Cfare eshte Jeta


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Strategu
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Postime
  10
  Reputacioni
  0

  I Habitur Cfare eshte Jeta

  Receta Gatimi

  Jeta eshte si nje vizatim po ne te cilen nuk mund ta perdorim gomen per fshirje ose the life is short

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema_d
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  185
  Reputacioni
  0

  Re: jeta

  Hajd mos u merzit. Pak me vujtje, por edhe nje 60-she ke para. Bej si te besh. Ngushellime.

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  eh jeta............. hehehe

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e medlina
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  diku ne ks
  Postime
  82
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  jeta sa do e veshtire qe te jete duhet mu ballafaquar me te

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  disa keshilla per jeten
  Ofroji njerezve me shume nga sa ata presin, dhe beje kete me kenaqesi.

  Meso permendesh rrjeshtat tuaja te preferuara(poezine).

  Mos beso ne gjithcka qe degjon, mos e harxho kohen duke fjetur dhe mos flej aq sa do te doje.

  Kur dikujt i thua: 'Une te dua' thuaje sepse e ndjen.

  Kur thua: 'Me vjen keq, me fal', shikoji njerezit ne sy.

  Ji i/e fejuar gjashte muaj para se te martohesh.

  Beso ne dashurine ne shikim te pare.

  Mos u tall me endrrat e te tjereve.

  Dashuro thellesisht dhe me pasion. Mund te lendohesh, por kjo eshte menyra e vetme per te jetuar plotesisht.

  Edhe nese nuk je dakord, duhet te jesh besnik. Mos ofendo. Mos gjyko askend per shkak te kusherinjve te tij.

  Fol ngadale dhe mendo shpejt.

  Nese dikush te pyet per dicka qe ti nuk do te pergjigjesh atehere thuaj me buzeqeshje: 'Perse te intereson?'.

  Mos harro se dashurite me te medha dhe sukseset me te medha, perfshijne edhe rreziqe.

  Thirr nenen tende.

  Thuaj 'shendet' kur degjon se dikush teshtitet.

  Mos harro tre gjera:
  Respekto vehten
  Respekto te tjetret
  Je i pergjegjshem per cdo gje qe ben.

  Mos lejo qe nje keqkuptim i vogel te shkaterroje nje miqesi te madhe.

  Kur veren se ke gabuar, ndreqe ate shpejt.

  Pergjigju ne telefon me buzeqeshje, ne menyre qe personi i cili te ka thirrur ta ndjeje buzeqeshjen.

  Krijo martese me nje burre/grua qe i pelqen te bisedoje.. Ne pleqeri biseda do te kete rendesi me shume se cdo gje tjeter.

  Hapi krahet per ndryshime dhe kembime, por mos le pas dore vlerat.

  Heshtja eshte nganjehere pergjigja me e mire.

  Lexo me shume libra dhe shiko me pak TV.

  Jeto nje jete te mire dhe te ndershme. Me vone kur te plakesh mund te shijosh kujtimet.

  Beso ne Zot, por gjithesesi mbylle makinen me celes.

  Eshte e rendesishme qe atmosfera ne shtepi te jete e mbushur me dashuri.

  Vepro gjithmone ne menyre te tille qe te krijosh paqe dhe harmoni ne rrethin tend.

  Nese gjerat nuk shkojne sic duhet me partnerin vezhgoje situaten ashtu sic eshte ne ate moment dhe jo si ka qene perpara.

  Lexo midis rreshtave.

  Ndaje dijen tende me te tjeret. Keshtu krijohet pavdekshmeria.

  Tregohu i kujdesshem per planetin tone.

  Lutu, ekziston nje force e papershkruar ne lutje.

  Mos nderprit kurre dike qe po mundohet te te shprehe respektin. Mos i fut hundet ne cdo gje.

  Mos ji shume kurioz.

  Mos i beso kurre mashkullit/femres qe nuk i mbyll syte kur te puth.

  Nje here ne vit shko ne vendet ku nuk ke qene me pare.

  Fiton shume para? Atehere vendosi diku ku mund te ndihmosh te tjeret. Ajo eshte kenaqesia me e madhe qe mund te te jape pasuria.

  Mos harro se nese nuk arrin cdo gje qe deshiron, nganjere eshte ajo goditje me fat.

  Mos harro se dashuria mes dy personave duhet te jete me shume, se nevoja per njeri-tjetrin.

  Shiko se nga cfare duhet te heqesh dore ne rrugen tende.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e paola
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  26
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  kishim nevoje tamam per ti degjuar keto keshilla

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Shum te mira


  VET JETA NE BEN TE LULTUR

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me falni vet jeta na ben te lumtur

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e anaSoft
  Anėtarėsimi
  Feb 2010
  Vendndodhja
  L.A/Gardena
  Postime
  38
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nese dikush te pyet ē'eshte jeta , thuaj nje hap i shkurter gjer te vdekja ...

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nje nate pasioni i nje ēifti!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. C'eshte per ju ''JETA''!?
  Nga daniel dani nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 24-09-2012, 10:02 AM
 2. Nėse jeta juaj do tė ishte libėr,ēfarė titulli do t'i vinit?
  Nga Enkelejda_24 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 18-05-2012, 06:50 PM
 3. Jeta eshte...
  Nga ardona nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 11-03-2012, 08:12 PM
 4. JETA ESHTE E VOGEL!
  Nga carolina nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 06-01-2012, 07:21 PM
 5. Cfare ėshtė Jeta?
  Nga briken nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-01-2009, 08:27 PM