Receta Gatimi

Te dashurohesh me mesuesin/en


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
  1. #1
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Te dashurohesh me mesuesin/en

    Si mendoni per ato/a qe dashruhen me mesuesit, apo dhe per mesuesit qe dashurohen me nxenesit?
    A mund te kete nje lidhje midis tyre nderkohe nje mesuesi i jep mesim akoma ?

    Mu kujtua nje histori e nje mikut tim 22 vjecar atehere qe u dashurua me nxenesen e tij maturante.

  2. #2
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    me ambjentet e shkolles, raporti MESUES - NXENES duhet te jete sic e shprehin dhe vete fjalet aspak me teper, perveē librave dhe ushtrimeve nuk duhet te ushqetet ndjenje tjeter,pasi dhe shkolles duhet ndruar emrin nqs kjo ndodhe.

    kohet e fundit raporti Mesues Nxenes i ka kalur kufijte, si ne vendin tone po dhe vendet e huaja. Ka kaluar deri atje sa ka plasur skandali.

    per shokun tuaj nje Mesues 22 vjeēar me duhet teper e shpejt? mos doje te thoje ndonje mosh tjeter moshe! sepse nje mesues 22 vjeēar eshte akoma femije. dhe smund te quhet aspak nje "mesues" keshtu i bie dhe vlera fjales...

  3. #3
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    Keshtu mendoj dhe une Reni, kujtoj kohen time ne shkolle.Kish me shume disipline dhe respekt ndaj mesuesit

  4. #4
    Kung_Fu 35% Maska e daku323
    Anėtarėsimi
    May 2007
    Vendndodhja
    Tir
    Postime
    1,780
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    Renix ta ka fjalen per moshen e shokut tat mi! Mos e ke gabim se 22 vjec ai tipi nuk ka maru shkollen per vete!

  5. #5
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    jo pra se kish mbraruar e per frengjisht dhe sa u fut te jepte mesim na ra brenda . ish 5 vjet me e vogel ajo.

    Megjithate pak rendesi ka se kush ma kujtoi si ide kete, puna eshte te diskutojme mbi temen jo mbi personazhin ne fjale. Mund te jete dhe nje profesor 30 vjecar te dashurohet me nxensen apo studenten, dhe e kunderta.

  6. #6
    i/e rregjistruar Maska e enxhi-korcarka
    Anėtarėsimi
    Mar 2008
    Vendndodhja
    usa conecticut
    Postime
    2
    Reputacioni
    0

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    ej kukla une mendoj ce ska mundesi te dashurosh me mesusin leqe ka ndodhur ne disa rasete klm

  7. #7
    Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    FIRENZE
    Postime
    791
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    raste te tilla ndodhin shpesh,,,
    ka shume femra qe bien ne dashuri me mesuesit, dhe nje e njohura ime u martua me mesuesin e historise ne gjimnaz.
    se di per djemte qe dashurohen me mesueset, ne filma kam pare, ne realitet skam ndonje fakt...

  8. #8
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    ju Enxhi dini ndonje rast!

    dhe un vitet e fundit jam shkeputur nga gjimnazi, se tani mbaroj uni.n por per mesuesit kam dhe si brez qe kemi qene, kemi pas shume respekt.

  9. #9
    i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Vendndodhja
    SOUTH BEACH MIAMI
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    kur kom qen un ne gjimnaz ktu e para 5 vjeteve me sueset qe ishin me te reja 24- 25 vjece qe sa kishin mbaruar shkollen benim muhabet si shoke por asnjehere nuk ka ra mren, kurse ne vit te pare tek Ismail Qemali vinin kta studentat per praktik shikonin ndonjeren dhe fillonin tu e ngacmu ne klase po ndoner raste te vecanten nuk di.

  10. #10
    ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    N'shpi (^_^)
    Postime
    2,568
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    20

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en


    Une ket gje e kam pare vetem ne filma ...por ndodhka dhe ne realitet "duke lexuar shkrimet me siper. "

    Per mendimin tim nuk eshte pune respekti ...bie mrena dhe nuk ke ēa ti bash ....Respekti mund te jete dhe nese

    ke raport te veēante me mesuesin apo mesuesen ...

  11. #11
    i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Vendndodhja
    SOUTH BEACH MIAMI
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    per menimin tim bijne mrena ato qe nuk shkojne shkolle me msu po me pa sa sexy eshte presori apo zysha

  12. #12
    Kung_Fu 35% Maska e daku323
    Anėtarėsimi
    May 2007
    Vendndodhja
    Tir
    Postime
    1,780
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    Kur une isha ne gjimnaz me pelqente mesuesja e anglishtes! Alamet femre! Edhe ajo me kishte qef por ishin kohe te tjera athere! Opinioni!

    Te ishte kjo kohe e kishim bo nje duet alla Celentano!

  13. #13
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    Dje duke degjuar Celin Dion mu kujtua qe dhe ajo u martua me profesorin e saj. dhe me nje diference gati 30 vjecare ne moshe.

