Programe nė Gjuhėn Shqipe


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 55
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Programe nė Gjuhėn Shqipe

  Receta Gatimi

  Se shpejti do te postojme nje liste me programet te cilat jane te disponueshem ne gjuhen Shqip.

  Fillojme me Firefox 3:
  Mund ta shkarkoni nga kjo teme: http://www.lirenti.com/showthread.php?t=2723


  WinRar ne gjuhen Shqip: (program per ngjeshjen dhe krijimin e arkiveve)
  Shkarko Ketu: WinRar Shqip

  eMule ne gjuhen Shqip: (program per p2p, ndarjen e fileve dhe shkarkim)
  Shkarko ketu: eMule Shqip

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Programe nė Gjuhėn Shqipe

  OpenOffice.org ėshtė pako softverike pėr punė nė zyrė, qė pėrmban programin pėr tekst (Writer), programin pėr tabela kalkuluese (Calc), programin pėr prezantime (Impress), programin pėr vizatime (Draw) dhe programin pėr databaza (Base). Kėto janė programe esenciale pėr ēdo kompjuter, nė tė gjitha fushat e pėrdorimit: nė administratė, nė biznese, nė institucione edukative, nė shtėpi etj.

  Faqa ne web: http://sq.openoffice.org/ dhe mund ta shkarkoni nga: OpenOffice Shqip

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Atomix Virtual DJ Pro v5.2 Shqip  Shkarko

  Kodi:
  http://rapidshare.com/files/210335505/virtualdj.rar

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Tor Fshihni IP-ne online - Shqip

  Ruani anonimitetin online duke fshehur IP-ne tuaj ne menyre qe te jeni te "pakapshem".


  shkarko

  Kodi:
  http://rapidshare.com/files/195346714/Tor__Hide_IP_.rar


  vDownloader 0.3b - Shqip
  shkarko

  Kodi:
  http://rapidshare.com/files/243406483/vDownloader_0.3b.exe

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Faleminderit MAJDO.

 6. #6
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  programe shume te mira rrofsh Majdi

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e xhevi
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pragrame te mira flm po a ka mundesi te me gjeni nje program per incizim edhe te videos edhe te foto

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Mire se erdhe Xhevi!

  Per incizimin e video dhe foto ju duhet nje video apo fotokamer; programi mund tiu ndihmoj per ti modifikuar!

 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e xhevi
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  pershendetje

  shum mire mu kete kam dash me thene me duhet program per modifikimin e videove te fotove shembull kam nje video nje foto edhe shkrim per te shkruj dicka shembull tek videoja apo fotoja dhe ne fund ta nxjer komplet nje klip ti thuajm.flm nese ka dicka mundesi me gjet besoj jam i qart kaloni mire

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Xhevi, keto programe jane profesionale ose duhet tia merrni pak doren, pasi proēedura e shpjegimit eshte shume e gjate!

  Gjithesesi ne Windows mund te perdorni Windows Movie Maker e gjeni nen menun Start. Qe aty mund te vendosni foto ose video dhe ti shtoni tituj apo efekte sipas deshires.

 11. #11
  i/e rregjistruar Maska e xhevi
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  pershendetje

  shum falimenderit me te vertet me ke ndihmuar kaloni mire

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga xhevi Lexo postimin
  shum falimenderit me te vertet me ke ndihmuar kaloni mire
  je e mirepritur!

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e ejven
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  14
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ja edhe nej program nga une
  CCleaner 2.32.1165
  [IMG][/IMG]
  sherben per te shlyer gjerat e panevojshme qe mbeten ne pc pasi qe keni hyer ne internet si dhe per te rregulluar regjistrin e pc
  linku pershkarkim :
  http://www.filehippo.com/download_ccleaner
  kur te instaloni programin zgjidhni gjuhen shqipe

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Flm, ejven

 15. #15
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Nje program i domosdoshem tani edhe ne shqip

  http://www.piriform.com/speccy/download

 16. #16
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Kodi:
  AlphaShop 2.0 http://www.mediafire.com/?px9qb63td62nxbq
  Financa 5 http://www.mediafire.com/?27xsdicml8ls2aj
  Kontabilteti Alpha 7 http://www.mediafire.com/?o33fqwcf9t1orwr
  
  
  te githa ne 1 http://www.mediafire.com/?u2m52twm9qqslt4

 17. #17
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Kodi:
  zbriteni
  beni instal
  vendosni 1 nga key ne folderin e installimit te winrar-it
  
  
  WinRAR : http://www.rarlab.com/download.htm
  
  WinRar 3.93 shqip
  
  32bit http://www.rarlab.com/rar/wrar393al.exe
  64bit http://www.rarlab.com/rar/winrar-x64-393al.exe
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 18. #18
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Thumbs up Microsoft Office 2010 Shqip


  Tė nderuar bashkėkombės,

  Ka pėrfunduar me sukses lokalizimi i MS Office 2010 nga Qendra pėr Edukim dhe Pėrparim me seli nė Prishtinė. Gjatė kėtij procesi ka pasur njė bashkėpunim tė mirė me gjuhėtarė nga Shqipėria dhe Kosova, me Alba-Softin etj.

  Kuptohet, e gjithė puna ėshtė bėrė pėr nevojat e klientėve tė Microsoft-it dhe tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara nga Microsoft-i.

  Shtegun pėr shkarkim tė Office 2010 nė gjuhėn shqipe mund ta gjeni nė faqen

  Microsoft Office 2010 ne Gjuhen Shqipe

  Ju urojmė punė tė mbarė me Office 2010 nė shqip. /GjuhaShqipe


  Shėnim: Kjo eshte Language Pack Shqip, jo komplet Microsoft Office 2010 !

 19. #19
  i/e rregjistruar Maska e Mentor11
  Anėtarėsimi
  Nov 2011
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pershendetje Majdi! Keto programe nuk mun te shkarkohen .A mund te me thuash ku qendron problemi? Flm per mirekuptimin.

 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e Mentor11
  Anėtarėsimi
  Nov 2011
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pershendetje Majdi, Keto programe nuk mund te shkarkohen . A mund te me thuash pse? Flm per mirekuptimin.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Intonacioni ne gjuhen shqipe
  Nga Deluxe nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-05-2011, 03:46 PM
 2. Poezi per Gjuhen Shqipe
  Nga kallmeti nė forum Gjuha Shqipe
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 12-03-2011, 02:35 PM
 3. Perkthimi i Kur'an-it ne gjuhen Shqipe
  Nga Kliton nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 11:55 AM
 4. Informacione mbi Gjuhen Shqipe
  Nga Kampioni99 nė forum Gjuha Shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2008, 05:57 PM
 5. TURPI I WIKIPEDIAS NE GJUHEN SHQIPE
  Nga kuklla nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-11-2007, 06:57 PM