27 Motive per te Pedorur LINUX


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Post 27 Motive per te Pedorur LINUX

  Receta Gatimi

  1. Nuk duhet te pagoni 400 Euro per te patur Windows origjinal
  2. Linux flet gjuhen tende, dmth dhe Shqip
  3. Harro virusat, do te ngelet vetem nje kujtim i keq
  4. Nuk duhet te gjesh krake e seriale per programet, sepse i ke programet falas
  5. Me linux ke shume programe te instaluara qe ne fillim, me Windows?
  6. Muzika juaj me lexues te shkelqyer
  7. MSN AIM ICQ ne nje program te vetem (renix per Lirenti.com)
  8. Do nje program te ri?. Ta gjen Linux
  9. Qindra lojra falas (renix per Lirenti.com)
  10. Azhornon sistemin vetem me nje klik
  11. Liri, Linux eshte nje sistem i lire dhe me license GPL
  12. Nqs nuk mund te besh pa nje program te Windows, ke Wine
  13. Windows vonohet me kohen, Linux jo
  14. Ekrani blu? Harrojeni
  15. Hard disku, harrojeni defrementimin , ne linux nuk duhet
  16. I lodhur nga risnisjet e sistemit, ne Linux nuk nevojiten.
  17. Desktop 3D, Linux e perdor prej kohesh (renix per Lirenti.com)
  18. Zgjidh desktopin qe do, dilni nga monotonia windows
  19. Shume dritare? Perdor hapesirat e punes
  20. Merrni ndihme falas, nepermjet komuniteteve Linux
  21. Dergo nje difekt, do te degjohet shpejt dhe riparohet
  22. Kompituer i vjeter? Me linux funksionon(renix per Lirenti.com)
  23. Si eshte koha? Me Linux informohesh gjithemon
  24. Nqs perdor nje program te lire, ke nje kursim dyfish
  25. Linux nuk demton ambjentin
  26. Linux mbron kompiuterin tuaj
  27. Pa antivirus Linux eshte me i shpejt.

  (renix per Lirenti.com)

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: 27 Motive per te Pedorur LINUX

  Mbase ndonjerit i interesojne gjerat qe nuk duhet te kaloj ne Linux. Ja ku i keni, ato jane vetem 4.

  Eshte nje "proprietary software" qe ju smund te jetoni dot pa te
  Jeni nje hardcore pc-game
  Punoni ne nje industri shtypje librash
  Hardware-i juaj nuk suportohet akoma

 3. #3

  Re: 27 Motive per te Pedorur LINUX

  a mund te me ndihmoj ndokush te me jap udhezime ne shqip si mund te instaloj linux dhe cilin linux te zbres?
  faleminderit

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: 27 Motive per te Pedorur LINUX

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga eljon
  a mund te me ndihmoj ndokush te me jap udhezime ne shqip si mund te instaloj linux dhe cilin linux te zbres?
  faleminderit
  Nqs i shkon ne hapesiren e Udhezimeve dhe tutorialeve per linux ne kete site ke disa udhezime te detajuara si te instaloni Linux!

  nqs keni akoma probleme mos hezitoni te na kontaktoni!

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e olindo
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  london
  Postime
  27
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  dua te pyes per dicka.kam instaluar windows xp pro dhe kisha instaluar linux ubuntu.nuk e kuptoj se pse nuk mundesha te beja upgrade (jo format) te windowsit pasi vendosja cd orgjinale.ajo kryhej por prishej partitioni i ubuntu-s...ka ndonje menyre qe te mosd prishet partitioni i linuxit pas upgrade(permiresimit) te4 windowsit?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ubuntu Linux 12.04
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 09:25 PM
 2. Shkarko Patterns me motive Dimri
  Nga iWeb nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-12-2011, 12:55 AM
 3. si tja bej per te shkarkuar linux?
  Nga aurel nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-11-2008, 09:18 PM
 4. motive per gjinine e kompjuterave
  Nga ingal nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2008, 01:41 PM