Komunikimi ne cift


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Komunikimi ne cift

  Receta Gatimi

  Mos u ngrys kur partneri nuk e vė re mėnyrėn tėnde tė tė thėnit “faleminderit”, “mė fal” dhe “tė dua”, sepse ndoshta nuk ke zgjedhur gjuhėn e pėrshtatshme. Bėj zgjedhjet e duhura duke nisur nga leximi i kėtij manuali

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Mjaft me zėnkat pa fund se kush e ka fajin. E dėgjon dhe nė ėndėrr atė gėrr-mėrr-in e pedantizmit tek si molė gėrryen kohėn qė kaloni bashkė? Ēikėrrimat fryhen dhe i marrin frymėn njė lidhjeje tė paqtė. Kujtoni rastet kur dallgėt uleshin me njė rreze buzėqeshjeje qė hapte pastaj tėrė qiellin me gazin qė ju kapte. Mbetet aq e lehtė, mjafton tė mėsosh ndonjė sekret mė shumė, tė duash t’i zbatosh dhe ndryshimin do ta ndieni nė ēdo dimension tė lidhjes. Tė mos ndėrpresėsh betejėn sa tė arrihet rezultati i barazimit, nuk ėshtė aspak taktikė e menduar mirė. Aq mė tepėr kur secili kujton se ai ka tė drejtė t’i bjerė bilbilit pėrfundimtar. Nuk do tė thotė se kur ngre flamurin e bardhė ke humbur, marrėdhėnia nuk ėshtė luftė. Ama duhet edhe pak grintė. Rėndėsi ka mos tė tė verbojė inati. Mund t’ia dalėsh. Pa provo njėherė kėto kėshilla:

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Dėgjo mė shumė, fol mė pak!

  Komunikimi ėshtė 85 pėr qind dėgjim dhe 15 pėr qind e folur. Sa mė pak pėrpiqesh pėr tė folur pa dėgjuar, aq mė shumė e ndihmon komunikimin. Pėrpiquni tė dilni nga shtėpia pėr tė ecur, mos merrni telefonat me vete dhe thjesht shih nė sy partnerin tek tė flet. Ėshtė shumė bukur nė njė lidhje tė kuptosh se partneri tė dėgjon.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Seks, thjesht mos e refuzo!

  Shko me partnerin edhe kur nuk do. Shpesh dėshira ngjallet mė vonė. Kur ti e lė tė vazhdojė, do ta gjesh veten duke e shijuar. Sa mė shumė e provon seksin, aq mė shumė trupi yt do ta dojė atė. Do tė ndiesh mė shumė energji dhe sensualitet dhe partneri do ta vėrė re kėtė ndryshim seksual.

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Injoroi problemet e vogla!

  Bėn mirė qė ca ēėshtjeve tė mos iu kthehesh. Nuk shmangen ēėshtjet kyēe por kur bėhet fjalė pėr vogėlsi tė sė pėrditshmes, ēiftet e suksesshme kanė pranuar t’i injorojnė problemet e vogla. Nuk ia vlen t’i rėndosh gjėrat duke kėmbėngulur pėr tė fituar ēdo kauzė.

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Trajtoje dashurinė si njė miqėsi dhe ndihu e lirė!

  Ēiftet mė tė lumtura e trajtojnė njėri-tjetrin me respekt, afeksion dhe empati. Ata i zgjedhin fjalėt me kujdes duke shmangur sjelljet helmuese pėr jetėn nė ēift: kritikat, pozicionin mbrojtės, mospėrfilljet, mburojat dhe ndihen tė lidhur emocionalisht. Jepe dashurinė qė ti dėshiron tė marrėsh. Nxirr jashtė shumė dashuri dhe vlerėsim dhe do tė tė kthehet. Mėnjano ankesat dhe llogaritė e tepėrta dhe kėshtu do tė jetė dhe pėr ty.

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Pėr tė ndryshuar lidhjen, ndrysho veten!

