Kėshilla nga seksologjia


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 4 nga 7 FillimiFillimi 1234567 I funditI fundit
Rezultatet nga 61 deri tek 80 prej 131
 1. #61
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Receta Gatimi

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga lorenc11 Lexo postimin
  a mund te depertojne spermatozoidet tek rrobat?dmth nese nje femer eshte bere pis ,dhe ka veshur vetem mbathje,apo dhe geta gjithashtu,a ka ndonje mundesi te ngele shtatezane,nese ka shume pak dite qe i kane kaluar ato?
  Sic ta tha edhe ReniX spermatozoidet e ekspozuar ne ajer(veshje,carcafe etj.) humbasin levizshmerine,aftesine "per te notuar".....dmth, vdesin.
  Por kjo nuk e perjashton mundesine qe nese kjo sperme ka rene mbi te mbathurat dhe ka pas kontakt te menjehershem me vaginen te penetroje ne te.
  Prandaj duhet shume kujdes qe pas aktit sexual te pastrohet cdo sperme e mbetur ne trup apo veshmbathje.
  Pra ekziston mundesia qe te ngele shtatezene femra .......nese spermatozoidi i ngjan Phelps-it kuptohet

 2. #62
  i/e rregjistruar Maska e lorenc11
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ka ndodhur ndonjehere gje e tille qe te ekzistoje mundesia?apo eshte thjesht teori,dmth mundesi shum e vogel gati e pamundur,pse sa mund te rrojne spermatozoidet ne ajer apo rroba?po sikur sapo te jete hedhur ne mbathje te jete shtyre per ne vagine? :s mund te me imformoni me gjere ju lutem?sh faleminderit

 3. #63
  i/e rregjistruar Maska e sindi kalemi
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  2
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  jam 16 dhe kam rreth 1 vit qe kryej marredhenie seksuale.

  ka 2 dit qe em kan erdhur menstruacionet dhe pervec dhimbjes se barkut, kur me rrjedhin periodat me duket sikur me duhet te urinoj dhe shkoj ne tualet pasi periodat dalin jashte ndjej nje djegje ne organin tim. ju lutem me ktheni pergjigjie cduhet te bej

 4. #64
  i/e rregjistruar Maska e sindi kalemi
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  2
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  jam 16 vjec dhe kam rreth nej vit qe kryej marredhenie seksuale.

  ka 2 dit qe em kan erdhur menstruacionet (i kam te rregullta) dhe kur periodat me rrjedhin duhet te shkoj ne tualet pasi em duket sikur me duhet te urinoj pasi periodat dalin jashte un ndjej djegie. ju lutem me ktheni pergjigjie cduhet te bej

 5. #65
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  sindi ketu mund te te japin keshilla qe vijn nga eksperjenca personale ose dituri te pergjithshme. Do ishte me mire sikur ti ti drejtoeshe nje gjinekologu per te bere vizite dhe per te patur pergjigje te qarte.

  Me sa di un mund te jete nje infeksjon, por meqenese ti ke probleme vetem ne perjudhen e mestruacjoneve NDOSHTA esht nje alergji ndaj assorbenteve. Provo te nderrosh marke(Lines me duket se esht marka me e njohur ne Shqip.)

 6. #66
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  deshirj te me ndihmoni kam nje pytje per ju a mund te metesh shtaznen veq me ne heren e par te aktit seksual edhe nese kemi kujdes

 7. #67
  i/e rregjistruar Maska e alexpg
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  kur nuk je i sigurt nese ia ke lene brenda te dashures apo jo cfare masash duhen marre qe te mos ngelesh shtatzane. dhe cilat jane shenjat e shtatzanise qe ne javet e para qe pas aktit seksual?

 8. #68
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Nese nuk je i sigurt, prit 9 muaj dhe do e kuptosh

 9. #69
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile 10 hapat pėr tė arritur orgazmėn

  Sipas studiuesit Eric Meryn, ka 10 hapa tė cilat mund tė ndihmonin parterėt pėr tė rritur orgazmėn dhe pėr tė ndezur edhe mė shumė njėri-tjetrin nė dhomėn e gjumit.


