Vivo Apex 2019 ėshtė telefon me ekran tė plotė, pa asnjė buton (Foto/Video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Vivo Apex 2019 ėshtė telefon me ekran tė plotė, pa asnjė buton (Foto/Video)

  Receta Gatimi




  Nė shkurt tė vitit tė kaluar, kompania kineze Vivo, e ka lansuar njė telefon qė nė pjesėn e pėrparme ėshtė tėrėsisht ekran – pa hapėsira tė kamerės pėr selfie dhe vetėm njė kornizė tė hollė.

  Tani ėshtė lansuar pasardhėsi i kėtij telefoni, i quajtur Vivo Apex 2019 – qė shfrytėzon tė njėjtin koncept, nė nivel shumė mė logjik, transmeton Telegrafi.

  Gjatė muajit janar, Vivo e prezantoi pjesėrisht kėtė telefon pėrmes platformave nė internet, teksa tashmė e ka shfaqur nė njė aktivitet nė Hong Kong tė Kinės.



  Telefoni nuk ka butona fizik, ndėrsa funksionon me presion nė sistemin e sensorėve. Porti i zakonshėm USB , ėshtė zėvendėsuar me Megaport, njė lidhės magnetik i vendosur nė pjesėn e pasme, qė i ndihmon tė mbushet bateria.

  Nė kohėn e teknologjisė sė avancuar, ky telefon nik ka kartelė SIM, pasi ėshtė zėvendėsuar me eSIM. Gjithė ekrani ėshtė i ndjeshėm nė prekje, ndėrsa identifikimi i shenjave tė gishtit, realizohet ku do qė e prekė pėrdoruesi.

  Me fjalė tjera, Vivo Apex 2019, ėshtė njė telefon i avancuar i teknologjisė moderne, qė sistemin e ekranit pa butona, e ngritė nė njė nivel shumė mė tė lartė.


 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Ky smartfone kishte shume risi, gjithashtu qe edhe per bokset shfrytezonte ekranin, por mungesa e kameres para mund te jete problem per ata qe duan videocall, etj.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ingal Lexo postimin
  Ky smartfone kishte shume risi, gjithashtu qe edhe per bokset shfrytezonte ekranin, por mungesa e kameres para mund te jete problem per ata qe duan videocall, etj.
  ate po mendoja dhe une kur e pash videon! Ku eshte kamera per selfie?

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Permenda videocall ne vend te selfie sepse nuk bej selfie vete dhe nuk e ndiej mungesen e saj, por ja qe edhe per hapjen e telefonit me faceunlock sigurisht qe duhet kamera para.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ky ėshtė Surface Laptop i Microsoft (foto/video)
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-05-2017, 08:06 PM
 2. Ky ėshtė Moto X (foto + video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-08-2013, 11:10 PM
 3. A eshte ky iPhone 5 ? (foto + video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 11:14 PM
 4. Rezolucion i plotė HD nė ekran 4.8-inēėsh
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2010, 09:48 AM
 5. [VIDEO] Portakallia e plote - 4.13
  Nga Cuore RossoNero nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2006, 10:39 PM

Etiketat pėr kėtė Temė