Ai thotė diēka, ajo mendon diēka tjetėr


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Ai thotė diēka, ajo mendon diēka tjetėr

  Receta Gatimi

  Tė panumėrta janė rastet, kur gjatė komunikimit mes meshkujve e femrave, fjalėt keqinterpretohen nga tė dyja anėt. Ėshtė e paqėndrueshme bindja se vetėm femrat gėnjejnė...  ...Gėnjejnė edhe meshkujt. Te tė dyja palėt shpesh ndodh qė tė shpejtojnė tė sjellin pėrfundime tė ndryshme duke filluar edhe imagjinatėn e tyre, pas pėrgjigjeve tė partnerit, e qė nė tė vėrtet s'ka tė bėjė me realitetin fare.

  Kėshilltarja pėr ēėshtje seksuale e revistės mė tė lexuar britanike, "The Sun", Sarah Hedley, duke dashur qė t'i zhvesh dhe komentoj vetėm mendimet e meshkujve, pėr t'i bėrė mė tė lehtė femrės qė ta kuptoj botėn e tij, thotė: "Meshkujt janė sikurse njė sapun i lagur, sa mė tepėr qė pėrpiqeni ta shtrėngoni, aq mė shumė rrėshqet nga dora. Nė ato ēaste ai ndjen se i zihet fryma dhe e humb lirinė e tij, hapėsirėn dhe automatikisht fillon tė ikė." Kėtė, sipas Sarah Hedley, mė sė miri mund ta kuptoni nėse i analizoni thėniet e meshkujve gjatė bisedave me ata.

  Nė tė shumtėn e rasteve meshkujt nė komunikimet e tyre me femrat, njė gjė e thonė e njė gjė tjetėr nė realitet e mendojnė. Pėr tė qenė e suksesshme nė pushtimin dhe mbajtjen e mashkullit qė e doni, analizoni me kujdes fjalėt qė i thotė duke mos i lejuar nė anėn tjetėr imagjinatės tuaj qė tė krijoj fotografi joreale nė kokė.

  Kur mashkulli thotė se nuk ka kohė tė mjaftueshme dhe se vėrtet ėshtė i zėnė me punė, atėherė nė raste tė shpeshta ai mendon, "Nėse paraqitem se jam i zėnė me punė, do tė fitoj pak hapėsirė dhe ajo do tė pėrpiqet qė diku tjetėr tė kėrkoj argėtim".

  Nėse mashkulli ju thotė: “Do tė telefonoj mė vonė”, mos e lini me kaq. Nėse mė vonė nuk ju ka thirrur, provoni ju ta thirrni. Nė ēastin kur duhet ta telefonojnė njė vajzė, meshkujt hasin nė shumė pengesa psikike. Kėtė nuk duhet ta merrni seriozisht ngaqė aftėsia e koncentrimit te meshkujt ėshtė e kufizuar pėr kėto gjėra. Nėse gjithsesi dėshironi t'ju lajmėrohet, duhet tė pėrpiqeni t'i leni diēka nė kujtesė tė tij, qė vazhdimisht do ta pėrkujtoj nė ju.

  Nėse dėgjoni qė njė mashkull ju thotė: "Mė duhet pak hapėsirė", atėherė me seriozitet duhet ta kuptoni kėtė theksim tė tij. Nė tė vėrtet me atė thėnie ai dėshiron qė nė mėnyrė pak mė njerėzore t'ju thotė: "Pse nuk zhdukesh diku larg syve tė mi sė paku pėr njė kohė". Sarah thotė se meshkujve nė tė vėrtet nuk ju duhet hapėsira, ngaqė kur ata e fitojnė atė hapėsirė tė kėrkuar, nuk dinė dhe nuk kanė me ēfarė ta mbushin. Kudo nė atė hapėsirė tė tyre mund tė shohėsh birra, kuti picash, konserva etj… Pėr kėtė, ėshtė mirė qė kur tė dėgjoni diēka tė tillė, tė zhdukeni pak me njė krenari, dhe t'i leni hapėsirė qė ai tė kuptoj se ka gabuar rėndė. Nė shumė raste, sapo tė kuptoj kėtė, ai do tė vrapoj t'ju gjej.

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Eshte e sigurt kjo!...qe secila pale...tjeter thote e tjeter mendon me vehte!...

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  eshte nje shprehje qe mendoj se eshte celsi i nje mardhenie te mire" Mashkullin duaje pak dhe perpiqu ta kuptosh shume....kurse femren duaje shum dhe mos u perpiq fare ta kuptosh "

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Diēka apo asgjė ... ?
  Nga vaaldr1n nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-02-2012, 01:30 PM
 2. A mund tė pyesim pėr diēka qė s’ka pėrgjigje?
  Nga Erinaa nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-07-2011, 03:17 PM
 3. Kur dicka quhet e drejte dhe kur e padrejte?
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2011, 09:17 PM
 4. Nje urim per festat me nje dicka te vecant
  Nga briken nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-01-2009, 09:24 AM
 5. Dicka per Redon Makashin dhe lidhjen e tij
  Nga kuklla nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-07-2008, 09:02 AM