TEST: Keni vetekontroll?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 17 prej 17
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  TEST: Keni vetekontroll?

  Receta Gatimi

  TEST


  Keni vetekontroll?

  Vetekontrolli eshte nje veti qe ka ndikim te drejtperdrejte me shendetin tone dhe te te tjereve.
  Duke u pergjigjur me sinqeritet pyetjeve te meposhtme, do te vertetoni se sa jeni ne gjendje te kontrolloni veten tuaj.  1. Jeni diku ne nje radhe me njerez te tjere per te marre dicka dhe keni gjysem ore qe prisni, dhe dikush mundohet tju dale perpara dhe te marre radhen tuaj. Si reagoni?

  A. E ngrini zerin, e kapni per menge dhe e drejtoni ne fund te radhes.

  B. Qendroni indifert, sepse sidoqofte eshte afruar radha juaj.

  C. I thoni me miresjellje te shkoje ne vendin e duhur, duke i shpjeguar se jeni duke pritur aty gjysem ore, dhe nuk keni ndermend tia lini radhen, vecse nese ka ndonje arsye serioze.


  2. Ne nje diskutim ndermjet shokesh per nje ceshtje "djegese", sic eshte politika ose futbolli, si silleni?

  A. Mundoheni ti degjoni te tjeret me vemendje dhe te thoni mendimin tuaj, pa e ngritur zerin, sepse eshte e rendesishme te argetoheni.

  B. Nese te tjeret kane mendim te kundert nga ju, filloni ta humbisni durimin tuaj dhe nese mendimet tuaja nuk behen te pranueshme, ju ngrihen nervat.
  C. Rralle merrni pjese ne diskutime te tilla. Zakonisht ju pelqen te degjoni te tjeret kur diskutojne,


  3. Jeni dakort se disa here qendron ose eshte e vrete thenia "druri doli nga parajsa"?

  A. Plotesisht! Ekzistojne disa njeres qe nuk kuptojne me fjale.

  B. Vetem ne raste vetembrojtjeje ose nese duhet te mbroni dike me te dobet se ju, te cilin e kane sulmuar padrejtesisht.

  C. Per asnje arsye. Eshte budallallek te arrije dikush te rrihet me dike tjeter.


  4. Nje mik apo nje shoku juaj drejtohet tek ju vetem qe te ankohet per fatkeqesite e jetes se tij. Si reagoni?

  A. I thoni se keni mjaft probleme te tuajat dhe se smund te ngarkoheni dhe me problemet e tij.

  B. I thoni qe ti shikoj gjerat nga nje kendveshtrim tjeter dhe te shfrytezoje kohen qe ndan me shoket e tij, te qetesohet dhe te harroje problemin e tij.
  C. I thoni se shoket jane per dite te keqija.


  5. Keni thyer gjera ne nje sherr e siper?

  A. Vetem nje here.

  B. Asnjehere.

  C. Shpesh. Eshte me mire te thyeje njeriu gjera sesa koken e ndonjerit.


  6. Jeni duke pare nje film ne kinema dhe papritur humbasin shkronjat, perkthimi nga ekrani...

  A. Fershelleni dhe bertisni: "Ej shkronjat".

  B. Prisni qe te rregullohet difekti. Keni dale qe te argetoheni dhe nuk nxitoheni.

  C. Ne qofte se problemi zgjat per shume ore, dilni dhe kerkoni qe tju kthehen leket e biletes.


  7. Jeni duke ngare makinen dhe rruga bllokohet. Cfare beni?

  A. Parkoni makinen dhe ecni deri ne stacionin me te afert te autobuzit.

  B. Nevrikoseni, por e dini qe smund te beni asgje dhe hapni radion ose kasetofonin qe te qetesoheni.

  C. I bini bories i nervozur dhe i shani te gjithe.


  8. Jeni duke lexuar gazeten dhe dikush fillon te godase tavolinen me dore i nervozuar. Cfare beni?

  A. I thoni se ju shqeteson.

  B. Nuk i thoni asgje se pas pak do jete lodhur.

  C. E shikoni me kembengulje dhe me nje shikim shqetesues qe te kuptoje se ju nevrikos.


  9. Jeni duke pare nje film me teme nje histori dashurie. Dy personazhet kryesore takohen pas shume kohe ne nje vend te shkrete. Cfare mendoni se do bejne?

