Instalimi i Linux - Pyetje


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1

  Instalimi i Linux - Pyetje

  Receta Gatimi

  kisha pas Deshir ndishm !!

  kshtu pse ne PC time nuk mund ta instaloj LINUX_in
  dmth i kom 6 verzione et LINUX_it mirpo nuk mund ti instaloj PSE>???
  nese mundet dikush Ndihm!!!
  tung me te MIRA

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: LINUX

  mund te shkruani ndonje informacion me teper mbi kompiterin tuaj dhe 6 versionet qe keni provuar?

  Pasi linux do kerkesa minimum qe te instalohet ne nje kompiuter.

  pershembull:
  300 MHz x86 processor - Shpejtesi Procesori
  64 MB system memory - Memorie RAM
  4 GB Hapesire ne harddisk)
  VGA graphics card me 640x480 resolution
  CD-ROM drive ose network card

  besoj se keto karakteristika i ka kompiuteri juaj.

  Shikoni kete material te pregatitur hap-pas hapi nen hapesiren e Linux/UNIX

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Instalimi i Joomla
  Nga labyss nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-12-2012, 02:17 PM
 2. Instalimi i Antivirusit
  Nga fabiola nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-03-2011, 06:29 PM
 3. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-07-2009, 12:26 PM
 4. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 09:05 AM
 5. Video - Instalimi i Linux Ubuntu nė Shqip (filmim)
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 09:52 AM