Linux per programator dhe perdorues


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Linux per programator dhe perdorues

  Receta Gatimi

  Nje liber per mesimin e perdorimit dhe te ambjenteve linux

  Ne aglisht:
  PERMAJTJA:
  Chapter 01 - What Is Linux?
  Chapter 02 - Installing Your Linux System
  Chapter 03 - GNU Utilities for Nonprogrammers
  Chapter 04 - GNU Utilities for Power Users
  Chapter 05 - The Linux Shells
  Chapter 06 - The Bourne Again Shell
  Chapter 07 - The Korn Shell
  Chapter 08 - The C Shell
  Chapter 09 - Networking and the Internet
  Chapter 10 - The Linux Desktop
  Chapter 11 - C Programming Tools
  Chapter 12 - Systems Programming
  Chapter 13 - Linux Internals
  Chapter 14 - System Administration

  Kodi:
  http://rapidshare.com/files/52361644/Linux_For_Programmers_And_Users.chm
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 05-04-2009 mė 09:09 AM. Arsyeja: u azhornua

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  per fat te keq ky file nuk qenka me.

  Reno nqs e gjen, fute perseri.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shqipėria, mbi 1 milion pėrdorues tė Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 16-10-2011, 08:01 PM
 2. 10 kėshilla pėr pėrdorues tė rinj nė Google+
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-07-2011, 10:32 PM
 3. Shqipėria ka mbi 1 milion pėrdorues tė Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-12-2010, 12:56 PM
 4. Facebook me 300 milionė pėrdorues
  Nga aurel nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-09-2009, 02:10 PM
 5. Mbi 2 Milion pėrdorues te Fedora Core 6 (linux)
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-04-2007, 05:48 PM