Trajneri i Kombėtares shqiptare, Ari Han, ndodhet nė Kinė dhe fundjavėn qė kaloi ka parė nga afėr ndeshjen Bejing-Shandong, e vlefshme pėr javėn e dytė tė kampionatit kinez. Ai ėshtė parė nė tribunėn kryesore gjatė kėsaj ndeshjeje dhe nė fund ėshtė ndalur nga gazetarėt. Sipas lajmit tė albaniasoccer.com, ky ėshtė njė sinjal jo fort Ari Han, arrati drejt Kinės KOMBĖTARJA i mirė nga ana e trajnerit, pasi ai mund tė jetė edhe duke biseduar me ndonjė nga klubet kineze pėr t'i dhėnė lamtumirėn ende pa filluar mirė aventurės shqiptare. "Trajneri ndodhet nė Kinė bashkė me familjen e tij dhe do tė qėndrojė atje pėr disa ditė", kanė deklaruar pėrfaqėsues zyrtar tė Federatės Shqiptare...

Panorama Sport