TEST: Sa te zgjuar jeni?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 38
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Receta Gatimi

  Ky TEST, perdoret mbi 50 vjet dhe jep gjithmone perfundime te sakta. Ne qofte se piket qe do te mbledhesh nuk jane shume,
  te dish se gjithmone ka mundesi te permiresohesh. Thone, se dikur Bill Gates beri kete test dhe grumbulloi vetem 3 pike. Ju uroj suksese!
  TEST: Sa te zgjuar jeni?
  1. Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli? NUK E DI, PO, JO

  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem? NUK E DI, 1, 2, 3, 5, 10

  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28? NUK E DI, 1, 2, 3, 6, 9, 12

  4. Sa bejne gjysem here gjysem? NUK E DI, 0, 1, 2, 3, 0.5, 0.25

  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij? NUK E DI, PO, JO

  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne? NUK E DI, 10, 25, 50, 70, 90

  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke? NUK E DI, 1, 2, 3

  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore. Per sa minuta do i pish ilacet? NUK E DI, 20, 40, 60, 90

  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan? NUK E DI, 0, 1, 3, 5, 9

  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij? NUK E DI, 3, 2, 1, 0

  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe? NUK E DI, 1, 3, 6, 9, 12, 24


  P.s Do tju lutesha qe te mos beni asnje lloj komenti mbi pergjigjen tuaj, thjesht jepni nje nga pergjigjet e mesiperme, qe te mos ndikohen dhe pergjigjet e anetareve te tjere nga komentet e pergjigjeve tuaja. Me poshte, pas postimit do t'ju them sa gjetet nga ato.
  Faleminderit.

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Nese Billi ka marre vetem 3 pike duhet te jete dru nga truni! Se keto jane pyetje te thjeshta!

  Pergjigjen time ta jap me vone se tani jam vone per puana puna, jo fjala!


 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  1. Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli? NUK E DI, PO, JO
  Po

  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem? NUK E DI, 1, 2, 3, 5, 10
  1

  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28? NUK E DI, 1, 2, 3, 6, 9, 12
  1

  4. Sa bejne gjysem here gjysem? NUK E DI, 0, 1, 2, 3, 0.5 0.25
  0.25

  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij? NUK E DI,
  Jo

  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne? NUK E DI, 10, 25, 50, 70, 90
  25

  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke? NUK E DI, 1, 2, 3
  2

  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore? NUK E DI, 20, 40, 60
  Nuk e di

  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan? NUK E DI, 0, 1, 3, 5, 9
  9

  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij? NUK E DI, 3, 2, 1, 0
  2

  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe? NUK E DI, 1, 3, 6, 9, 12, 24
  12

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  1. Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli?
  PO

  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem?
  1

  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28?
  12

  4. Sa bejne gjysem here gjysem?
  1

  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij
  JO

  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne?
  70

  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke?
  2

  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore. Per sa minuta do i pish ilacet?
  90

  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan?
  9

  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij?
  0

  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe?
  12

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Kukllaaaaaaaaaaaa!!!!
  C'me bere, ne te ujorit gjasme jemi matematikant te mire mojjjjjjj!!!!


  Lexo mire pyetjet dhe pergjigju perseri!

 6. #6
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  1. Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli? NUK E DI, PO, JO
  * po

  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem? NUK E DI, 1, 2, 3, 5, 10
  * 1

  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28? NUK E DI, 1, 2, 3, 6, 9, 12
  * 12

  4. Sa bejne gjysem here gjysem? NUK E DI, 0, 1, 2, 3, 0.5, 0.25
  * 1

  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij? NUK E DI, PO, JO
  * jo

  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne? NUK E DI, 10, 25, 50, 70, 90
  * 70

  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke? NUK E DI, 1, 2, 3
  * 2

  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore. Per sa minuta do i pish ilacet? NUK E DI, 20, 40, 60, 90
  * 90

  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan? NUK E DI, 0, 1, 3, 5, 9
  * 9

  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij? NUK E DI, 3, 2, 1, 0
  * 0

  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe? NUK E DI, 1, 3, 6, 9, 12, 24
  * 12

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?  Emaus, zgjohu nga gjumi se une dua rezultatet!!!!

  Se ketu te gjith dashkan me kopjuar Bill Gates!

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  1. Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli? PO
  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem? 1
  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28? 12
  4. Sa bejne gjysem here gjysem? 0.25
  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij? JO
  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne? 70
  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke? 2
  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore. Per sa minuta do i pish ilacet? 90
  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan? 9
  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij? 0
  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe? 12

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e emirarm
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  Prishtina
  Postime
  22
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  1. Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli?
  PO
  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem?
  1
  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28?
  12
  4. Sa bejne gjysem here gjysem?
  0.25
  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij?
  JO
  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne?
  70
  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke?
  2
  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore. Per sa minuta do i pish ilacet?
  60
  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan?
  9
  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij?
  0
  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe?
  12

 10. #10
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  1. Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli? NUK E DI, PO, JO

  Po re

  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem? NUK E DI, 1, 2, 3, 5, 10

  56

  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28? NUK E DI, 1, 2, 3, 6, 9, 12

  1
  4. Sa bejne gjysem here gjysem? NUK E DI, 0, 1, 2, 3, 0.5, 0.25

  0.250

  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij? NUK E DI, PO, JO

  JO re Megjithese ca nuk pret! Ne cohemi nga vorri po qe per femra!