  14. #14
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX
    per shokun tuaj nje Mesues 22 vjeēar me duhet teper e shpejt? mos doje te thoje ndonje mosh tjeter moshe! sepse nje mesues 22 vjeēar eshte akoma femije. dhe smund te quhet aspak nje "mesues" keshtu i bie dhe vlera fjales...

    Reni, u me marresh te keqen

    Ska te thote mosha nese e ke mendjen ne vend. Edhe une e vogel u futa mesuese, por isha shembull.

    Kuklla, kur kam qene une ne gjimnas kishte raste plot, dhe nja dy shoqet e mia u martuan me mesuesit.
    Nuk ka qene shembull i mire, dhe as sot nuk eshte, por jane gjera qe ndodhin.
    Problemi dhe gjeja me e keqe eshte kur kap mesuesin dhe nxenesen ne flagrance , se ta mbajne te fhsehur dhe se merr vesh njeri mire do ishte.

    Le qe cfare them une, mbaj mend nje shoqen time qe ne klasen e 8 dashuroi profesorin e fiskultures.

    Nuk e di, do kisha qejf ta provoja

  15. #15
    i/e rregjistruar 10% Maska e xhushi
    Anėtarėsimi
    Jun 2008
    Postime
    47
    Reputacioni
    0

    Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

    Ne fakt ka ndodhur qe mesuesi eshte dashuruar me nxenesen apo anasjelltas.Por kjo ndjenje nuk duhet te ekzistoje.Nuk paragjykoj askend.Thjesht ky eshte mendimi im.

  16. #16
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Ka shume raste te tilla ne fakt,(sidomos kohet e fundit)

    per raportin nxenes mesues jam absolutisht kunder,dhe anasjelltas sepse kane nje diferenc moshe te konsiderueshme,dhe jam kunder absolutisht!

    por nese behet fjale mardhenien petagog/student eshte pak me ndryshe,(gjithmone kur petagogu eshte i ri ne mosh),megjithse nuk eshte normale,prap tolerohet deri diku,

  17. #17
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    Ka shume raste te tilla ne fakt,(sidomos kohet e fundit)

    per raportin nxenes mesues jam absolutisht kunder,dhe anasjelltas sepse kane nje diferenc moshe te konsiderueshme,dhe jam kunder absolutisht!

    por nese behet fjale mardhenien petagog/student eshte pak me ndryshe,(gjithmone kur petagogu eshte i ri ne mosh),megjithse nuk eshte normale,prap tolerohet deri diku,
    na thuaj ndonje rast! - per mesues nuk kam degjuar se fundi, por per pedagog, kam degjuar se shumica jane vertet te semur nga ky fenomen!

  18. #18
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin

    Mu kujtua nje histori e nje mikut tim 22 vjecar atehere qe u dashurua me nxenesen e tij maturante.
    22 vjec mesuesi dhe 18 maturantja eshte nje distance moshe me se e pranueshme.....
    Dashuria nuk njeh moshe e profesion keshtuqe nuk ka asgje te keqe nese nje mesues dashuron nxenesen e tij.
    E keqja eshte kur mesuesi kalon ne mardhenie te tjera me nxeneset duke shfrytezuar postin

  19. #19
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    na thuaj ndonje rast! - per mesues nuk kam degjuar se fundi, por per pedagog, kam degjuar se shumica jane vertet te semur nga ky fenomen!
    Tani per sa i perket rasteve,mund te them se jane disa,me teper petagog-studente,ketu kam rastisur disa raste,

    madje si per dreq une kam qene ne nje rast te ngjashem,

    isha studente dhe kisha nje petagog 26 vjecar,nderkohe qe isha 22,me respektonte shume dhe nje dite te bukur me rrefeu se kishte rene ne dashuri me mua,kam mbetur e shokuar,sepse nuk linte hapsire te dyshoje,

    madje me vone u beme edhe koleg se bashku,sepse punova nje vite petagoge e jashtme aty,edhe ishte kulmi,

    nuk e gjykova asnjehere sepse ndodhe,ne momentin qe me respektonte nuk kisha se si ta gjykoja,

    di vetem qe meriton si njeri respektin maksimal,dhe nuk di cfare te them,sepse ne fillim mardhenia ime me te ishte shume e ashper

    kishim mos perputhje idesh,per sa i perket studimeve,dhe lendes qe me jepte,

    gjithsesi nuk e gjykova sepse sic e thash me respektonte,dhe sot jemi miq,pavarsisht se e kuptoi qe nuk ndjeja pervece miqesi per te!

    cfare te them,ndodhe edhe keshtu

  20. #20
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin

    Une ket gje e kam pare vetem ne filma ...por ndodhka dhe ne realitet "duke lexuar shkrimet me siper. "

    Per mendimin tim nuk eshte pune respekti ...bie mrena dhe nuk ke ēa ti bash ....Respekti mund te jete dhe nese

    ke raport te veēante me mesuesin apo mesuesen ...
    edhe un keshtu mendoj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Si te dashurohesh serisht me burrin tend...
    Nga erinda nė forum Life Style
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-05-2012, 10:02 AM