Romela Begaj, kampione e Europes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Romela Begaj, kampione e Europes

  Receta Gatimi

  6 Prill 2008
  Nje paraqitje fantastike, ajo qe ka bere dje ne mbremje peshengritesja shqiptare, Romela Begaj, e cila arriti te merrte medaljen e arit ne Kampionatin Evropian te te rriturve, veprimtari qe po zhvillohet ne Linjano te Italise. Peshengritesja shqiptare, autore e nje performance te shkelqyer ne peshen 58 kilograme, sidomos ne stilin e shtytjes, ka arritur te ngreje plot 101 kilograme, si askush tjeter, duke merituar medaljen e arte. Madje, si te mos mjaftohej me kaq, Begaj vendosi dhe nje rekord te ri kombetar ne kete stil. Ky eshte nje sukses vertet i madh per sportisten, e cila me arritjen e saj ka bere te harrohet skandali i dopingut qe perfshiu Fetije Kasen, thuajse nje vit me pare.

  Kundershtarja e Romeles dihej. Polakja Marita Godfid kishte shume favore, sidomos ne peshen trupore, duke qene se ishte 290 grame me e lehte, cka ne fund e favorizonte ndjeshem. Ne fillim ishte stili i shkeputjes, disiplina ku Begaj eshte ne gjendje te jape vertet shume. Tre provat e saj jane dehese. Perfundimi, 101 kilograme te ngritura mbi supe dhe medalje ari. Konkurrentet e tjera jane larg. Ne disiplinen e dyte, ate te shtytjes, Romela mund te bente vertet me teper, por nuk arrin te ngreje me shume se 111 kilograme, duke u renditur e treta dhe duke merituar medaljen e bronzit. Ne fund, Romela Begaj merr argjendin ne dygaresh, duke qendruar pas shpines se rivales se saj, polakes Godfird, e cila edhe pse ne dygaresh ishte ne te njejten peshe sa edhe Romela, 212 kilograme, arriti te marre vendin e pare, pasi ishte me e lehte ne peshe, vetem 290 grame. Sidoqofte, perfaqesimi i saj ishte vertet per t'u admiruar dhe plotesohet ne nje fare menyre pergjysme profecia e presidentit te FSHP-se, Esat Ademi, i cili parashikoi medalje nga Romela Begaj dhe Erkand Qerimaj. Nese e para ia doli, tani syte jane drejtuar te gjithe te talenti shkodran.

  Romela arrin kualifikimin ne Olimpiade

  Rezultati fantastik i Romela Begajt ne Kampionatit Evropian te Peshengritjes qe po zhvillohet ne Linjano te Italise, ka bere te mundur qe peshengriteses sone t'i hapen dyert per ne Olimpiaden e Pekinit. Edhe pse ajo ishte nje nder favoritet per t'u bashkuar me grupin qe do te udhetoje ne vere drejt Kines, medaljet e djeshme kane bere te mundur qe ajo te "saldoje" perfundimisht bileten olimpike.
  Burimi: Jeton Selimi, Koha Jone

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Romela Begaj, kampione e Europes

  O Kuklla. nga eshte kjo me origjine?

  Kemi ndonje informacion me shume per kete, apo ndonje foto?

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Romela Begaj, kampione e Europes

  Eshte shkodrane. 22 VJECARE.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Romela Begaj, kampione e Europes


 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Romela Begaj, kampione e Europes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shqiptarja Romela Begaj, kampione e Evropės ne peshengritje
  Nga ReniX nė forum Sportet nėpėr botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 12:15 PM
 2. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 05-01-2010, 05:24 PM
 3. Bush e Schwarzenegger kampionė tė shprehjeve konfuze
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 07:41 PM
 4. Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 29-05-2009, 09:17 AM
 5. Tirana shpallet kampione e Superliges
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 08:53 AM