  A. Do te puthen dhe do te fillojne te bejne dashuri me pasion.

  B. Do te hidhen njeri ne kraharorin e tjetrit dhe do te mbeten keshtu per shume ore te prekur.

  C. Pas habise se pare dhe shprehjes se gezuar do te flasin pa pushim.


  10. Jeni duke pire kafene tuaj me qetesi ne nje qender, dhe dikush derdh pijen e tij siper jush pa dashur. Cfare beni?


  A. I thoni: "Po cfare bene, nuk shikon nga syte?"

  B. Megjithese jeni i shqetesuar, i pranoni te falurat e tij dhe mundoheni te buzeqeshni.

  C. E shani.

 2. #2

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1. B
  2. C
  3. C
  4. A
  5. B
  6. B
  7. B
  8. C
  9. C
  10. A


  Hajde Fallxhore

 3. #3
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1- C 6- B

  2- C 7- B

  3- C 8- C

  4- B 9- B

  5- B 10- B

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1 - C

  2 - A

  3 - C

  4 - C

  5 - A

  6 - B

  7 - B

  8 - C

  9 - B

  10 - B

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  Pergjigja per Altinin.


  Keni grumbulluar 24 pike.

  Keni kaq vetekontroll te forte saqe cuditet cdokush se me cfare menyre,
  e shtendos intensitetin dhe ngarkesen qe mblidhet gjate gjithe dites.
  Ne disa raste, sjellja juaj eshte kaq e durueshme sa mund te preke kufijte e indiferences
  .

 6. #6
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  Pergjigja per mimen.


  Keni grumbulluar 28 pike.


  Keni kaq vetekontroll te forte saqe cuditet cdokush se me cfare menyre,
  e shtendos intensitetin dhe ngarkesen qe mblidhet gjate gjithe dites.
  Ne disa raste, sjellja juaj eshte kaq e durueshme sa mund te preke kufijte e indiferences.

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  Pergjigja per Poligrafiksin.


  Keni grumbulluar 27 pike.


  Keni kaq vetekontroll te forte saqe cuditet cdokush se me cfare menyre,
  e shtendos intensitetin dhe ngarkesen qe mblidhet gjate gjithe dites.
  Ne disa raste, sjellja juaj eshte kaq e durueshme sa mund te preke kufijte e indiferences.

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1) C

  2) C

  3) B

  4) B

  5) B

  6) B

  7) B

  C

  9) A

  10) B

 9. #9
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  Pergjigja per Insomnia.

  Keni grumbulluar 27 pike.


  Keni kaq vetekontroll te forte saqe cuditet cdokush se me cfare menyre,
  e shtendos intensitetin dhe ngarkesen qe mblidhet gjate gjithe dites.
  Ne disa raste, sjellja juaj eshte kaq e durueshme sa mund te preke kufijte e indiferences.

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1.C

  2.C

  3.A

  4.C

  5.C

  6.B

  7.B

  8.C

  9.B

  10.B

 11. #11
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  Pergjigja per Alb-angel.

  Keni grumbulluar 27 pike.


  Keni kaq vetekontroll te forte saqe cuditet cdokush se me cfare menyre,
  e shtendos intensitetin dhe ngarkesen qe mblidhet gjate gjithe dites.
  Ne disa raste, sjellja juaj eshte kaq e durueshme sa mund te preke kufijte e indiferences.

 12. #12

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1: c
  2: b
  3: b
  4: b
  5: c
  6: b
  7: b
  8: a
  9: b
  10: a

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e michele
  Anėtarėsimi
  Aug 2008
  Vendndodhja
  shume larg qe ketu, diku ne univers
  Postime
  52
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1. Jeni diku ne nje radhe me njerez te tjere per te marre dicka dhe keni gjysem ore qe prisni, dhe dikush mundohet tju dale perpara dhe te marre radhen tuaj. Si reagoni?

  A. E ngrini zerin, e kapni per menge dhe e drejtoni ne fund te radhes.

  B. Qendroni indifert, sepse sidoqofte eshte afruar radha juaj.

  C. I thoni me miresjellje te shkoje ne vendin e duhur, duke i shpjeguar se jeni duke pritur aty gjysem ore, dhe nuk keni ndermend tia lini radhen, vecse nese ka ndonje arsye serioze.


  2. Ne nje diskutim ndermjet shokesh per nje ceshtje "djegese", sic eshte politika ose futbolli, si silleni?

  A. Mundoheni ti degjoni te tjeret me vemendje dhe te thoni mendimin tuaj, pa e ngritur zerin, sepse eshte e rendesishme te argetoheni.

  B. Nese te tjeret kane mendim te kundert nga ju, filloni ta humbisni durimin tuaj dhe nese mendimet tuaja nuk behen te pranueshme, ju ngrihen nervat.
  C. Rralle merrni pjese ne diskutime te tilla. Zakonisht ju pelqen te degjoni te tjeret kur diskutojne,


  3. Jeni dakort se disa here qendron ose eshte e vrete thenia "druri doli nga parajsa"?

  A. Plotesisht! Ekzistojne disa njeres qe nuk kuptojne me fjale.

  B. Vetem ne raste vetembrojtjeje ose nese duhet te mbroni dike me te dobet se ju, te cilin e kane sulmuar padrejtesisht.

  C. Per asnje arsye. Eshte budallallek te arrije dikush te rrihet me dike tjeter.


  4. Nje mik apo nje shoku juaj drejtohet tek ju vetem qe te ankohet per fatkeqesite e jetes se tij. Si reagoni?

  A. I thoni se keni mjaft probleme te tuajat dhe se smund te ngarkoheni dhe me problemet e tij.

  B. I thoni qe ti shikoj gjerat nga nje kendveshtrim tjeter dhe te shfrytezoje kohen qe ndan me shoket e tij, te qetesohet dhe te harroje problemin e tij.
  C. I thoni se shoket jane per dite te keqija.


