Kampionati europian 2008


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Kampionati europian 2008

  Receta Gatimi

  Kampionati europian 2008 do te zhvillohet sivjet ne dy shtete, Austri dhe Zvicer nga 7-29 Qershor
  grupi A
  PORTUGALI, REP. CEKE, SVICER, TURQI

  GRUPI B
  AUSTRI, KROACI, GJERMANI, POLONI

  GRUPI C
  FRANCE, ITALI, HOLLANDE ,ROMANI

  GRUPI D
  GREQI, RUSI, SPANJE, SUEDI

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Kampionati europian 2008

  E SHTUNE 7 QERSHOR
  18:00 ZVICER-CEKI PORTUGALI-TURQI

  E DJELE 8 QERSHOR
  18: 00 AUSTRI- KROACI GJERMANI-POLONI

  e hene 9
  ROMANI- FRANCE HOLLANDE -ITALI

  E Marte 10
  SPANJE-RUSI GREQI-SUEDI

  e merkure 11

  CEKI-PORTUGALI ZVICER-TURQI

  E ENJTE 12
  KROACI-GJERMANI AUSTRI-POLONI

  E PREMTE 13
  ITALI -RUMANI HOLLANDE -FRANCE

  E SHTUNE 14

  SUEDI-SPAGNE GREQI- SPAGNE

  E DJELE 15
  ZVICER-PORTUGALI TURQI-CEKI

  E HENE 16
  POLONI-KROACI AUSTRI-GJERMANI

  E MARTE 17

  HOLLANDE-RUMANI FRANCE-ITALI

  E MERKURE 18

  GREQI-SPANJE RUSI-SUEDI

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Kampionati europian 2008

  Itali 0 - Holland 1 (min e 26- [highlight=#FF0000:2kfm3l7m]live[/highlight:2kfm3l7m])


  Itali 0 - Holland 2 (min e 30 - [highlight=#FF0000:2kfm3l7m]live[/highlight:2kfm3l7m])

 4. #4

  Re: Kampionati europian 2008

  Kampionat interesant. Po kush do me ndihmoje per ndeshjet e neserme GREQI-SPANJE RUSI-SUEDI
  se dua te ve nje lloto

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Kampionati europian 2008

  Do fitoje Spanja, kurse e dyta barazim

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Kampionati europian 2008

  Italia dhe Hollanda Kualifikohen....

  Fiton Spanja dhe Rusia

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Kampionati europian 2008

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mikela
  Kampionat interesant. Po kush do me ndihmoje per ndeshjet e neserme GREQI-SPANJE RUSI-SUEDI
  se dua te ve nje lloto
  te kesh degjuar ēfare thash do kishe fituar

  sot u luajten: Grecia 1 - 2 Spagna dhe Russia 2 - 0 Svezia

  Kualifikimet per ēerekfinalen:

  19 Qesh, 20:45 QF1 Portogali - Gjermani (ne stadiumin e) St. Jakob-Park, Basel
  20 Qesh, 20:45 QF2 Kroazi - Turqi (ne ne stadiumin e) Ernst Happel Stadion, Vienna
  21 Qesh, 20:45 QF3 Hollan - Rusi (ne ne stadiumin e) St. Jakob-Park, Basel
  22 Qesh, 20:45 QF4 Spanje - Itali (ne ne stadiumin e) Ernst Happel Stadion, Vienna

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Tė gjithė me syte nga Vjena

  Pas tri javėsh, 30 ndeshjesh, kthime shokuese, emocione, lot, gėzim dhe futboll tė bukur, sonte nė Vjenė do tė bie perdja e Kampionatit Evropian, Euro 2008.  Kampionati Evropian ėshtė vetėm njė lojė para pėrfundimit tė tij, ndėrsa nderin pėr ta luajtur takimin e fundit e kanė dy skuadrat tė cilat dhanė mė shumė nė kėtė turne, ajo e Spanjės dhe ajo e Gjermanisė.

  La Furia Roja nuk ka pasur suksese nė ndeshjet e mėdha qė nga viti i largėt, 1964, dhe spanjollėt me zemėr e kanė pritur kėtė moment tė sigurimit tė njė vendi nė finalen e njė turneu tė madh, siē ėshtė Kampionati Evropian, mirėpo ata nuk dėshirojnė tė ndalen kėtu, por dėshirojnė qė trofeun ta ēojnė nė Spanjė.

