1 dite per Ubuntu 8.04 Hardy Heron - Linux


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  1 dite per Ubuntu 8.04 Hardy Heron - Linux

  Receta Gatimi

  Eshte qarte qe Ubuntu eshte shperndarja me e perdorur e perdoruese Linux. Versionet qe paraprijne jane teper te shpejta dhe shume te sigurta.

  Pas dy ditesh, fjalen e ka Ubuntu 8.04, versioni me i ri i kesaj pakete. Emri ne kode eshte Hardy Heron dhe versionet test jane te disponueshme nga siti : http://www.ubuntu.com

  Ja disa imazhe CD te ketij sistemi operativ te ndare sipas shperndarjeve:
  http://releases.ubuntu.com/releases/8.04 (Ubuntu)
  http://releases.ubuntu.com/releases/edubuntu/8.04 (Edubuntu add-on)
  http://releases.ubuntu.com/releases/kubuntu/8.04 (Kubuntu)
  http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu-kde4/releases/8.04/rc (Kubuntu with KDE4)
  http://cdimage.ubuntu.com/jeos/releases/8.04/rc (Ubuntu JeOS)
  http://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/releases/8.04/rc (Xubuntu)
  http://cdimage.ubuntu.com/ubuntustudio/releases/8.04/rc (UbuntuStudio)
  http://cdimage.ubuntu.com/mythbuntu/releases/8.04/rc (Mythbuntu)

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: 1 dite per Ubuntu 8.04 Hardy Heron - Linux

  Ngeli nje dite tashme per leshimin e Ubuntu 8.04

  Ja dhe Historia e emrave qe Ubuntu ka mbajt mbi supe:

  1. Ubuntu 6.06 (Dapper Drake)
  2. Ubuntu 6.10 (Edgy Eft)
  3. Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn)
  4. Ubuntu 7.10 (Gutsy Gibbon)
  5. Ubuntu 8.04 (Hardy Heron) [per: Prill 2008 ]

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ubuntu Linux 12.04
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 09:25 PM
 2. Ubuntu Linux pėr kompjuterė tablet
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2011, 10:00 AM
 3. Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 24-02-2010, 11:58 PM
 4. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 09:05 AM
 5. Te rejat mbi versionet e Ubuntu - Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2009, 06:17 PM