  Shumicėn e herėve ne mendojmė: unė kam tė drejtė dhe ai po gabon. Duhet ta bind tė ndryshojė. Po e vėrteta ėshtė qė po tė ndryshojė njėri nga ju, edhe lidhja me shqetėsimet e saj do tė ndryshojė. Ti pyet pse duhet tė ndryshoj unė? Por kur tė mbushet mendja tė bėsh lėshimin e parė, gjithmonė thua: “Pse prita kaq gjatė?”

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Mos e tepro me komente tė ashpra!

  Kur je e lodhur ose e frustruar, ėshtė e lehtė tė rrėshqasėsh nė tė qenit kritike me partnerin. Kujtohu: shprehjet apo sjelljet negative mbajnė shumė peshė. Sigurohu qė pėr ēdo veprim “tė ashpėr” tė kryesh pesė veprime “tė ėmbla” pėr ta balancuar: njė prekje, njė e qeshur, njė puthje, njė gjest dashurie, njė kompliment.

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Lufto pėr dashurinė!

  Thėnė hapur, nuk ekziston ndonjė martesė e mirė qė nuk ka pasur konflikt. Shumė njerėz pėrpiqen tė mos nisin konfliktin, por dy njerėz qė jetojnė bashkė diku do tė pėrplasen. Po ta menaxhosh me kujdes dhe zgjuarsi, konflikti do t’i japė martesės njė goditje energjike. Ti mund tė kesh njė marrėdhėnie mė tė plotė dhe interesante.

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Seksi ka rėndėsi, koha e kaluar bashkė ka edhe mė shumė

  Shpesh pėrqendroheni nė programimin e seksit, e zhvendosni nė majėn e prioriteteve dhe nuk dilni gjėkundi. Por, po tė fokusoheni nė kohėn e kaluar bashkė, duke shkuar nė kinema, duke punuar pėr njė projekt bashkė, atėherė njė jetė e mirė seksuale nuk do mungojė.

 11. #11
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Mos kėrko medoemos dikė qė e ka gabim dhe dikė qė e ka mirė!

  Ėshtė e lehtė tė gjendesh nė njė betejė se kush ka tė drejtė dhe kush gabim, por kjo ju pengon pėr tė zgjidhur problemin. Askush nuk do tė ndėshkohet po ta ketė gabim dhe as do tė marrė medalje po tė ketė tė drejtė, kėshtu qė mos kėrko tė gjesh fajtorin. Thjesht pėrpiquni tė zgjidhni problemin.

 12. #12
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Fjalėt janė si ushqimet, ushqeni njėri-tjetrin me mė tė mirat!

  Shprehja e ndjenjave tė buta dhe mirėkuptimi i njėri-tjetrit do tė komunikonte respekt dhe do ta bėnte partnerin tė ndihej i dashuruar. Mund ta mohosh se ndodh kėshtu? Sigurisht qė jo, prandaj investo nė ushqimin e lidhjes.

 13. #13
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Mos e ki mendjen te barazia, pėrqendrohu te ndershmėria!

  Nuk ka pse tė jetė gjithēka 50 me 50. Tė kesh ndjenjėn qė ēdokush po bėn atė qė ėshtė e drejtė, dhe pse jo gjithmonė ėshtė e barabartė, e bėn tė lumtur njė martesė. Kjo nuk aplikohet vetėm nė punėt e shtėpisė, por nė vetė lidhjen tuaj.

  Mos harroni se keni qenė partnerė para se tė ishit prindėr! Po tė keni fėmijė, mos lini mėnjanė lidhjen dhe marrėdhėnien tuaj dhe tė pėrqendroheni vetėm te fėmijėt. Bėjeni lidhjen me njėri-tjetrin jo vetėm si prindėr, por dhe si tė dashur njė prioritet.

 14. #14
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Shpėrbleje me monedhėn qė ai njeh!