  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne? NUK E DI, 10, 25, 50, 70, 90

  70

  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke? NUK E DI, 1, 2, 3

  2

  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore. Per sa minuta do i pish ilacet? NUK E DI, 20, 40, 60, 90

  60

  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan? NUK E DI, 0, 1, 3, 5, 9

  9

  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij? NUK E DI, 3, 2, 1, 0

  Nuk e di kte! Moisiu per mendimin tim eshte perralle per kalamoj! Punet e fese jane punet e atyre qe i besojne! Jo te miat!

  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe? NUK E DI, 1, 3, 6, 9, 12, 24

  12 Do ta dish se sa kushtojne te gjitha? hhahahahahaha Se makinen llogaritese e kam gati! hahhahaahahhaa

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  . Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli? NUK E DI, PO, JO

  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem? NUK E DI, 1, 2, 3, 5, 10

  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28? NUK E DI, 1, 2, 3, 6, 9, 12

  4. Sa bejne gjysem here gjysem? NUK E DI, 0, 1, 2, 3, 0.5, 0.25

  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij? NUK E DI, PO, JO

  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne? NUK E DI, 10, 25, 50, 70, 90

  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke? NUK E DI, 1, 2, 3

  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore. Per sa minuta do i pish ilacet? NUK E DI, 20, 40, 60, 90

  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan? NUK E DI, 0, 1, 3, 5, 9

  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij? NUK E DI, 3, 2, 1, 0

  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe? NUK E DI, 1, 3, 6, 9, 12, 24

 12. #12
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Sa shpejt e bone ti re dreqo!

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  1. Pervec SHBA, kane 4 Korrik edhe ne Angli? NUK E DI, PO, JO

  2. Sa ditelindje ka nje qytetar i mesem? NUK E DI, 1, 2, 3, 5, 10

  3. Disa muaj kane nga 31 dite, sa kane 28? NUK E DI, 1, 2, 3, 6, 9, 12

  4. Sa bejne gjysem here gjysem? NUK E DI, 0, 1, 2, 3, 0.5, 0.25

  5. Mundet qe nje shqiptar te martohet me motren e te vejes se tij? NUK E DI, PO, JO

  6. Pjeseto 30 me 1\2 dhe shtoji 10. Sa bejne? NUK E DI, 10, 25, 50, 70, 90

  7. Ne qofte se ka 3 molle dhe merr 2, sa molle ke? NUK E DI, 1, 2, 3

  8. Doktori te jep 3 ilace duke te thene te pish 1 cdo gjysem ore. Per sa minuta do i pish ilacet? NUK E DI, 20, 40, 60, 90

  9. Nje fshatar ka 17 dele, dhe te gjitha pervec 9, i ngordhin. Sa jetuan? NUK E DI, 0, 1, 3, 5, 9

  10. Nga sa kafshe nga te gjitha llojet mori Moisiu ne arken e tij? NUK E DI, 3, 2, 1, 0

  11. Sa pulla poste qe kushtojne 10 cent ka ne nje seri dymbedhjeteshe? NUK E DI, 1, 3, 6, 9, 12, 24

 14. #14
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Pergjigja per kukllen  Vleresimi juaj eshte: 7 pergjigje te sakta nga 11

  Kategoria juaj eshte: Zgjuaresi normale...

 15. #15
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Pergjigja per Insomnia  Vleresimi juaj eshte: 9 pergjigje te sakta nga 11

  Kategoria juaj eshte: Je nxenese e mire, studente e mire etj....

 16. #16
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Pergjigja per mimen  Vleresimi juaj eshte: 9 pergjigje te sakta nga 11

  Kategoria juaj eshte: Je nxenese e mire, studente e mire etj....

 17. #17
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Pergjigja per Renin  Vleresimi juaj eshte: 10 pergjigje te sakta nga 11

  Kategoria juaj eshte: Uau! Shume mire! Po deshe, hajde te punosh me ne!

 18. #18
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Pergjigja per emirarm  Vleresimi juaj eshte: 11 pergjigje te sakta nga 11

  Kategoria juaj eshte: Shkelqyeshem! Vetem tre vete kane arritur kaq lart!

 19. #19
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Pergjigja per dakun  Vleresimi juaj eshte: 8 pergjigje te sakta nga 11

  Kategoria juaj eshte: Je nxenes i mire, student i mire etj....

 20. #20
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: TEST: Sa te zgjuar jeni?

  Pergjigja per Poligrafiksin  Vleresimi juaj eshte: 7 pergjigje te sakta nga 11

  Kategoria juaj eshte: Zgjuaresi normale...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Macja, kafsha shtėpiake mė e zgjuar !!
  Nga labja nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 58
  Postimi i Fundit: 14-05-2012, 11:43 AM
 2. Sporti tė bėn mė tė zgjuar
  Nga vaaldr1n nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 08:54 PM
 3. Jeta e vetmuar tė bėn mė tė zgjuar
  Nga vaaldr1n nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-01-2012, 07:49 AM
 4. Dėshironi tė keni fėmijė tė zgjuar?
  Nga ardona nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-01-2011, 09:36 PM
 5. TEST: Sa te sinqerte jeni?
  Nga EMAUS nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 02:18 PM