Receta Gatimi

Ju ka kap ndonjerė Policia?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 48
  1. #1
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36

    Ju ka kap ndonjerė Policia?

    Ju ka ndodhe ndonjėher tu ndalojė Polizia? qofte ajo shqiptare ose e shetit ku jetoni! Cila ka qene arsyeja... Kontrollim, me makine me shpejtesi, per sherr, apo dicka tjeter

    lol
    timen po e shkruaj me vone

  2. #2
    i/e rregjistruar 35% Maska e anna
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    france
    Postime
    761
    Reputacioni
    18

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    edhe po edhe jo . kam qene me nje shoqe nga durresi kemi vajtur ne dyqan pert e blere rroba . une bleva nja dy pale rroba kurse shoqa ime i vodhi . ate e kish pare kamera por nga qe ishim te shoqeruara me njera tjetren na morren te dyja brenda . na kontrolloi policja ( sepse polici nuk ka te drejte te kontrolloje ne trup nje femer ). une isha ne rregull sepse kisha biletat e shiteses qe i kisha blere . shyqyr zoti qe nuk me eshte dhene ndonjihere per te vjedhur ndonji gje neper dyqane sepse me te gjitha shoqet shqiptare qe kem dale gjithmone ato kane futur ndonji gje ne xhep por gjithcka shkoi mire ne fund ajo i la gjerat firmosi proces verbalin dhe ikem .

  3. #3
    i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Atje ku nuk je ti
    Postime
    643
    Reputacioni
    18

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    Nese me ka ndaluar ndonjehere policia?!?!?!
    Nuk numerohen, sa gjoba kam marr, sa leke me kan shkuar kot, sa pike me kane hequr...! Po nuk zej mend kam dhe 10 te tjera.... ky dreq karakteri rebel, me ka mar ne qaf!!!

    Per shpejtesi, kalim me semafor te kuqe, ne telefon, pa rrip sigurimi..... shume radhe me kane falur sepse shihnin femer ne timon, por kur me rastiste ndonje police femer, boboboooo mos u justifiko dhe prano gabimet se ta grisi patenten ne vend!!!

    Ndersa nje here me ndaluan ne shqiperi, po shkoja ne liqenin e pogracit, xhan xhin, ne mengjes s'kishte trafik fare, dhe une shkel gazin... kur mbas nje kthese, makina policise (nje makine shkatarraqe... vetem shkrimi policia u dallonte mire ) polici u vendos ne mes te rruges per te me ndaluar "trapi"
    Ndalova, filloi duke bertitur si i marr, patenten me tha, ne vend i thash, kete tani tha ai do ta terheqim ne vend "une me patent italiane" duke buzeqeshur po e degjoja pa i dhene shume rendesi, pastaj me ne fund kur u qetesua pak, i dhash nje 10 mije leksh, e mbylli sqepin dhe me uroj pushime te mbara!!!
    Poshte korrupsioni, moreeeeee!!!!

  4. #4
    i/e rregjistruar 10% Maska e emirarm
    Anėtarėsimi
    Jun 2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    22
    Reputacioni
    0

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    Njehere per njehere JO,skam patente shoferi dhe gjith jam munduar ti zbatoj "rregullat"...njhere ne maqedoni na paten ndaluar policia per shkak qe gjate dites nuk i kemi pasur dritat e ndezura !!!( ketu ne kosove javen tjeter fillon ky ligj dhe nuk ishim mesuar me ato rregulla)Po polici ishte shqiptar dhe na leshoi vetem na terheku vrejtjen

  5. #5
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Insomnia
    Nese me ka ndaluar ndonjehere policia?!?!?!
    Nuk numerohen, sa gjoba kam marr, sa leke me kan shkuar kot, sa pike me kane hequr...! Po nuk zej mend kam dhe 10 te tjera.... ky dreq karakteri rebel, me ka mar ne qaf!!!

    Per shpejtesi, kalim me semafor te kuqe, ne telefon, pa rrip sigurimi..... shume radhe me kane falur sepse shihnin femer ne timon, por kur me rastiste ndonje police femer, boboboooo mos u justifiko dhe prano gabimet se ta grisi patenten ne vend!!!