  Secila prej nesh dėshiron qė partneri ta shpėrblejė pėr diēka qė kemi bėrė. Po kjo pagesė duhet bėrė nė monedhėn qė njohim. E njėjta vlen edhe pėr partnerin, sepse kur ti bėn pėr ta falėnderuar diēka qė ai s’e vė re, atėherė nuk ia ka vlejtur. Mundohu tė zbulosh ēfarė kėrkon partneri dhe fol nė gjuhėn e tij.

 15. #15
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Mos harroni sukseset e lidhjes suaj!

  Pėr tė sjellė mė tė mirėn nė lidhjen tuaj, duhet tė fokusoheni te ēfarė keni bėrė si duhet nė tė kaluarėn. Pėr shembull, nė rast se po pėrpiqeni tė ndryshoni zakonin e tė grindurit shpesh, kujtoni rastet kur grindjet i keni pėrfunduar me humor ose nė njė mėnyrė miqėsore. Ēdo ēift ka njė listė me pėrvoja kur kanė menaxhuar si duhet situatėn dhe ėshtė e rėndėsishme t’i mbash mend, sesa tė pėrqendroheni nė rastet kur zėnkat kanė shkuar keq.

 16. #16
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Shihni situatat me sytė e njėri-tjetrit!

  Shpesh konflikti lind duke e ngarkuar negativisht atė qė bėn partneri. Nė vend qė t’i thuash vetes se partneri ėshtė treguar kokėbosh dhe acarues, pėrpiqu qė ta mendosh situatėn sipas pikėvėshtrimit tė tij. Pyet veten: Ē’ka menduar? Veprimi nuk ndryshohet por duke kuptuar arsyet, ndryshon kėndvėshtrimi pėr problemin dhe e bėn mė tė lehtė komunikimin rreth tij.

 17. #17
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Komunikimi ne cift

  Mbill besim dhe korr intimitet!

  Ēėshtjet e besimit janė si shkėndijat nė njė pyll tė thatė. Ti duhet tė merresh me to sa mė shpejt tė jetė e mundur, sikur ėshtė diēka e madhe si njė flirt apo diēka e vogėl si ndarja e sekreteve martesore me mikeshėn e ngushtė. Ju duhet t’i zhdukni arsyet pėr mungesėn e besimit qė tė ndiheni tė sigurt pėr t’i besuar njėri-tjetrit thellėsisht.

 18. #18
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Komunikimi ne cift

  Une jam shume komunikues ne cift!

 19. #19
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin
  Mos e ki mendjen te barazia, pėrqendrohu te ndershmėria!

  Nuk ka pse tė jetė gjithēka 50 me 50. Tė kesh ndjenjėn qė ēdokush po bėn atė qė ėshtė e drejtė, dhe pse jo gjithmonė ėshtė e barabartė, e bėn tė lumtur njė martesė. Kjo nuk aplikohet vetėm nė punėt e shtėpisė, por nė vetė lidhjen tuaj.

  Mos harroni se keni qenė partnerė para se tė ishit prindėr! Po tė keni fėmijė, mos lini mėnjanė lidhjen dhe marrėdhėnien tuaj dhe tė pėrqendroheni vetėm te fėmijėt. Bėjeni lidhjen me njėri-tjetrin jo vetėm si prindėr, por dhe si tė dashur njė prioritet.
  Me pelqen ky fakt!...eshte mire qe te mes nje femre dhe nje mashkulli te harrohet barazia...sepse eshte gati e pa mundur...nuk mund dhe nuk duhet te kete barazi...

 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e elton poka
  Anėtarėsimi
  Jul 2012
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ti dhith komunikimmet ne cift duhen te jene "kundershtime" me baza te forta argumenti dhe bindje te partnerit.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Zenkat Ne Cift
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-02-2013, 09:53 PM
 2. Konfliktet nė ēift dėmtojnė shėndetin!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 01:36 PM
 3. Shenjat qe tregojne raportin ne cift
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-04-2011, 10:46 AM
 4. Njė ēift kėrcen nga 421 metra lartėsi
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2009, 09:51 PM