1- Merrni pjesė nė forum
Forumi ėshtė njė nga vendet ku mund tė diskutoni, mėsoni apo dhe tė ndihmoni anėtarėt e tjerė qė kanė nevoje mbi probleme nga fusha tė ndryshme. Qė tė shkruani ėshtė e nevojshme tė Identifikoheni ose Rregjistroheni nqs nuk keni njė emer tė rregjistruar.


2- Ndani idet e tua me Lirenti.com
Shumė hapėsira janė krijuar me idet e dėrguara nga anėtarėt tanė. Ato jane njė burim i vlyer pėr ne. Na shkruani ēfarė mendoni! Ēfarėdo tė na dėrgoni asgje nuk do tė pėrfundoje ne vesh tė shurdhėrt.


3- Dhuroni lekė pėr Projektin Lirenti.com
Tė gjitha shėrbimet qe ofrojme janė falas pėr te gjithe anėtaret e rregjistruar, falas pėr tu parė dhe falas pėr ti pėrdorur. Dhurimi pėr kėtė projekt do tė sjellė sa me shume material dhe shėrbime tė reja. Dhurimi mund te bėhet nga paypal ne menyre sa me te sigurt ne hapesiren e dedikuar.


4- Krijoni diskutime interesante
Diskutimet jane zemra e ketij bordi. Qofte ato me tematik shkence, shoqerore apo dashurie. Krijoni sa me shume diskutime ku anetaret e tjere te kene argumete per te biseduar mbi ēeshtjen/et. Dergoni tutoriale te ndryshme qe keni krijuar, mbase per ju kane perfunduar ne nje cep te skedareve por per shume anetare jane udhezime mjaft te duhura.


5- Pėrhapni fjalėn tek shokėt apo miqtė tuaj.
Mund te dergoni linkun http://www.lirenti.com miqve tuaj. Ne kohet e sotme eshte akoma me e lehte te perhapni fjalen nepermjet mesazherit Windows Live Messenger, Yahoo messenger, email-eve, chat-eve etj etj. Gjithēka mund te behet vetem me nje fjale goje. Le ta vazhdojme kete ritem!


6- Dėrgoni foto nė Galerin Fotografike
Mund te dergoni foto nen hapesiren e fotografive. Foto nga pushimet tuaja te fundit, foto nga vizita juaj ne nje qytet te bukur apo dhe foto nga kengetaret tuaj te preferuar dhe me gjere.


7- Luani nė Hapėsirėn e Lojrave
Salla e lojrave permban nje shumllojshmeri lojrash qe mund te luhen pa qene nevoja te instalohen ne kompjuterin tuaj. Luani lojra duke qendrur gjithmon ne vendet e para te klasifikimt Lojtaret Kampion!


8- Dėrgoni problemet qė keni!
Nje kontribut i rendesishem eshte per ne eshte dhe problemet qe hasni ne kete bord. Udhezimet qe keni nevoj per te shfrytezuar ne maksimim te gjitha funksionet e tij.


9- Merrni pjesė si zhvillues i bordit
Te mirepritur jane dhe ata qe kane njohuri baze per php, html e css. Per Aplikimin si zhvillues kodi mund te ndiqni kete lidhje!


10- Bėhuni pjesė e stafit
Dhe nqs ju nuk jeni nje programues mund te beheni fare mire pjese e ketij stafi. Perdorimi kerkon njohuri per gjerat baze te internetit dhe shume pasion. Per Aplikimin per staf mund te ndiqni kete lidhje!


E-maili jone direkt eshte live[at]lirenti.com
Faleminderit nga Bordi Drejtues