Respekti!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Respekti!

  Ne familje,shoqeri respekti normalisht duhet te jete reciprok.Ndodh te mos jete ne disa raste!

  1)Ku fillon respekti per juve?

  2)Ku mbaron?  Diskutim te kendshem!

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Respekti!

  Fillon ne mengjes, dhe mbaron ne darke! Se kur jam ne gjume nuk kam respekt fare per partneren!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  12

  Re: Respekti!

  Respekti.......!
  Me pelqen te respektoj dhe te me respektojne, eshte i domozdojshem, per nje mbijetese ne harmoni, per c'do lloj lidhje: familjare, shoqerore, dashurie!
  Kur mbaron?!
  Veshtire me u pergjigjur sakte, por zakonisht mbaron kur lidhjet humbasin sigurimin dhe besimin!
  Por perseri, te tregosh rispekt, vleresimin nuk e humbet si njeri, per kundrazi, tregon gjithmone superioritet!

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  13

  Re: Respekti!

  Respekti eshte nje ndjenje qe fitohet dhe nuk imponohet, fillon me lindjen e nje relacioni (ne shtepi , ne rruge, ne pune, ne shoqeri etj ) dhe nuk mbaron kurre sepse respekti mund te zhnderohet ne nivele te ndryshme por nuk duhet te mbaroje kurre se ne fund te cdo relacioni mbetet respekti mbi jeten dhe cdo gje qe na rrethon.

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Mendoj qe respekti fillon qe ne familje. Ai fitohet dhe eshte reciprok. Respekti mendoj qe ekziston gjithmone, pasi ai nuk eshte vetem per nje grup te caktuar njerezish. Ai do ekzistoje gjithmone ne familje dhe ndoshta ne ambiente te tjera ku nuk ka patur arsye te humbase.

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  rspekti eshte nje gje shum e rendesishme ne jete sepse pa respekt nuk ke asgje, respektin duhet ta keshe kudo ne familje ne shoqeri kudo

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e rajmonda1
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  19
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nese do te kemi respekt per te tjert dhe te tjeret do te ken per ne.respekti krijohet nuk imponohet deri tani kam dhen dhe kam mar respekt nga njerzit shpresoj te jet gjith jetes keshtu se pa te ndjehem shum keq.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi