Njeriu Fluturues - Fusion Man


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Njeriu Fluturues - Fusion Man

  Receta Gatimi

  Ai quhet Yves Rossy dhe eshte nje pilot i ushtrise zvicerane. I njohur me nofkėn si "Fusion Man". Ne kėto imazhe do te tregohen fluturimet demonstrative te bere mbi alpet me njė mjet qe shfrytėzon erėn dhe 4 motorė te vegjėl.

  Imazhet:
 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Njeriu Fluturues - Fusion Man

  Ja dhe nje video

  [ame="http://video.yahoo.com/watch/2671490/7823371"]Flight of Fusion Man on Yahoo! Video[/video]

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Njeriu Fluturues - Fusion Man

  Interesante.

  Vetem qe ne se provojme dot

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Re: Njeriu Fluturues - Fusion Man

  Gje e bukur te fluturosh po aq e veshtire ta provosh.


  Ngelet vec nje enderr.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Njeriu Fluturues - Fusion Man

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Peniel
  Gje e bukur te fluturosh po aq e veshtire ta provosh.


  Ngelet vec nje enderr.
  Nje enderr te fluturosh "PA" keto aparatura, te jesh i apasionuar, pse te kesh ca $$$$ dhe i merr borxh dy pale krahe si keto siper lol

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Flashi
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  51
  Reputacioni
  0

  Re: Njeriu Fluturues - Fusion Man

  me rendesi dikush me fluturue ,klm

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Premierė botėrore nė Zvicėr: Njeriu raketė

  Ish-piloti ushtarak Yves Rossy ka flutuar me raketėn e tij pėr pesė minuta mbi alpet zvicerane duke prezentuar atė para njė numri tė madh gazetarėsh.

  Njeriu raketė i cili e quan veten “FusionMan” kėrceu nga aeroplani i vogėl nga njė lartėsi prej 2500 metra. Disa sekunda me vonė hapi krahėt dhe shpejtoi raketėn. Katėr motorėt e instaluar nė krahėt i dhanė fuqi pėr tė arritur shpejtėsi deri nė 200 km nė orė.

  Disa herė u ngjit lartė nė 2000 metra duke bėrė edhe disa eksperimente deri kur ai pas disa minutave sigurtė hodhi krahėt dhe u lėshua me parashut.

  Pas disa minutave ai dhe krahėt e tij tė sigurtė aterruan nė pistėn e aeroportit Bex.

  Ishte 24. qėrshori 2004 kur Rossy prezentoi verzionin e tij pėr katėr minuta dhe qė atėherė ai nuk ndalet kontaktuar nga gazetarė tė shumtė. Gjithashtu ėshtė kontaktuar edhe nga ushtarakė tė cilit treguan interes pėr zbulimin e tij.

  “Ėshtė shumė lehtė dhe pa ndonjė forcė tė nevojshme” tha ai. “Pėr mua fluturimi ėshtė njė lojė fėmijėsh.”- tha Rossy.

  Para njė viti ai kishte thėnė: “Nėse rilind edhe njė herė atėherė vetėm si zog”. Tė mėrkurėn ai pėrjetoi edhe pse pėr disa ēaste iluzionin e tij.

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e burimi_zh
  Anėtarėsimi
  Oct 2007
  Postime
  62
  Reputacioni
  12
  e paska dasht kur ka qel i vogel supermenin e i ka met marak per me provue hahahaaaaa

 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e LEDJON
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Talking

  sa mire te fluturonim te gjithe atehere do ishe nje mrekulli .do benim ndeshje me supermeninhhahahahahah

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Un nuk do e provoja kurr hehehehehe

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shkarko VMware Workstation 9.0 + VMware Fusion 5 per Mac me licens
  Nga vaaldr1n nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2012, 06:18 PM
 2. Disku fluturues mbi Himalaje (VIDEO)
  Nga Arjol nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-04-2012, 04:35 PM
 3. Ford Fusion shpallet automjeti i vitit
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2009, 11:01 PM
 4. Peshku fluturues ne gjirin e Meksikes
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-11-2007, 03:44 PM
 5. Njeriu-Dru
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-11-2007, 01:06 PM