Gėnjeve apo tė Gėnjyen?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Receta Gatimi

  Sot ėshtė data 1 Prill, dita e gėnjeshtrave

  Sa vetė keni gėnjyer apo keni ngrėne gėnjeshtra? un i thash nja dy pa dėme

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Dhe une e thashe 1 por e kapen shpejt ... dhe e hengra 1 nga koleget ...

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Origjinat e dates 1 Prill mbi genjeshtrat nuk eshte e njohur dhe pse jane propozuar terori te ndryshme. Thuet se ka te beje me ardhjen e pranveres qe bie me 21 mars.
  Perpara adoptimit te kalendarit Gregorian ne 1582, shikohej si Viti i Ri i shume kulturave. Viti i ri festohej ne periudhen nga 25 maris deri me 1ŗ prille, qe me pas u spostua me 1 janar. Ne France eshte tradite te dhurohen pako bosh pa dhurata brenda.

 4. #4
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Une e bera pushim me dt.1 Prill!

  Boll kom rrejt gjith vitin! Duhet nje dite pushim!

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Une e bera pushim me dt.1 Prill!
  hahaha lol

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti
  Origjinat e dates 1 Prill mbi genjeshtrat nuk eshte e njohur dhe pse jane propozuar terori te ndryshme. Thuet se ka te beje me ardhjen e pranveres qe bie me 21 mars.
  Perpara adoptimit te kalendarit Gregorian ne 1582, shikohej si Viti i Ri i shume kulturave. Viti i ri festohej ne periudhen nga 25 maris deri me 1ŗ prille, qe me pas u spostua me 1 janar. Ne France eshte tradite te dhurohen pako bosh pa dhurata brenda.

  pyetja ishte nese ke genjyer apo jo ! dhe nuk kerkohej origjina . je pak jashte teme ! ( mos e mer per keq )

  une genjeva prinderit sepse nuk ma mbante ta genjeja vellane lol

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Une genjeva 3, nuk me genjeu njeri.

  Kjo dite eshte shume e bukur per mua se me kujton cfare genjeshtrash beja gjithmone kete dite ne femijeri.

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema_d
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  185
  Reputacioni
  0

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Harrova qe ishte 1 Prilli.

 9. #9
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla
  Une genjeva 3, nuk me genjeu njeri.  Te kan rrejt mi Kuklla! Po e ke ngrene si zonjat dhe nuk e ke kuptuar!

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  jo jo, daku, se nuk fola me njeri per gje se dje isha shumeeeeeeeeeeeeeeeee e zene me pune.

 11. #11
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  As genjeva e as me genjyen

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  O Zonjusha Kuklla!!!

  Me duket se ke harruar te tregosh, qe nje te mire sot e ke ngren......

  Mos genje tani, se iku 1 prilli, haha!

 13. #13
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Gėnjeve apo tė Gėnjyen?

  e hengra nje nga insomia, or ne dat 2 p rill

+ Pėrgjigju tek Diskutimi