    Ndersa nje here me ndaluan ne shqiperi, po shkoja ne liqenin e pogracit, xhan xhin, ne mengjes s'kishte trafik fare, dhe une shkel gazin... kur mbas nje kthese, makina policise (nje makine shkatarraqe... vetem shkrimi policia u dallonte mire ) polici u vendos ne mes te rruges per te me ndaluar "trapi"
    Ndalova, filloi duke bertitur si i marr, patenten me tha, ne vend i thash, kete tani tha ai do ta terheqim ne vend "une me patent italiane" duke buzeqeshur po e degjoja pa i dhene shume rendesi, pastaj me ne fund kur u qetesua pak, i dhash nje 10 mije leksh, e mbylli sqepin dhe me uroj pushime te mbara!!!
    Poshte korrupsioni, moreeeeee!!!!

    O Zot sa kam qeshur me kenaqe fare...

    Ti te nxjerrke ne dificit

    Mua me kane ndaluar nja dy here per letrat, po polica djema te rinj Ata bejne xhiro lart e poshte dhe kur shikojne vajza te paraqitshme i ndalojne dhe bejne dallavere, dhe me ngrene nervat.
    Mua me kerkuan pashaporte greke se nuk menduan se isha e huaj. U thashe nuk jam greke, dhe donin te shikonin dokumentat dhe pasi i pane me kerkuan numrin e telefonit (hera e dyte qe ma bejne keshtu ), u thashe jam e zene hajde mirupafshim

  6. #6
    i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Atje ku nuk je ti
    Postime
    643
    Reputacioni
    18

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    Gezohem qe te bera me qesh.....!!! Portafoli im qan....!

    *Liqenin e pogradecit*, tani e pash gabimin!

  7. #7
    i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Vendndodhja
    SOUTH BEACH MIAMI
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    reno ne fillim duhet ta caktoje se ne clloj kapje ju ka bere policia: si pershembull policia rrugore apo policia qe te fut mren te jem i dru te mire dhe pastaj te thot na fal se kemi ngateruar person

  8. #8
    Kung_Fu 35% Maska e daku323
    Anėtarėsimi
    May 2007
    Vendndodhja
    Tir
    Postime
    1,780
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    Edhe shoku si te gjithe parafolsit dhe prapafolsit qe do vine nga pas, kam pas probleme te vogla me policine, si rrugore dhe ate te rendit!

    Sme vjen ndonje histori tani por e di qe i kam nja dy te lezetshme!

  9. #9
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga PoLiGrAfIkSi
    reno ne fillim duhet ta caktoje se ne clloj kapje ju ka bere policia: si pershembull policia rrugore apo policia qe te fut mren te jem i dru te mire dhe pastaj te thot na fal se kemi ngateruar person

    Lol e kam specifikuar(kam shkruajtur kontrollim, presje...) por keta e moren te gjithe tek policia rrugore e shkreta ti kete ndaluar te gjithe

    Me e forta qe hapa temen eshte se ate dite kujtuam me nje shoke kur na kishte kap pocilia (patrrulle)

    arsyeja: kishte vene disa kamera bashkia, diku dhe ne kercenim qe te dilmin ne kamera loool aty kalon pocilia dhe kujton se po thyejme kamera... hmmm
    nuk mbaronte me kaq, por ketij shokut tim i gjendej dhe nje kacavide ne xhep. dhe hajt te degjoje policet. (italian)
    qe te tre (un, ky shoku im dhe nje shoqa jone) u acaruam nga menyra e tyre e sjelljes, por gjithesesi nuk eshte se perfunduam brenda thjesht nje kontroll dhe pa denucim

    dhe nje tjeter qe luajtem ne nje fushe futbolli private dhe perfunduam ne komisarjat.

    pastaj e shume e shume te tjera me keta te rugores nuk mbarohen :=)

  10. #10
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    Hahaha ti Reni mbake kampion

  11. #11
    i/e rregjistruar 20% Maska e monellina
    Anėtarėsimi
    Jul 2008
    Vendndodhja
    ...ne imagjinaten tende...
    Postime
    102
    Reputacioni
    0

    Re: Ju ka kap ndonjerė Policia?

    po, 3 here. 2 here nga policia rrugore se qarkulloja pa patente edhe ecja kundravajtje.
    hera e pare ka qene eksperienca ndoshta me gallata por dhe me e frikshmja. nje shoqja ime piu ca tableta qetsues ndersa po pinte kafe me mua e vajti tha idiotja sikur ja kisha dhene un....nejse ca ore brenda un,por dola.

    vajta ne spitaj te shoqja dhe u sqaruam pastaj!

