PHP - Fjalekalim Kazual, Random Password


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  PHP - Fjalekalim Kazual, Random Password

  Receta Gatimi

  Kodi ne PHP per krijimin e nje fjalėkalim kazual. te gjitha shkronjat e alfabetit dhe numat, perveē shkronjės "l" dhe numrit "1"

  Kodi:
  <?php
  
  /** * Shkronja "l" dhe numri "1" jane hequr se ngaterrohen me njera tjetren */
  
  function FjalekalimKazual() {
  
    $chars = “abcdefghijkmnopqrstuvwxyz023456789?;  srand((double)microtime()*1000000);  $i = 0;  $pass = ” ;
  
    while ($i <= 7) {    $num = rand() % 33;    $tmp = substr($chars, $num, 1);    $pass = $pass . $tmp;    $i++;  }
  
    return $pass;
  
  }
  
  // Perdor kete kode ku doni te shfaqet: $password = FjalekalimKazual();echo “Fjalekalimi Juaj eshte: $password”;
  
  ?>

 2. #2
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  flm, sa here ngaterrohem me shkronjen l dhe numrin 1, duken njesoj ne Courier New l 1

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Rregullat per nje Fjalekalim (password) te pathyeshem!
  Nga ReniX nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 22-02-2013, 09:14 PM
 2. Si te hap kompjuterin pa password ne qofte se ai ka password dhe une nuk e di
  Nga David072010 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-01-2011, 06:13 PM
 3. Siguro Webin Nga random Attackers
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-05-2009, 10:25 PM
 4. Siguro Webin Nga random Attackers
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 09:33 PM
 5. PERL : Gjenerues Random
  Nga forge405 nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-01-2007, 02:38 PM