimet e tij mbi celularin e ri.

  Data e lėshimit tė Samsung Galaxy Note 9 ėshtė 24 gusht, e cila ėshtė dukshėm mė e hershme nė vit se sa e lansimit tė Note 8 vitin e kaluar, qė ishte 15 shtator nė Britani tė Madhe dhe SHBA. Matt thekson se ky hap i lėshimit tė mėparshėm mund tė jetė pėr shkak se Samsung dėshiron tė mundė njoftimin e ri tė iPhone, i cili pritet tė ndodhė nė fillim tė shtatorit.

  Ēmimi i Note 9 nė SHBA do tė jetė $ 1,000 (872 euro) pėr telefonin nė nivelin bazė , qė ėshtė njė model qė vjen me 6GB RAM dhe 128GB hapėsirė pėr ruajtje, dhe 1.250 $ (1,090 euro) pėr modelin e lartė i cili vjen me 8GB RAM dhe 512GB hapėsirė ruajtjeje.

  Matt vė nė dukje se modeli i nivelit tė hyrjes vjen me njė rritje tė ēmimit prej $ 70 mbi ēmimin e nisjes sė Note 8.
  Ekrani 6.4 inē i Note 9 ėshtė pak mė i madh se ekrani 6.3 inē i Note 8, por nėse nuk merrni tė dy telefonat pranė njėri-tjetrit, ėshtė pothuajse e pamundur tė vėrehet.

  Tek dizajni, Matt tregon se Note i ri ėshtė mė i ngushtė dhe mė i gjatė se Note 8, me pėrmasat e tij tė ulura nė 161.9 x 76.4 x 8.8 mm.

  Shqyrtimi i TechRadar vėren se Note 9 ėshtė mė i kėndshėm pėr tė mbajtur nė sajė tė dizajnit mė pak tė rrumbullakosur. Telefoni vjen me njė kamerė tė pasme 12MP qė pėrdor teknologjinė e dyfishtė tė hapjes pėr pėr tė shtėnat me dritė tė ulėt dhe njė hapje f / 2.4 pėr fotografinė normale tė dritės.

  Kamera dytėsore e pasme jep gjithashtu njė zmadhim optik 2x, pėr telefoto, ndėrsa kamera e pėrparme ėshtė njė njėsi 8MP qė pėrfshin autofokusin.

  Pėrsa i pėrket veēorive tė sistemit tė kamerės, Note 9 lejon AR, videon Super Slow Motion nė 960 fps pėr 720p, dhe vetitė e selfie-ve tė gjerė.
  Note 9 sjell me vete baterinė prej 4,000 mAh. 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Sebashku me performancen edhe ēmimet e ketyre telefonave te zgjuar vazhdojne te rriten.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  tek Samsung nuk qendron gjate cmimi! Pas 2 muajve do ta kesh me mbi 30% zbritje!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Samsung ka prezantuar Galaxy S8 dhe S8+ (Foto/Video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-03-2017, 10:39 AM
 2. Samsung prezanton Galaxy S6 dhe S6 Edge (foto/video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-03-2015, 01:28 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-01-2015, 10:44 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2014, 08:54 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2014, 11:40 AM

Etiketat pėr kėtė Temė