  Tė zgjedhurit e Luis Aragones erdhėn deri nė finale duke i fituar bindshėm tė gjitha ndeshjet, pėrveē pengesės qė i bėrė kampioni i botės, Italia nė ēerekfinale, tė cilėn arritėn ta fitojnė pas ekzekutimit tė penalltive.

  Gjermanėt janė mjeshtėr tė ndeshjeve tė mėdha. Pavarėsisht nga pėrbėrja e ekipit, janė tė rralla ato kampionate ku Gjermania nuk ka qenė njėra nga pretendetet kryesore pėr ta fituar titullin.

  Pancerėt e kanė fituar tri herė Kampionatin Evropian, nė vitin 1972, 1980 dhe 1996, ndėrsa sonte e kanė mundėsinė qė ta ngrenė trofeun pėr tė katėrtėn herė.

  Gjermania arriti nė finale me njė lojė jo aq bindėse, duke pėsuar nga kroatėt nė fazėn e grupeve. Mirėpo fuqinė e tyre tė zgjedhurit e Joachim Low e treguan nė fazėn e dytė tė turneut.

  Bazuar nė fuqinė e dy skuadrave finaliste, ekspertėt i japin pėrparėsi dhe e favorizojnė Spanjėn pėr ta fituar finalen, duke u bazuar nė lojėrat tė cilat i tregoi kjo skuadėr dhe duke u bazuar nė fondin madh tė lojtarėve kualitativė.

  Luis Aragones pėr ndeshjen finale nuk do tė mund tė llogarisė nė sulmuesin mė tė mirė, David Villa, derisa vendin e tij pritet ta zė Fabregas, i cili tregoi njė lojė tė shkėlqyer kundėr Rusisė.

  Joachim Low, nga ana tjetėr, ka njė frustracion tė madh pėr shkak tė mungesės sė mundshme tė kapitenit dhe lojtarit mė tė mirė gjerman, Michael Ballack, i cili pėr shkak tė lėndimit ėshtė larguar nga stėrvitjet tė premten. Vetėm para takimit do tė kuptohet nėse mesfushori i Chelseat do tė jetė nė gjendje tė luajė nė finale.

  Sido qė tė jetė, sonte tė gjitha shikimet do tė jenė tė orientuara kah Viena, ethet e futbollit e pėrjetojnė kulmin e tyre, derisa sonte do tė promovohet kampioni i ri i Evropės. Cili do tė jetė Spanja ose Gjermania, mbetet tė shihet.

  [align=right:1mxtt8sh]Gazeta Telegrafi[/align:1mxtt8sh]

 9. #9
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13

  Spanja Kampione Europes 2008  Spanja ka fituar finalen kunder Gjermanis me rezultatin 1 me 0 (gol te Torres ne min e 33' )

  Spanja Kampione Europes 2008


 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Kampionati europian 2008

  Hallall Spanja.......

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Kampionati europian 2008

  Dhe per mendimin tim Spanja ka luajt me mire....
  Urime Spanjes per fitoren...  me shpresen qe nje dite, ate kup ta ngrej kombetarja shqiptare!

 12. #12
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Re: Kampionati europian 2008

  bravo spanja

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Kampionati europian 2008

  un nuk isha tifoz me asnjeren sepse jam tifoz i italise por kete finale Spanja e meritonte dhe kom bertit me gjith shpirt kur e ka bo golin Torres.
  jo se ishte finalja por kjo ka qen ndeshja me bukur e gjith kampionatit.

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Kampionati europian 2008

  Nga finalja

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e monellina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ...ne imagjinaten tende...
  Postime
  102
  Reputacioni
  0

  Re: Kampionati europian 2008

  Kampionat i bukur dhe interesant ky kte vit.

  i kam luajtur ne skedina te gjitha ndeshjet dhe vetem nje nuk kam kapur ate gjermani-portugali. e kisha vene 1-2, po nejse kam fituar sa per nje gjys viti shpenzime

  per finalen me erdhi keq qe nuk doli rezultat me i thelle,sepse spanja humbi tere ato raste te pastra,por rendesi ka qe fitoi

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kampionati Anglez 2008-2009
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 20-09-2009, 10:25 AM
 2. Kampionati Spanjoll 2008-2009
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 20-09-2009, 10:21 AM
 3. Kampionati Italian 2008-2009
  Nga ReniX nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 20-09-2009, 10:20 AM
 4. Kampionati Gjerman 2008-2009
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 12:50 PM
 5. Fituesit e kampionatit Europian & Kampionati Boteror Fit
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2007, 04:44 PM