  5. Keni thyer gjera ne nje sherr e siper?

  A. Vetem nje here.

  B. Asnjehere.

  C. Shpesh. Eshte me mire te thyeje njeriu gjera sesa koken e ndonjerit.


  6. Jeni duke pare nje film ne kinema dhe papritur humbasin shkronjat, perkthimi nga ekrani...

  A. Fershelleni dhe bertisni: "Ej shkronjat".

  B. Prisni qe te rregullohet difekti. Keni dale qe te argetoheni dhe nuk nxitoheni.

  C. Ne qofte se problemi zgjat per shume ore, dilni dhe kerkoni qe tju kthehen leket e biletes.


  7. Jeni duke ngare makinen dhe rruga bllokohet. Cfare beni?

  A. Parkoni makinen dhe ecni deri ne stacionin me te afert te autobuzit.

  B. Nevrikoseni, por e dini qe smund te beni asgje dhe hapni radion ose kasetofonin qe te qetesoheni.

  C. I bini bories i nervozur dhe i shani te gjithe.


  8. Jeni duke lexuar gazeten dhe dikush fillon te godase tavolinen me dore i nervozuar. Cfare beni?

  A. I thoni se ju shqeteson.

  B. Nuk i thoni asgje se pas pak do jete lodhur.

  C. E shikoni me kembengulje dhe me nje shikim shqetesues qe te kuptoje se ju nevrikos.


  9. Jeni duke pare nje film me teme nje histori dashurie. Dy personazhet kryesore takohen pas shume kohe ne nje vend te shkrete. Cfare mendoni se do bejne?

  A. Do te puthen dhe do te fillojne te bejne dashuri me pasion.

  B. Do te hidhen njeri ne kraharorin e tjetrit dhe do te mbeten keshtu per shume ore te prekur.

  C. Pas habise se pare dhe shprehjes se gezuar do te flasin pa pushim.


  10. Jeni duke pire kafene tuaj me qetesi ne nje qender, dhe dikush derdh pijen e tij siper jush pa dashur. Cfare beni?


  A. I thoni: "Po cfare bene, nuk shikon nga syte?"

  B. Megjithese jeni i shqetesuar, i pranoni te falurat e tij dhe mundoheni te buzeqeshni.


  C. E shani.

 14. #14
  i/e rregjistruar 10% Maska e kristina
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Postime
  34
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1 - C

  2 - A

  3 - B

  4 - C

  5 - B

  6 - B

  7 - B

  8 - C

  9 - B

  10 - B

 15. #15
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1-C
  2-A
  3-C
  4-B
  5-C
  6-A
  7-B
  8-A
  9-B
  10-A

  Me zor po pres Pergjigjen jam kureshtar kusghedi 0 pike me duket.

 16. #16
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1-B Qendroni indifert, sepse sidoqofte eshte afruar radha juaj.

  2-C Rralle merrni pjese ne diskutime te tilla. Zakonisht ju pelqen te degjoni te tjeret kur diskutojne,

  3-B Vetem ne raste vetembrojtjeje ose nese duhet te mbroni dike me te dobet se ju, te cilin e kane sulmuar padrejtesisht.

  4-B I thoni qe ti shikoj gjerat nga nje kendveshtrim tjeter dhe te shfrytezoje kohen qe ndan me shoket e tij, te qetesohet dhe te harroje problemin e tij.

  5-B Asnjehere.

  6-B Prisni qe te rregullohet difekti. Keni dale qe te argetoheni dhe nuk nxitoheni.

  7-A Parkoni makinen dhe ecni deri ne stacionin me te afert te autobuzit.

  8-A I thoni se ju shqeteson.

  9-A Do te puthen dhe do te fillojne te bejne dashuri me pasion.

  10-A I thoni: "Po cfare bene, nuk shikon nga syte?"

 17. #17
  i/e rregjistruar 20% Maska e smart
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  148
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Keni vetekontroll?

  1-B

  2.C

  3-B

  4-B

  5-A

  6-B

  7-B

  8-C

  9-C

  10-B

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Test: Ēfarė personaliteti keni?
  Nga Altin111 nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-06-2013, 07:00 PM
 2. TEST!
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 10:30 AM
 3. Test 2
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 03-02-2012, 09:19 PM
 4. Test
  Nga labja nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 24-02-2011, 06:37 PM