UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files

  Receta Gatimi

  Nga 160 dosje dedikuar objekteve fluturues, sot jane publikur 8 prej tyre.

  LONDRA (Britani e Madhe) - Per vite e gjithė bota ka debatuar mbi ekzistencėn e ufove, mbi ekzistencėn e X-file te mbajtura sekrete. Arkiva qe mbaheshin dhe sekret nga shėrbimet sekrete internacionale. Kush do e mendonte se nje dite kėto sekrete do te ishin ne rrjet si nje arkiv normal. Ajo qe ndodhi ne Britanine e Madhe ku nga siti zyrtar (http://www.nationalarchives.gov.uk/ufos) dokumente te ndryshme te ministrisė se mbrojtjes qe kane si teme kryesore "objektet fluturues jo te identifikuar".

  DOKUMENTET - Tani per tani jane publikuar vetėm tete dokumente te X-file, relative te viteve midis 1978 dhe 1987, por faqja siguron qe ne kater vitet e ardhshme do te jene te gjitha arkivet, te 160-ta. Sipas kėtij vendimi te fundi per hapjen e dokumenteve ka qene shoqeria "Freedom of information Act" qe lufton kundėr zerave false mbi informacionet e rreme. Edhe qeveria britanike vitet e fundit eshte akuzuar per informacione te shumta ne dispozicionin e saj, mbi alienet dhe gjera te tjera te mbajtura sekrete.

  SHERBIMI SEKRET - Ne 60 vitet e fundit sherbimi sekret britanik ka shqyrtuar mbi 11.000 raste te "objekteve jo identifikues": keto raste kane i jane kaluar ministrisė mbrojtjes qe i identifikoi si jashtėtokesor. Keta te fundit mendonin se mbrapa ketyre objekteve fluturuese qendronte Bashkimi Sovjetik apo shtete te tjere armiq.

  TREGIMI- Sigurisht qe nuk mungojnė rrefimet nga persona qe i kane pare dhe qe tregojne takim me jashte tokėsoret: Rasti i vitit 1983 i kataloguar mbi siglen «Defe 24/1925», ne te cilen nje shtatedhjete vjeēar peshkatar anglez, deklaron qe ka biseduar me jashtėtokėsoret ne ngjyre te gjelber, te cilet kishin zbritur nga nje anije misterioze. Gjithmone ne te njejtin dokument shkruhet qe nje qytetar ne vitin 1985 kishte pare te tjera objekte ne lumin Mersey, ne veri te Anglise, ku dhe i njejti person deklaron qe ka folur me alienin e quajtur Algar.

  DESHMITE - Mbi te gjitha, deshmite nuk mungojnė duke nisur nga aviatorėt e Raf (Royal Air Force), pilota civile dhe kontrolloret e fluturimit. Edhe nje pilot i nje aeroplani civil deklaron ne nje leter me 5 shtator te viti 1986 qe ka pare nje objekt fluturues qe kaloi pak milje aeroplanit qe po pilotonte, dhe pse mendohej per nje meteor apo nje raket. Por ai thekson: "nqs do ishte nje raket apo meteor une dhe ekuipazhi im nuk do te frikėsoheshim aq shume..."

  ASNJE PROVE - Ne fund te fundit asnje prove nuk ekziston qe keta objekte jane afruar realisht. Guardian Nick Pope nje ish punėtor ne ministrine e mbrojtjes britanike qe merrej me dojset e Ufos thekson: «Nuk eshte gjetur asnje prove reale mbi kete ēeshtje»


  Per Lirenti.com Maj 2008 (c) ReniX
  Materiali i marre nga siti i mesiperm.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files

  Duke konsultuar dokumentet e shkarkuara nga siti shfaqen dukshėm mesazhet e lėna ne ēastet kur kėta objekte janė vene re.

  Po ju ilustroj dy foto te shkėputura nga kėto arkiva ku flitet qarte pėr pėrshkrimin e objektit te pa identifikuar: 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files


 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files

  Flm Reni.

  Eshte nje fenomen qe do te jete shume i shpeshte ne ditet tona.
  Personalisht besoj se ekzistojne qenie te tilla, por me nje forme jo njerezore.
  Besoj se jane qenie frymore me nje strategji shume shume te zgjuar, dhe se kane nje qellim te caktuar persa i perket planetit tone, dhe me konkretisht banuesve te ketij planeti, ne njerezve.

  Do te ishte mire, ngaqe kam degjuar shpesh qe ju jane shfaqur mjaft njerezve, te cilet kishin eksperienca te ndryshme ne lidhje me UFOT, nese dikujt i ndodhin gjera te tilla, te mos jene miqesore, ose me sakte te mos u japin rendesi dhe te mos pranojne ftesa nga keto krijesa te panjohura, dhe sa me pak kontakt aq me mire.

  Shume persona qe kane pasur kontakt, kane pesuar nje shok te madh, depresione dhe probleme psikologjike qe kane lene shenja mjaft serioze, dhe veshtire e kane marre veten.

  Me kalimin e kohes ata qe jane te zgjuar do kuptoje se perse behet fjale dhe do te duket hapur qellimi i tyre.

  Zoti na ruajte te gjitheve nga ngjarjet e diteve te fundit.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files

  Fakti qe te gjithė dėshmitaret qe kane deklaruar, njė takim me UFO-t , kane kaluar ne depresion janė vetėvrare apo janė zhdukur ne mėnyre misterioze le vėrtet pėr te dėshiruar. Uroj qe shėrbimet sekrete te shteteve te mos kenė dore mbi kėto ngjarje dhe pse dyshime dhe zėra ka pasur gjithmonė.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Flashi
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  51
  Reputacioni
  0

  Re: UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files

  Edhe une personalisht besoj qė egzistojnė,dhe janė mė tė aftė se ne.Ka edhe videoinqizime -fakte

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e thanas
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  17
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  eshte e vertete qe ekzistojne se dhe jeta ne toke nga jashtetokesoret eshte formuar

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  po kushe e di se ekzistoine vertete ? apo i coine vete qeverite e medha dhe populli nuke ti gje

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kim Dotcom publikon imazhe te webfaqes Mega (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-12-2012, 05:59 PM
 2. Google publikon syzet high-tech (Video)
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-04-2012, 10:52 PM
 3. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-07-2010, 12:41 PM
 4. Hacker ne sitin eBay (informacionet ne rrezik)!
  Nga daku323 nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-02-2009, 04:52 PM
 5. Londra, "kryeqyteti i ri" i botės
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-12-2007, 06:04 PM