  12. #12
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    paj tash m`kan ndaluar 1her ne Wien kur isha, se hyra gabim ne Semafor eee... po edhe 1here tjeter isha duke shkuar te stacioni i trenit, por eshte pak larg me ku banoj une, dhe po ecja ne kembe dita e mire, ndegjuset ne vesh, muziken on, e kisha ndez edhe 1 cigare (mot kjo pune) dhe kur po me ndalojne para kembeve me makine. E bene 1 kontroll, disa fotografime, edhe 1 gjurme te kembes, por kur e panqe sjam ai i duhuri, 20 minuta duke me kerkuar falje, dikur i thash me lerni te shkoj se me iku treni

    sene qe ndodhin...

  13. #13
    i/e rregjistruar 35% Maska e argent
    Anėtarėsimi
    Oct 2009
    Vendndodhja
    Greece
    Postime
    598
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    mua nga ere sa shkel shqiperi me kam per dritat e makines.
    vin polici e thote gjobe se ske ndezur dritat nga 5 mije ne 50 mije kete se kuptoi po sa dreq eshte kjo gjoba mo? ta mar vesh
    dhe police me injorante ne Shqiperi jane
    dy ere me ka ndaluar greqi e ne 7 vjet me makine e vetem nje gjobe per shpetesi
    se isha me 167km ne ore e mora nje gjobe 100euro
    50 ere ne shqiperi e kam mare 10 gjoba vetem per drita e nje ere me ishte djegur drita e targes e mora gjobe
    nje ere desh perfundova ne rajonin e policise se u zura me policin
    une kisha parkuar gabim por pse une duet te anja gjobe e makina tjeter nuk duet te ante gjobe apo ish makina e prefektit
    ne shqiperi kam pare makina qe skane drita fare e si gjobitin
    ose X5 apo makina te tjera luksoze qe ikin me shpejtesi e si gjobitin
    Redaktuar pėr herė tė fundit nga argent; 15-04-2011 mė 11:27 PM.

  14. #14
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Mua me ka ndaluar shume here policia qofte ne shqiperi qofte ne Itali e Greqi.
    Shumicen e rasteve per kontroll dokumentash ..........gjoba kam mare shume pak nja dy here per parkim te gabuar dhe nje here per tejkalim shpejtesie
    Nje here ne 97 kisha mare vize nje mujoreshe dhe ndodhesha ne Athine kishte edhe 3 dite te skadonte viza. Me ndalon policia dhe me con ne rajonin e policise ku me mbajten 5 dite brenda dhe pastaj me kthyen ne shqiperi.
    Kur i thosha se jam me vize te rregullt me thote njeri prej policeve: epo nuk kemi ku te te kapim me pas 3 diteve prandaj po te mbajme ketu 4 dite e pastaj do te cojme ne ne shqiperi.
    Ne shqiperi kryesisht per dritat dhe shpejtesi por me 1000 leke e kam zgjidh problemin

  15. #15
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Mua asnje here jam cuni i mire une,nuk ngaterrohem me policin.

  16. #16
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    1 her por shpetova mir

  17. #17
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    ska dit te mos hipi ne makinen e 1 oficeri un

  18. #18
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    ska dit te mos hipi ne makinen e 1 oficeri un
    ncncncn ca po thua

  19. #19
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    ska dit te mos hipi ne makinen e 1 oficeri un
    o labe na e sqaro pak me mir kte se nuk e kuptova

  20. #20
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
    o labe na e sqaro pak me mir kte se nuk e kuptova
    patjeter
    me pak fjal thash nje nga ata te policis e kam ne shtepi .

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. A ju ka ndodhur ndonjere ....???
    Nga Nikkita nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 25-07-2011, 07:58 AM
  2. Policia kap pėllumbin kontrabandist
    Nga gjendar nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 20-01-2011, 02:11 PM
  3. Policia arreston krokodilin
    Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-10-2009, 07:49 PM
  4. Alo policia, jam i uritur!
    Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 09-09-2009, 05:32 PM
  5. Policia shqiptare me fytyre te re
    Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 02-10-2008, 12:03 PM