  Orgazma fantastike nuk i detyrohet vetėm pozicionit tė duhur, ritmit tė veēantė, atmosferės apo ndriēimit. Sipas studiuesit Eric Meryn, ka 10 hapa tė cilat mund tė ndihmonin parterėt pėr tė rritur orgazmėn dhe pėr tė ndezur edhe mė shumė njėri-tjetrin nė dhomėn e gjumit.

  1. Komunikoni me partnerin...

  2. Mėsoni tė kontrolloni stresin...

  3. Evitoni alkoolin apo drogat e tjera tė lehta pėrpara sė tė kryeni marrėdhėnie seksuale...

  4. Zbuloni anatominė tuaj...

  5. Masturbohuni...

  6. Joshja dhe koha pėrpara se tė filloni aktin seksual...

  7. Komunikimi verbal ėshtė shumė i rėndėsishėm gjatė seksit...

  8. Mos u shqetėsoni nėse humbisni kontrollin...

  9. Duajeni veten tuaj. Nė sytė e parterit do tė jeni po aq seksi sa ndjeni veten...

  10. Mos u shtirni asnjėherė sikur po arrini nė orgazėm, pėr tė mos venė partnerin nė siklet.

  Burimi:

  YllPress

 10. #70
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  10. Mos u shtirni asnjėherė sikur po arrini nė orgazėm, pėr tė mos venė partnerin nė siklet.

  kjo eshte per femrat

 11. #71
  i/e rregjistruar Maska e hamdi salihi
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pershendetje jam nje cun nga elbasani jam 17 vjeq kam nje problem tek penisi me kan dal disa si pucrra te vogela jam ne shum merak ju lutem me tregoni se cfare duhet te bej

 12. #72
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Drejtohuni tek nje mjek specialist pa ndrojtje! Mund te lidhet me ndonje problem me higjenen!

 13. #73
  i/e rregjistruar Maska e hamdi salihi
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pershendetje jam nje cun nga elbasani jam 17 vjeq kam nje problem tek penisi me kan dal disa pucerra te vogla a mund te me thoni cfare mund te jen edhe a ka ndonje problem te madh ju lutem..pres pergjigje

 14. #74
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Lexoni me pare pergjigjen siper!

 15. #75
  i/e rregjistruar Maska e hamdi salihi
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  flm per pergjigjen edhe nje gje doja te thoja ka qe 12 vjeq qe kam nisur duke u masterbuar cdo dit nga 2-3 her,,,per kete ndoshta mund te ken dalur pucerrat edhe nqs po a ka ndonje problem serioz te lumtem me kthe pergjigje

 16. #76
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Problemi juaj i dyte eshte me "serioz"!

  siē e thash, beni nje vizite mjekesore!

 17. #77
  i/e rregjistruar Maska e hamdi salihi
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pershendetje a mund te me tregosh a eshte gje e rrezikshme se me kan dalur ato pucerrat sikur te km treguar me kthe pergjigje te lutem flm

 18. #78
  i/e rregjistruar Maska e hamdi salihi
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  problemi i dyt sic ta shpejgova a eshte rrezik per jeten,,,?
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga hamdi salihi; 15-04-2012 mė 02:17 PM.

 19. #79
  i/e rregjistruar Maska e hamdi salihi
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  problemi i dyt sic ta shpejgova a eshte rrezik per jeten,,,?

 20. #80
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  E kam shpjeguar fare qart se ēfare duhet te beni! Drejtohuni tek nje mjek specialist per te percaktuar diagnozen, mund te behet fjale per ndonje ifentim!

  nese nuk kurohesh mund te kesh pasoja ne te ardhmen!


  Problemi tjeter, qe ke troē fare, ule pak ritmin!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kėshilla pėr zeshkanet
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-04-2011, 06:27 PM
 2. Keshilla per me pak turp
  Nga girl08 nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-01-2010, 04:48 PM
 3. Keshilla praktike
  Nga Erdi nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-09-2009, 12:34 PM
 4. Keshilla dietore
  Nga girl08 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 01:34 PM
 5. 40 keshilla Islame
  Nga tetari nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 02:36 PM